Milletvekili Öz, Akhisar'ın Gezmedik Yerini Bırakmadı

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, İlçe Başkanı Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu başkanlığındaki yönetim kuruluyla birlikte basına verilen kahvaltı sonrası Akhisar’ı karış karış gezdi.

Milletvekili Öz, Akhisar'ın Gezmedik Yerini Bırakmadı

 

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, İlçe Başkanı Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu başkanlığındaki yönetim kuruluyla birlikte basına verilen kahvaltı sonrası Akhisar’ı karış karış gezdi.


"Verdiğimiz Oylar Helal Olsun"


İlk olarak Kayalıoğlu Beldesine gerçekleştirilen ziyarette Milletvekili Öz Kayalıoğlu esnafı ve halkı ile bir araya geldi. Milletvekili Öz’ü güler yüzlü vatandaşlar Milletvekili Öz’ün gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyetini ifade ederken vatandaşlardan biri Öz ile diyalogu sırasında “Seçimlerden önceki ziyaretinizde sizinle konuştuğumuzda size seçimden seçime değil, seçimden sonra da bekleriz demiştik. Siz de bizlere asıl seçimden sonra geleceğinizi söylemiştiniz. Sözünüzün eriymişsiniz, verdiğimiz oylar helal olsun.”   dedi.


Kayalıoğlulu vatandaşın bu sözleri üzerine konuşan Öz ise “Bizler milletin vekilleriyiz ve milletin meclisteki sesi ve yüreği olmak durumundayız. Bunun içinde sizleri ziyaret edip dertlerinizi, sorunlarınızı, istek ve tepkilerinizi almak zorundayız. Güzel sözleriniz için teşekkürler, sizlerle konuştuğumuz her an sizlerden güç alıyoruz. Bu güçle de tempomuzu artırarak çalışmaya devam edeceğiz.”  diye konuştu.


Milletvekili Öz vatandaşları ziyaretinden ardından Kayalıoğlu Belediye Başkanı Mehmet Gökfiliz’i de makamında ziyaret etti. Sakine Öz ve CHP İlçe Yönetimi görüşlerini ve önerilerini almasının ardından buradaki ziyaretlerini tamamladı.


Ardından Beyoba Beldesine geçen CHP Heyeti burada Belediye Başkanı Talat Ünlü tarafından karşılandı. Yerel yönetimlerin ve belde yönetimlerinin sorun ve çözüm önerilerine değinilen diyalogların ardından kahvehaneleri dolaşan CHP Heyeti Beyoba halkını dinledi. 


"Kabadayılık Yapan Sayın Başbakan..."


Özellikle en son gelen petrol ve doğalgaz zamlarıyla mazotun, elektriğin ve diğer tarım girdilerinin fiyat yüksekliği hakkında sıkıntılarını Manisa Milletvekili Öz’e aktaran Beyoba halkı Milletvekili Öz'den çözüm istedi. Zamlar hakkında ki görüşlerini belirten Milletvekili Sakine Öz ise “Bu petrol ve doğalgaz zamları nedense Suriye ve İran’la aramızdaki sorunların ve diplomasi katlinin ardından gerçekleşti. Her yerde kabadayılık yapan Sayın Başbakan İran’dan petrol almayacaksın diyenlere aynı dirayeti gösteremedi, gösteremezde. İstikrarsız bir dış politikanın ekonomik olarak halka ve Beyoba’ya yansıması da böyle oluyor .” dedi. Vatandaşlarla tek tek ilgilenip sohbet eden Sakine Öz’ün güler yüzü ve sıcak diyalogları dikkatlerden kaçmadı. 


Buradan Akselendi Beldesine geçen Sakine Öz ve CHP İlçe Yönetimi Belediye Başkanı İrfan Karahan’ı da makamında ziyaret ederek Akselendi’nin sorunları konusunda bilgi aldı. Oradan belde esnafıyla buluşan Öz'e vatandaşların ilgisi yoğun oldu.


Belde ziyaretlerini tamamlayan Manisa Milletvekili Sakine Öz ve beraberindeki CHP İlçe Yönetimi, 26 Mart 2012 akşamı kendilerini ziyaret eden Akhisar Erzurumlular ve Erzurum'u Sevenler, Kültür, Sosyal Yardımlaşma Derneği (ESAV) ‘ne iade-i ziyarette bulundu.CHP’nin milletvekili çıkaramadığı bölgelerde başlattığı sorumlu vekil uygulamasının gereği Erzurum’dan sorumlu vekili de olan Sakine Öz’le  dernek üyeleri arasında sıcak diyaloglar yaşandı.Dernek binası ve önünde yer alan  Nene Hatun Parkı hakkında bilgi veren Dernek Başkanı İrfan Aksoy “Derneğimizi ziyaretinizden onur ve gurur duyduk.Özellikle Manisa Milletvekilliğiniz yanı sıra Erzurum’dan sorumlu olmanız bizleri ayrıca sevindirdi.”   diye konuştu .


"İşsizlikten Dolayı İntihara Kalkışan Gençler Gördük."


Manisa Milletvekili Sakine Öz de karşılık olarak “Erzurum’a ilk gidişimiz HES’leri protesto eden kadınlarımıza destek için oldu.Orada kendi yaşamları için ,suları için, mücadele eden kadınlarımıza destek olduk.Onların  güçlerini hiçbir siyasi kurumdan değil haklılıklarından aldığını gördük. Zor doğa şartlarının getirdiği hayat mücadelesi içerisindeki direnişlerine sahne olduk. İşsizlikten dolayı intihara kalkışan gençler gördük.Kadınlarımızın ve halkımızın sorunlarını nerede olursa olsun çözmeye çalışmak bizim görevimizdir.Her ne kadar hükümet bu sorunları göz ardı edip egemen güçlerin borusunu çalmaya devam etse de bizler her zaman halkın partisi olarak çalışmalarımızı ve mücadelemizi onların sorunlarını çözme yolunda sürdüreceğiz.Size ve derneğinize bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diler, her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.” diye karşılık verdi.


Akhisar’daki yoğun gezi temposunu tamamlayan Manisa Milletvekili Sakine Öz  akşamki programı nedeniyle buradan Salihli’ye geçti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber