banner234

Milletvekili Özel; 'Akhisar İl Olmayı Hak Ediyor'

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Akhisar il olmayı hak eden bir yerdir.

Milletvekili Özel; 'Akhisar İl Olmayı Hak Ediyor'

 

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Akhisar il olmayı hak eden bir yerdir. Akhisar ve Salihli gibi il olma hedefi olan ilçelerin durumuna acırım" dedi. 

 

CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören ve Özgür Özel, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ATSO) ziyaret etti. CHP Manisa Milletvekilleri Ören, Özel ve İlçe teşkilatı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. Ziyarette konuşan ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, "Akhisar Ticaret Sanayi Odası, bütün siyasi partilere eşit mesafede. Bizler milletvekillerimizden öncelikle şunları talep ediyoruz; milletvekillerimiz, Akhisar'a geldiği zaman reel sektörün en büyük odası olan ve bütün işletme sahibi, fabrikacıların ortak olduğu beraber olduğu bir kurum olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etmeliler. Özellikle ATSO'yu milletvekillerinin gelip ziyaret etmeleri doğrudur, diye düşünüyorum. Bizim davetimize gerek yok, davet etmeden gelecekler ve bilgileri bizden alacaklar. Çünkü Akhisar'ın ekonomisiyle ve reel sektörle ile ilgili tüm bilgiler bizdir" dedi. 

 

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören ziyarette yaptığı konuşmada, "2012 yılının Temmuz ayında yürürlüğe girecek 6012 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nda ne yönetmeliği var, ne tüzüğü var, ne tebliğleri var. Ve içersinde çok fazlasıyla aksaklıkları var. Aşağı yukarı 15-20'ye yakın Türk Ticaret Kanunu içersinde olmayacak maddeler var. Mümkün olduğunca bu maddelerin değişmesiyle ilgili çalışmaları yapacağız. Türk Ticaret Kanunu bu haliyle bir Ticaret Kanunu olmaktan çıkmış bir ceza kanununa dönüşmüştür. Ama 8 bin kişi için böyle bir düzenleme yapılması, milyonlarca insanın belki de ekonominin zincirinin halkasının kopmasına neden oldu. Şimdi Türk Ticaret Kanunu'nda ise 'ticaretten doğan aksiliklerle hepsi yargısız infaz yapılır' şekilde savcılık kanalıyla hakim önüne çıkmadan içeriye atmayı getiriyor, yani ceza kanunu haline dönüştü. Önümüzdeki günlerde Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgilendirilmesi çok önem arz ediyor. Bunu sizler dile getirirseniz parlamentoyu bu konuda yaptırıma sokmuş oluruz. Biz elimizden geleni yapacağız. Ancak bugünkü Türk Ticaret Kanunu'nun içerisindeki 25 veya 30 maddenin acilen gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

 

"AKHİSAR İL OLMAYI HAK EDEN BİR YERDİR" 

 

"Manisa'nın ve Akhisar'ın sorunları için ortak aklı egemen kılmalıyız" diyerek sözlerine başlayan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise, "Manisa CHP Milletvekilleri olarak Manisa'yı 3 bölge olarak ayırdık ve 4 ay süre içinde her birimiz yer değiştirerek çalışmalar yapıyoruz. 2014 yılı yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir olacak, hükümetin bir iradesi var. Biz temelde büyükşehir olmasına karşı değiliz. Eskiden bir pergel yasası vardı. Ama şimdi bütün şehir olarak bahsediliyor. İktidar da bunu kapalı devre tartışıyor. Mart ayında büyükşehir olacak iller için yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın konuyu konuştuk ve ilkini uzmanlarıyla Manisa'da birlikte başlatma sözünü aldık. Akhisar il olmayı hak eden bir yerdir. Büyükşehir belediye olmakla birlikte, Akhisar'ın il olmakla ilgili hayalleri çok uzunca bir süre ertelenmiş olacaktır. Ben akla gelen sıkıntıları söylüyorum. Manisa Büyükşehir olsun mu, olsun derim ama en doğru, en sancısız, en mağdur etmeyecek şekilde olsun. Büyük beldelerin olan sistemleri var bir onlara acırım, birde Akhisar ve Salihli gibi il olma hedefi olan ilçelerin durumuna acırım. Bunu iyi bir şekilde konuşmamız lazım" dedi. Toplantıya katılan CHP Manisa Milletvekilleri, ATSO Meclis ve ATSO yönetim kurulu üyeleri daha sonra Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası'nın Tütün Otel Teras Restaurant'ta düzenlediği akşam yemeğine katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber