Saadet Partisi 'Hükümet İsrail'e Hizmet Ediyor'

Saadet Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı, Şubat ayı aylık divan toplantısı Cuma akşamı saat 20.30’da İlçe binasında yapıldı.

Saadet Partisi 'Hükümet İsrail'e Hizmet Ediyor'

 

Saadet Partisi Manisa İl Başkanı Kemal Uşaklar ve Batman Beşir ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Çiftçi’ninde katıldığı ilçe divan toplantısına il ve ilçe teşkilatı yöneticileriyle çok sayıda partili katıldı.

 

Divan toplantısının açılış konuşmasını ilçe başkanı Fikret Aysu okudu. Aysu konuşmasında; “Yapmakta olduğumuz bu ilçe divan toplantısının, hayırlara vesile olmasını, siyasi faaliyetlerimizin Allah’ın rızasına uygun olmasını, insanlığa ve aleme hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Çok değerli dava kardeşlerim, bizler Milli Görüşlüler olarak her zaman hakkı hak bilip, batıldan uzaklaşmayı bu çerçeve içersinde elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce; Milletimize, insanlarımıza bu doğrultuda tebliğde bulunmayı ilke edinmiş bir teşkilatız.

 

Biz Milli Görüşlüler tüm çalışmalarımızın Cihad şuuru ile yaparak, yapmak zorundayız. Cihad; iyiliği hakim kılma, kötülüğe mani olma sorumluluğudur. Bizim yolumuz iddia değil ikna yoludur, tatlı dildir, güler yüzdür.

 

“Ne mutlu Allah rıza için insanlığın iki cihan saadeti için cihad edenlere”

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan

 

Çok değerli dava kardeşlerim ülkemiz, globalleşme savsataları ile toprak satışında 2,5 hektardan 30 hektara, bakanlar kurulu kararı ile de 60 hektara çıkartılarak, yabancılara peşkeş çekilmeye çalışılmaktadır. Hükümet tarafından meclise sunulan böyle bir yasa bu aziz milletin yararına olmayacaktır. Bu tasarı İsrail’in arz’ı mevud hayaline çanak tutmaktır. Dün Filistin topraklarında oynanan oyun, bugün bu aziz vatan toprakları üzerinde oynanmaktadır. Ne yazık ki Cumhuriyet tarihinden bu yana gelen bütün hükümetler yabancılara toprak satışında bulunmuşlar, ülke toprakları böylelikle yabancılara peşkeş çekilmiştir. Üstelik mecliste grubu bulunan bütün partilerde bu duruma duyarsız kalmışlardır. Meslek liselerinin önündeki katsayı adaletsizliğini kaldıran meclis kararının iptali için hemen yargıya başvuran, Cumhuriyet Halk Partisinin, borçlanma ve toprak satışı konusunda duyarsız kalması da düşündürücüdür.

 

Milli Görüşlüler kin ve nefretle yola çıkanlar değil, Yunus ve Mevlana gibi merhametle yola çıkanlardır. Her zaman doğrudan yana olmuşuzdur. Her zaman hakkı savunan, haktan yana duruş sergilemişizdir. Dün bugün ki hükümetin başı olan sayın Başbakan’a en zor dönemde sevdik, en zor dönemde onu sahiplendik. Şuanda çevresinde kişisel menfaatlerini ülke menfaatlerinden üstün tutan insanlardan önce onu biz tanıyor ve kolluyorduk. Sayın başbakan hapse girdiği zaman ülke sathında kurtulması için bizler dualar ettik, bugün ise “muhtar olamaz” diyenler sayın başbakanın yanındadır. Biz Milli Görüşlüler en zor dönemde Allah için sevdik, en kral zamanda ise Allah için sayın başbakan yolun yanlış diyoruz. Ülkeyi ve insanları borçlandırarak birilerinin değirmenine su taşıma diyoruz. Geçmişte Osmanlıyı nasıl borca esir ettirip iğrenç emellerine kurban ettikleri gibi, aziz yurdumuz üzerinki çirkin oyunları son bulmuş değildir. Bunu en iyi bilenlerden biri sayın başbakanımızdır.

 

Batılı ve batılılar tarafından ve onun yerli taşeronlarının kurdukları bu iğrenç tuzakların, ülkemiz ve milletimizin hayrına olmadığını iktidar ve muhalefet partilerine hatırlatmayı Milli Görüşlüler olarak vatan borcu biliyoruz.” dedi.

 

Başkan Aysu’nun konuşmasının ardından Manisa İl Başkanı Kemal Uşaklılar, yanında getirdiği belgelerle bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Uşaklılar konuşmasında tarihten örnekler vererek, hükümeti eleştirdi. Uşaklılar; “Türkiye’nin toplam borcu 221 Milyar dolardır. Sayın başbakanın 5 Milyar dolara indirdiğimiz dediği borç sadece IMF’ye olan borçtur. Kendisi diğer borçlarımız ile ilgili hiçbir şekilde açıklama yapmayıp halkımızı kandırmaktadır. İç ve dış borçlar, asgari ücret konusunda hükümet hiçbir girişimde bulunmamaktadır. Sayın başbakan Türk milletine değil, yabancı güçlere hizmet etmektedir. Davos’ta ilk ayağa kalkıp itiraz eden sayın başbakan bir hafta sonra kendisine teklif edilen, önergeleri kabul etmektedir. Ülkemizde çiftçilik neredeyse bitmiştir. Halkımız köylerden kentlere göç etmiş devletinde yatırımı olmadığı için işsizlik oranı artmıştır. Türkiye hiçbir zaman diliminde bu kadar kötü duruma düşmemiştir.

 

Türkiye güçlü bir devlet olabilir ancak başındaki insanlar bu devletin büyüklüğünü belirleyebilir. Osmanlı zamanında devleti kullanan ve bitirenler şimdide vardır. Sadece isimler değişmiştir. Muhtar seçilemeyen başbakan şimdi devletin başbakanı olmuş, ABD’ye topraklarımızda 6 havalimanı, 7 denizlimanı üssü vermiş ve Irak’ı işgal edilmiştir. Irak’ın, Libya’nın ve Afganistan’ın işgal edilmesiyle bu topraklardaki zenginlikler ele geçirilmiş ve Yahudiler daha da zenginleşmiştir. Her ne kadar işgalleri yapan ABD ve yandaşları olsa da bu olayların tümü İsrail’e hizmet için vardır. Sayın başbakan bu işgalleri desteklemiş ve Yahudilere hizmet etmiştir.”dedi.

 

Manisa il teşkilatı başkanının konuşmasından sonra Batmak Beşir ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Çiftçi Saadet Partisinin Türkiye’deki son gündem olayları ilgili konuşma yaptı.  

 

Toplantının diğer kısmı basına kapalı olarak devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber