banner113

MHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Ethem Karasoy

MHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Ethem Karasoy

MHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Ethem Karasoy

  28.01.1958’ de Akhisar’ da doğdum. Merhum nakliyeci Salih Zeki – Latife KARASOY çiftinin beş (5) çocuğundan biriyim. Altı Eylül İlkokulu, Ali Şefik Ortaokulu ve Akhisar Lisesinde temel eğitimimi tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Temel Bil. Fakültesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

       İş hayatıma 1980 yılında Soma Linyit Lisesi’nde Matematik Öğretmeni olarak başladım. Ardından 1981 yılında Ankara’ ya atandım, Tuzluçayır ve Başkent Lisesi’nde görev yaptım. 1985 yılında Bitlis Tatvan’ a tayinim çıktı fakat evlilik hazırlıkları yaptığım o dönemde gidemedim ve memurluktan ayrıldım. Aynı yıl içerisinde Akhisar Merkez Dershanesi’nde kurucu öğretmen olarak göreve başladım. 1990 yılında dershaneye ortak oldum. 2008 yılından itibaren de Soma Merkez Dershanesi kurucu Müdürü ve imtiyaz sahibiyim. 

       1986 yılında Saruhanlı’ lı Yusuf- Ayşe KAHVECİ çiftinin kızı Emine Hanım ile evlendim. Eşim emekli Resim Öğretmenidir. Biri Matematik Öğretmeni diğeri İnşaat Mühendisi iki (2) oğlum var.
Zeytin ve ceviz yetiştiriciliği yapmaktayım aynı zamanda Ziraat Odası üyesiyim. 1972- 1980 yılları arasında amatör olarak Boks ve Taekwando gibi Dövüş sporları ile ilgilendim. 1978 yılında Üniversiteler arası Boks Turnuvasında Ulusal Başarı elde ettim. Yanı sıra Futbol ve benzeri spor dallarıyla amatör olarak ilgilendim.

       2003 yılında annem Latife KARASOY’ un isteği üzere abim merhum Ceyhan KARASOY adına kendi köyümüz olan AKHİSAR – BAŞLAMIŞ Köyüne İlköğretim Okulu yaptırdım.
1975 yılında dahil olduğum Ülkü Ocakları ve Ülkücü Dünya görüşü içerisinde Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Fazileti ile yaşamayı öğrendik, o günden bu yana inandığımız doğrulardan hiç kopmadan hayatımıza yön verdik.

2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP’ den Soma Belediye Meclis Üyesi seçildim ve Parti Grubum adına Grup Sözcüsü olarak Soma’ ya hizmet vermeye çalıştım. 

       AKHİSAR ve SOMA başta olmak üzere GÖRDES, GÖLMARMARA, SARUHANLI, KIRKAĞAÇ bölgesinde yani MANİSA İLİ Kuzey Bölgesinde eğitim verdiğimiz binlerce öğrencimiz ve bu öğrencilerimiz aracılığıyla tanıdığımız aileler bulunmaktadır. Bu vesile ile bizi tanıyan Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerimiz, Ülkü Ocakları, Ülkücü İşçiler Derneği mensubu gönüldaşlarımız ayrıca diğer siyasi oluşumlar içerisinde hasbelkader saf tutmuş arkadaşlarımız ve siyasi tarafı olmayan hemşerilerimiz bizi Manisa’ nın Kuzey Bölgesinde temsilci olarak görmek istediklerini ısrarla dile getirmişlerdir. Bizde bu destek ve ısrarlardan aldığımız güç ile bölgemizde ki sıkıntıların tamamına vakıf olmamızdan, özellikle Soma’ nın hassas durumunu dikkate alarak, Vatanımızın içinde bulunduğu sıkıntılı süreci de göz önünde bulundurarak Hareketin Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’ in ÖNCE ÜLKEM ve MİLLETİM yaklaşımını da kendimize şiar edinerek başta Ülkemize daha sonra da kendi seçim bölgemize en doğru hizmeti verebilmek için bu yola çıktık.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber