Sakine Öz'den Mimarlara ve Balıkesirlilere Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, Akhisar’ın köylerindeki kurs açılışlarının ve köylü vatandaşları ziyaretlerinin ardından Akhisar’daki iki sivil toplum örgütünü ziyaret etti.

Sakine Öz'den Mimarlara ve Balıkesirlilere Ziyaret

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Manisa Milletvekili Sakine Öz, Akhisar’ın köylerindeki kurs açılışlarının ve köylü vatandaşları ziyaretlerinin ardından Akhisar’daki iki sivil toplum örgütünü ziyaret etti. 

 

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanı Vehbi Bakırlıoğlu ve yönetim kurulu  üyeleri ile birlikte ilk önce Akhisar Mimarlar Odasını, daha sonra Akhisar Balıkesirliler Derneğini ziyaret etti.  

 

Milletvekili Öz ilk ziyaretini saat 16.00’da Mimarlar Odasına gerçekleştirdi.  Akhisar Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Coşkun,  Manisa Milletvekili Sakine Öz’ü ve Akhisar İlçe Teşkilatı yöneticilerini kapıda karşıladı.

 

Milletvekili Sakine Öz’ü bizzat Ankara’da davet ettiğini belirten Akhisar Mimarlar Odası Başkanı Aydın Coşkun, “ Vekilimizi, geçtiğimiz aylarda Ankara’da düzenlenen TMMOB Mimarlar Odası 43.Dönem Genel Kurulu ve seçimlerinde karşılaştık. Özellikle kendisini bizzat kendim Akhisar Mimarlar Odasına davet ettim. Davetimizi kırmadığı için kendisine yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Başkan Coşkun ayrıca Manisa Milletvekili Sakine Öz’ün TMMOB Mimarlar Odası 43.Dönem Genel Kurulu ve seçimlerinde kendisinin de bulunduğu fotoğrafları Sakine Öz’e hediye etti. 

 

Kendisi de bir mimar olan Milletvekili Öz ise şu sözlere ver verdi. 

 

“Ben Akhisar Mimarlar Odasına daha önceden mimar olmam sebebiyle projemi denetletmek amacıyla  gelmiştim.  O zamanlarda Zülfikar başkanımla birlikte başkanlık yapmıştık.  Bu dönem sizlerde yeni görev teslimi yapmışsınız. Yeni yönetiminiz hayırlı olsun.  Gördüğüm kadarıyla yeni yönetimde yeni arkadaşlarımız var. Bende bu tür yönetimlerde yeni kişilerin olması gerektiğine, görev dağılımında değişikliklerin olması gerektiğine inanan birisiyim. Sivil toplum örgütlerinde ve siyasi partilerde çalışmak hep özveri ister. 

 

Mimarlarımızın bugünlerde oldukça sıkıntıları var. Tamamen yok sayan ve üst üste gelen genelgeler var. Meslek örgütlerinden sicil durum belgesi almaları kaldırıldı. Odaların gelirlerini kesmek ve zayıflatmak amacıyla yapılan bir genelgeydi. Ancak mimarlık mesleğinin saygınlığı ve dürüstlük kavramları da bu genelge ile zayıfladı. Bu genelge ile ayrıca kendi yandaşlarına iş kaynağı oluşturdular.” 

 

Manisa Milletvekili Sakine Öz Mimarlar Odasını ziyaretlerinin ardından ikinci ziyaretini saat 18.00'de bu yıl Akhisar’da yeni kurulan Akhisar Balıkesirliler Derneğine gerçekleştirdi. 

 

Akhisar’da oldukça aktif çalışmalar yapan Balıkesirliler Derneğini ziyaret eden CHP Milletvekili ve Akhisar CHP İlçe Teşkilatı dernek üyeleri ile sohbet etti.

 

Ziyarette konuşma yapan Balıkesirliler Derneği Başkanı Mustafa Dağlar, “Akhisar’da yapmış olduğunuz faaliyetleri takip etmekteyiz. Bu tür çalışmalarınızı da desteklemekteyiz. Ayrıca Akhisar’a vermiş olduğunuz değerin de farkındayız. Bu gün burada bizlere yapmış olduğunuz bu nezaketli ziyaretinizden ötürü de teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sakine Öz ise, “ Bizlerde öncelikle bu nazik davetinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sizlerde Akhisar’da yeni bir dernek olmanıza rağmen oldukça kalabalık bir üye nüfusuna sahipsiniz. Tabi bu birazda Manisa ve Balıkesir’in komşu olmasından kaynaklanan bir durum...  Ben bizim sınırlarımızda yaşayan siz Balıkesirli vatandaşlarımıza hoş geldiniz demek istiyorum. 

 

Biz bugün ilçe teşkilatımızın değerli üyeleri ile birlikte köylerimizde gerçekleşen birkaç açılışa katıldık. Özellikle de kadınlarımızın yapmış olduğu etkinlikleri gezme fırsatı bulduk. Bende bir kadın vekil olarak kadınların yanında olmaktan ayrı bir mutluluk duyuyorum.” dedi. 

 

Ziyarete katılan Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı başkanı A.Vehbi Bakırlıoğlu’da, “ Bildiğiniz üzere bizim 11 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz ilçe kongremizin ardından bizi ziyaret eden ilk kurum Balıkesirliler Derneği olmuştur. Bizde bu vesile ile Sayın Milletvekilimiz Sakine Öz Hanım Efendi ile iadeyi ziyaretimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Balıkesirliler Derneği Akhisar’da yeni kurulmuş olmasına rağmen üye sayısı bakımından oldukça iyi bir noktada bulunmakta. Ben bu sayının daha da çok artacağına inanıyorum. Çünkü Akhisar’da 17 000 Balıkesirli yaşamaktadır. Bizler derneğinizin yapmış olduğu faaliyetleri basından da takip ediyoruz ve seviniyoruz da çünkü yapılan bu çalışmalar Akhisar’ı da ilgilendiriyor.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber