Uğur Aydemir, Akhisar'a Ne Yaptı Demeleri Beni Üzüyor

AK Parti Manisa Milletvekili olan ve 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK Partiden 2. Sıradan tekrardan Milletvekili Adayı olan Uğur Aydemir basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

Uğur Aydemir, Akhisar'a Ne Yaptı Demeleri Beni Üzüyor

AK Parti Manisa Milletvekili olan ve 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK Partiden 2. Sıradan tekrardan Milletvekili Adayı olan Uğur Aydemir basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

Akhisar AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar AK Parti İlçe yöneticileri ve Gençlik Kolları başkanının da katıldığı kahvaltı Gülbeyaz-ı Ziyafet Restoran’ında gerçekleştirildi. Yerel basın ile kahvaltıda bir araya gelen Milletvekili Uğur Aydemir 4 yıl içerisinde yapılan ve projelendirilmiş olup yapımına başlanılması beklenen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Öncelikle Akhisar AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit söz aldı ve katılan tüm basın mensuplarına, teşkilatının üyelerine teşekkür ederken, yapılan kahvaltı programının bu güne kadar yapılan projeler hakkında bilgi vermek olduğunu dile getirdi.

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir sözlerine İlçe Başkanına, Belediye Başkanına ve toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkürlerini ileterek başladı. Daha önceden yapmış olduğu görevlerden bahsederek uzun zamandır Manisa’ya ve Akhisar’a hizmet ettiğini dile getirdi. En yoğun yılın bu yıl olduğunu dile getiren Aydemir, 4. Dönem Milletvekili için aday olduğunu ve genel merkezinin adaylığını destekleyerek 2. Sıradan gösterilmesine sevindiğini dile getirdi. Diğer aday adayı arkadaşlarını da tebrik eden Aydemir, hiçbir şekilde kırgınlık ve üzüntü olmadığını Manisa için hayırlı olmasını söyledi.

“UĞUR AYDEMİR AKHİSAR’A NE YAPTI” DEMELERİ BENİ ÜZÜYOR

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir Akhisar da çıkan dedikodulara üzüldüğünü dile getirirken, “Uğur Aydemir Akhisar’a ne yaptı? demeleri beni üzüyor. Bazıları bunu bilinçli olarak soruyor onu da biliyoruz. Bizlerde basınla bir araya gelerek bunu fırsat olarak değerlendirmek istedik. Manisa’mızda Akhisar’ımızda neler yaptığımızı anlatmak istedik. Gerçi her şey Akhisarlının gözü önünde cereyan ediyor. Biz neleri yaptık nelere yapamadık onları konuşalım istedik.” Dedi.

GÖDÜK BARAJI İHALESİ BİTTİ, MÜTEAHİTTE TESLİM EDECEĞİZ

Uğur Aydemir yıllardır dedelerden, babalardan gördük Barajı hikayesinin olduğunu ve ihalesinin bittiğini dile getirerek; “Gördük barajının yeri hazır, suyu hazır ama bir türlü faaliyete geçiremiyorduk. DSEİ Genel Müdürlüğü ile konuştuğumuzda, Bakanımızla konuştuğumuz da %50 içme suyu olan ve %50 tarımsal sulama olan bu barajımızı şuan de her hangi bir girişimde dahi önümüzdeki yıllara sarkacağını gördük. Şöyle ki Manisa’mızın daha 15 yıl içme suyu sıkıntısı yok. Dolayısı ile böyle bir sorun olmayınca bu projeyi öne alma şansımız yoktu. Bizim hedefimiz Akhisar’ımıza tarım sal sulama yönündeydi. Projeyi revize ettik ve bu projeyi bu şekilde kullanmak istedik nihayetinde de bunu başardık. İhalesi bitti. Müteahhitte yer teslimi sözleşmesi yapacağız. Teslimini de basınımızın ve muhtarlarımızın önünde yapmayı düşünüyoruz.” Dedi.  Barajın ne zaman biteceği konusun da net bir tarih olmadığını dile getiren Uğur Aydemir, müteahit’e projenin teslim edildiği zaman belli olacağını dile getirdi.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YAPTIK

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, yapılan projeleri tek tek tanıtırken daha önceden Ticaret Odasının desteği ile yapılan Ağır Diş Sağlığı Merkezinin artık ihtiyaca karşılık veremediğini ve yardımı geçen herkese teşekkürlerini sunarken; “Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettik. 5 yıldızlı otel ayarında Diş Sağlığı Hastanesi yapıyoruz. 17 dönümlük bir alan üzerinde olacak.” Dedi.

DEMİR YOLUNU DIŞARIYA ALIYORUZ

Uğur Aydemir Akhisar’ı ikiye bölen ve vatandaşında sabırsızlıkla beklediği demir yolu projesi hakkında bilgi verdi. Aydemir; “Yıllardan beri büyüklerimiz de dinlendirdiği uzun zamandır konuşmaktan ileriye gitmeyen bir proje. Herkes konuşur AK Parti yapar. Planlamayı bitirdik, Projeyi bitirdik, müteahhitle anlaşmayı imzaladık. İnşaatın %20 si tamamlandı. Bunu neden herkese duyurmadık. Bazı çekincelerimiz ve sebeplerimiz vardı. Akhisar’ımızı artık bütün şehir yapıyoruz.” Dedi. Türkiye de bu projenin tek olduğunu dile getiren Aydemir, kamulaştırmasından ihalesine kadar her şeyin Devlet Demir Yollarının yaptığını dile getirdi. Demir yolu hakkında çıkan haberlere ve dedikodular üzerine sorulan elektrik direkleri ve kesilen ağaçlar hakkında Aydemir, Elektrik direkleri, sinyalizasyon sisteminin 3 yıl önce ihalesinin yapıldığını dile getirdi. Kesilen ağaçlar hakkında da bilgisinin olmadığını dile getirdi. Bu projelerin yapımının çok zor işler olduğunu, anlatırken iki dakikada geçildiğini dile getirirken, Uğur Aydemir Akhisar’a ne yaptı derken bunları düşünülmesinin gerektiğini söyledi.

ÇEVRE YOLU SIKINTILAR AŞILINCA EN KISA SÜREDE BİTECEK

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir çevre yolunun daha önceden projeyi alan müteahhit yüzünden projede sıkıntı yaşandığını dile getirdi. Projenin şuan ki konumu hakkında bilgi veren Aydemir; “Biz bu yolu 30 Marttan önce bitirecektik, müteahhit firma kendi özel sebeplerinden dolayı bu işi bitiremedi ve tekrar Akhisar-Salihli yolunu biz tekrardan ihaleye açtık. Gölmarmara’ya kadar olan yolu bir firma, Gölmarmara’dan Salihli’ye olan yolu başka bir firma tekrardan ihaleyi kazandı. İnşallah bu yolu tekrardan ihale yapmadan en kısa sürede bitireceğiz. Salihli den gelen Karahöyük dağının yamacından geçen çevre yolunu yapma şansımız yoktu çünkü istimlak sorunumuz vardı. Ulaştırma Bakanlığımız istimlak’a yanaşmıyordu. Ama biz Bakanlığımızı ikna ettik, sağ olsun Başbakanımızı ikna ettik, ulaştırma Bakanlığımızın sayesinde yatırıma aldırdık. Özel mülkleri muvaffak name ile istimlak edeceğiz. Halen muvaffak name vermeyenler var onlarda verdiği takdirde bitireceğiz.  Ama imza vermezlerse uzaya bilir bunu da herkes bilsin. Kimseye bir şey diyemeyiz. Herkesin özel mülküdür. Ama bu işte kamunun işidir. İnşallah anlaşılırsa en kısa sürede de bu yolu açmayı düşünüyoruz.”dedi.


CEZA EVİNİ AKHİSAR’IN DIŞINA ALIYORUZ

Uğur Aydemir şehirin içerisindeki ceza evini şehir dışarısına alacaklarını dile getirirken, şehir içindeki ceza evini Adalet Bakanlığından alınırsa mevcut alanın Belediye’nin değerlendire bileceğinden bahsetti. Şehir dışına yapılan ceza evinin de inşaatının devam ettiğini söyledi.

SİGARA FABRİKASI AKHİSAR’A,  AKHİSAR SİGARA FABRİKASINA BAKIYORDU

Uğur Aydemir sigara fabrikasının yıllardır Akhisar’ın kamburu olduğunu ve bir türlü değerlendirilemediğini dile getirerek;  “Sigara Fabrikası Akhisar’a,  Akhisar Sigara Fabrikasına bakıyordu. Biz sigara fabrikası alanının bir kısmını fakülte binası yapalım istedik. 230 dönümlük alanı üniversite alanı olarak ayırdık ve Celal Bayar Üniversitesine dahil ettik. Belediye Başkanımız, sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir dernek kurduk. Fakülte binasının yapımına başladılar. İnşaatı devam ediyor. İnşallah inşaatı bitince Akhisar da fakülte açacağız.” Dedi. Aynı zamanda sigara fabrikasından geri kalan kısmında değerlendirileceğini söyledi.

MESLEK VE TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ AÇTIK

Sigara Fabrikası alanı hakkında bilgi veren Uğur Aydemir Fakültenin yapımının devam ettiğini dile getirirken Sigara Fabrikası alanının içerisin de aynı zamanda Meslek ve Teknik Eğitim Merkezi’nin yapıldığını söyledi.  Binanın bittiğini ve atölyeleri ile birlikte dört dörtlük bir lisenin Akhisar’a kazandırıldığını dile getirdi.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI YAPTIK
Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü binası hakkında bilgi veren Aydemir; “Çok güzel bir İlçe Emniyet binası yapıyoruz. Dış kaplaması bitti. Bölge Trafiğin bahçesinde hepiniz görmüşünüzdür. Akhisar’a yakışan güzel bir İlçe Emniyet Binası yapıyoruz. Şimdiki İlçe Emniyet Binası nerede? Lisenin karşısında, niye bu güne kadar yapılmadı? Emniyet mensubu sayısı mı artı? Bunlarında söylenmesi lazım. Bunlar kendiliğinden olan şeyler değil. Eğer sizler bu yatırımları sahiplenmezseniz bu işler kendiliğinden gelmez.” Dedi.

 500 KİŞİLİK KYK YURDU YAPIYORUZ

Yapılacak projeler hakkında da bilgi veren Uğur Aydemir, Sigara Fabrikasının yakınında bir alana Kredi Yurtlar Kurumunun 500 kişilik öğrenci yurdunun temelini atacağını bildirdi. Yurt hakkında bilgi veren Aydemir; “1 kişilik, 3 kişilik odalar da öğrencilerin kalabileceği 5 yıldızlı otel seviyesinde bir yurt yapılacak.” Dedi.

YANINA AMFİ TİYATRO YAPTIK, GENÇLİK MERKEZİ DE YAPIYORUZ

Uğur Aydemir yapılan projeler hakkında bilgi verirken 2009 yılında hizmete giren 50 bin dönüm üzerinde olan ve 10 bin dönümü gölet (su) olan Gölet projesinden bahsetti ve yanına 251 Bin Dev Öğrenci Projesi ile birlikte Amfi Tiyatronun yapıldığını dile getirdi.

SÜPER BİR GENÇLİK MERKEZİ YAPIYORUZ

Gölet alanında yapılan projeler hakkında bilgi veren Uğur Aydemir aynı zamanda göletteki Amfi Tiyatro’nun arkasında Gençlik Spor Bakanlığının yaptırmış olduğu Gençlik Merkezini de dile getirdi. Çok iyi bir gençlik merkezinin yapıldığına değinen Uğur Aydemir; “Neden bu güne kadar gündeme getirilmiyor acaba? Neden Gençlik Merkezi bu güne kadar yapılmadı da şimdi yapılıyor? Neden? Hani ne yaptı diyenlere söylüyorum. Madem bunlar kendi kendine oluyor. Ben bir şey yapmıyorum da önceden olsaydı. Neden önceden olmadı da şimdi oldu?” dedi.

SÜPERLİG’TE OLAN AKHİSAR SPOR’UMUZ KENDİ STADINDA MAÇ OYNAYAMIYOR

Akhisar Belediyespor’un Süper Ligde olduğunu fakat kendi stadında oynayamadığını dile getiren Uğur Aydemir; “Bütün Akhisar’ın dilindeydi. Federasyon burada(Eski Stadyum) maç oynanmaz dedi. Bir sürü şartlar vardı uygun seviyeye getirmek için 12-13 tane maddeler vardı yerine getirmek için diye hatırlıyorum. Yani Akhisar’ımızın bu stadı revize etme şansı yoktu. Ne yapıp edip dışarıya almamız gerekiyordu. Dışarıya alacağız ama iki tane şık var birincisi bu stat(Eski Stadyum) Gençlik Spor Bakanlığına ait olan stat, ikinci yeni yapılacak stat için yeri için ve yapımı için para lazım. Yani 30 Milyona yakın ihale oldu ve bu para Akhisar’ın cebinden çıkacak. Akhisar Belediyesi ne yapması lazım. Akhisar Belediyesi şuanda o kadar kaynağı oraya aktarma şansı yok. Biz ne yaptık, Belediye Başkanımızla birlikte Bakanlıklarımızla görüştük. Spor Bakımızdan şuan ki alanı istedik stadımızı yapalım dedik, önce yapın sonra alın dedi. Biz aynı anda olsun istedik. İkincisi yaklaşık 13 Bin kişilik stat yapacaksınız fakat şuanda Akhisar’ın buna ne kadar ihtiyacı var ne kadar yok. Kredi bulmanız lazım iller bankasında kredi bulma şansınız yok. Yani bütün şartları zorluyorsunuz. Her yere gittik olmuyor. Neler çektiğimizi Belediye Başkanımız ve sporla ilgilenen bütün kardeşlerim çok iyi bilirler. Ama birileri Uğur Aydemir statla ilgili açıklama yaptı diye bizi Manisa’ya reklam yapmaya kalktılar. Birileri Belediye Başkanımızı seçim öncesinde statla vurmaya çalıştılar. Biz hiçbir işimizi oy için kullanmadık. Biz dünyaca iş yaptık haber bile yapmıyoruz. Adalet Sarayının açılışını yaptık mı? Yapmadık. Her şeyin zamanı var. Hemen Akhisar Spor Süper lige çıktı biz burada maçlarımızı oynamak istiyoruz diyorlar. Evet bizde oynamak istiyoruz. Ama ortalık bu şekilde bağıranların bir tanesinin bile Akhisar’a faydası yok. Önümüzdeki yıl Stadımızda bir aksilik olmadığı takdirde maçlarımızı oynayacağız.” Dedi. Manisa Gençlik Spor İl Müdürü’nün de toplantı esnasında katılması ile birlikte çıkan haberler hakkında cevap veren Savaş Duman; “Biz Akhisar Spor’umuzun önümüzdeki yıl Stadı bitmeyecek demedik. Stat yetişecek süreci takip ediyoruz. Allah izin verirse sene başında Akhisar Sporumuz maçlarını kendi stadında oynayacak. Fakat bir aksilik çıkarsa Manisa 19 Mayıs Stadyumunun zeminin bozuk olmasından dolayı düzenlemeye gitmek istedik, eğer bir aksilik olurda Akhisar ilk 1-2 maçına burada oynamak zorunda kalırsa en azından zemin düzgün olsun istedik. Dedik fakat bu yanlış anlaşıldı.” Dedi. Akhisar’ın tarihinde ilk kez 3 dönem üst üste aynı partiye (AK Partiye) oy verdiğini dile getiren ve Hükümetin bazı illerde stadyum yapmasına rağmen neden Akhisar da yapımına destek vermediğini dile getiren basın mensubuna Uğur Aydemir; “ Hükümetimiz destek veriyor. Onların desteğiyle oluyor.” Dedi.

ORGANİZE SANAYİ ÇAMURLAR İÇERİSİNDEYDİ

Uğur Aydemir hemen hemen her cümlesinde” Uğur Aydemir ne yaptı ki” diyenlerden dem vurarak, organize sanayinin düzenlemesinin yapıldığını ve eskiden çamurlar içerisinde olan Organize Sanayinin şimdiki konumunu hatırlatarak;  “Bu sanayinin içerisinde binlerce insan çalışıyor. Eskiden çamur deryasıydı şimdi hangi konumda. 3-5 kişi çıkıyor bir şeyler diyor şimdi de desinler bakalım.” dedi.

MUSTAFA KİRAZOĞLU DEVLET HASTANESİNE EK BİNA YAPTIK

Uğur Aydemir yapılan projeleri anlatırken Mevcut Devlet Hastanesi olan Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine yapılan ek binayı da hatırlatarak; “Bunların yazılması lazım, bilinmesi lazım. Bakınız süper bir bina inşa edildi orada ki ne haldeydi nasıl oldu. Bunlar konuşulmaz ama…” dedi.

BİZİM HİÇ ŞOV YAPTIĞIMIZI GÖRDÜNÜZ MÜ?

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, yapılan dedikodulara üzüldüğünü beyan ederek “Uğur Aydemir Ne Yaptı?” dendiğini ve bunun kendisini üzdüğünü dile getirdi. Ayrıca Uğru Aydemir şimdiye kadar hiçbir projede kurdele kesimi yapmadıklarını ve hiçbir açılışta şov yapmadıklarını dile getirirken; “Siz hiç bizim şov yaptığımızı gördünüz mü? Arkadaşlar dünyalarca iş yapıyoruz, kalkıp ta basını çağıralım duyuralım peşinde değiliz. Kimsenin de bundan haberi yok. Yapılanlara teşekkür edilmeli ya da en azından ne yaptı kelimesi sorgulanmalıdır.” Dedi.

Yapılan, yapılmakta olan ve planlanan tüm projeler hakkında bilgi veren Manisa AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir aynı zamanda “Uğur Aydemir Ne Yaptı?” diyenlere de cevap vererek 4 senede yapılanları anlattı. Daha birçok projenin gerçekleşeceğine değinen Uğur Aydemir basın mensuplarından destek istedi. “Doğru olanı yazarken, yanlış olanı yazıp eleştirirken bu projeleri de yazın ki vatandaşlarımız sizler sayesinde öğrenmiş olsun.” Dedi. Kahvaltı ve basın toplantısının ardından basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çekilen Uğur Aydemir, Manisa İl Gençlik ve Spor Müdür Savaş Duman ile Akhisar Arena Stadyumun da incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalandan Kim Ölmüş
Yalandan Kim Ölmüş - 5 yıl Önce

yaptık yapacağız .... stadyum, üniversite, gençlik merkezi, kyk yurdu, demir yolu, çevre yolu ve baraj. hangi birini bitirdiniz de biz gördük. geçen sene rte bunların açılışını yaptı ya kürsüden kırmızı kurdelayı kesip akhisarlılara hayırlı uğurlu olsun dedi ya daha neden bu hizmetlerden faydalanamıyoruz? hala yok yüklenici firma yok hava şartları yok teknik şartname dediniz durdunuz. ama bu saydıklarınızın hiç birini bitiremediniz. amfi tiyatroya sezen aksuyu da getiremediniz. yaptınız ama ne konser var ne de tiyatro. yaptık demek için yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi.

Uğur aydemir e sesleniyorum
Uğur aydemir e sesleniyorum - 5 yıl Önce

Salihli akhisar yolu marmarayı akdenize antalya hattına bağlayan en kısa yol iken bir türlü 25 yıldır neden bitirilemezken recai berberin memleketine giden salihli köprübaşı yolu kaymak gibi 2011 de başladı yanılıyosam uyarın 2012 olabilir gölmarmara çevreyolu dediğimiz yol 3 yıl olmuş neden açılamadı daha siz o yolu yapıp açamadınız çevreyolunu nasıl yapıcaksınız 4 yılda soruyorum. Daha ihalesi yapılmamış projeleri anlatıp biz yaptık diyorsunuz. Neymiş o üzülüyormuş akhisar halkı asıl seni 7 haziranda üzecen ondan sonra akhisara küsersin. Akhisar "olsun bizim duble yollarımız var" bile diyemiyor.

sam
sam - 5 yıl Önce

Yapacağız diyorsun Aydemir ne zaman ??????

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

Mışmışlarla bu işler olmuyor milletvekili daha Gördes Barajı'nı bitiremediniz bırak diğer barajları

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

meyve vren ağaç taşlanırmış

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber