İYİ Parti İlçe Başkanı Kındıroğlu: Ben kimsenin emir eri değilim

Akhisar İyi Parti ilçe başkanı Mustafa Kındıroğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte  Balkan Sofrasında verdiği kahvaltı programında hakkında çıkan dedikodulara cevap verdi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Kındıroğlu: Ben kimsenin emir eri değilim

Akhisar İyi Parti ilçe başkanı Mustafa Kındıroğlu; Bana ulaşan evrak elimde sizinle paylaşacağım.disiplin kurulunun bana gönderdiği bu evraktan önce siz haberi yaptınız.
Milli başkanı olarak düşündüğünüzde il başkanı bütün ilçelerdeki sıkıntıları , problemleri  sıkıntıları ortaya toplar oluşabilecek her türlü problemi ortaya birleştirip sorunları bitirmek il başkanlarının görevlerinden bir tanesi.
Bizim il başkanı mevcut il başkanının eline ulaşmadan evrak kendisinin Akhisar haber sitelerinde haberleri yapılıyor .yani burada nasıl bir il başkanı bu sorunların üstünden gelecek ben çok merak ediyorum. 
Akhisarlılar, partililerim ben öncelikle şuna üzüldüm, ben hiç kimsenin oyuyla gelmedim ben iyi partinin üyelerinin desteği ile ilçe başkanı olarak seçildim ve bunun dışında hiçbir kişiden güç ve destek almadım. 

İL BAŞKANI ONLARI KABUL ETME DEDİ

Yönetim kurulu üyelerim burada kadın kollarım burada. Beni bu noktaya taşıyan yani bu görevi ilçe başlığı görevini veren bu kişilerdir. Bu kişiler sayesinde bu makama geldim. Biz bu makama geldiğimiz günden beri şu oldu. Mevcut il başkanı Akhisar’a ikinci sıra geçen dönem millet vekili adaylarımıza Gökhan Karaçoban, ayrıca yunus emre belediye başkan adayımız Kürşat Mithat Özkan, büyük şehir belediye başkan adayımız Orkun şıktaşlı , bunları Akhisar’da misafir etmememi, bunları karşılamayacaksın karşılama olmayacak misafir edilmeyecek talimatları ile bana telefonda bizzat  kendisi söyledi. 

Akhisar’ın iyi parti ilçe başkanıyım ben kimliğini dahi bilmediğim insanlar benim makam odama geliyor  ben kendilerini misafir ediyorum  çayımı kahvemi ikram ediyorum daha sonrada yolcu ediyorum kendilerini. Bu insanlar bizim partimizin Büyükşehir belediye başkan adayı  olmuş günlerce gece gündüz kadın kollarımızla gençlik kollarımızla yönetimimizle bu adamın peşinde koşmuşuz yani sizde takdir edersiniz ki ben bu büyük şehir belediye başkan adayı olan kişiye Akhisar’da ben gelicem dediğim halde ben başkanımızı nasıl misafir edemem ne diyeceğim il başkanı sizi kabul etmiyor bu yüzden ben sizi Akhisar’da misafir edemem nu yüzden kusuruma bakmayın gelmeyin mi demem gerekiyor bu olur mu elinizi vicdanınıza koyun öyle değerlendirin ayrıca yunus emredeki belediye başkan adayımız onun için yemin ederim ki dedi ki il başkanından izin aldık ama Akhisar’a geldik dedik diyeceksin dedi.

BEN KİMSENİN EMİR ELİ DEĞİLİM

Geçen akşam söylediğim gibi sayın basın mensupları ben hiç kimsenin özel kalemi emir eli değilim ben yönetim kurulu kadın kolları yönetim partinin üyesi ile seçilmiş bir ilçe başkanıyım. Millet vekili olabilmek için millet vekili uğruna hiç kimseyi düşman görmemekteyim. Millet vekili olabilmek için hiç kimseye karşımıza alamıza gerek yok. Burada belki bir aday adayı çıkabilir  Manisa’da bunları genel merkez değerlendirip ona göre bir değerlendirme sonucu sıralama yapacak. Yani ben birinci sıraya oturayım ikinci sıra benim olsun kavgasıyla ben bu ilçeye belediye başkan adayını Akhisar’da karşılayamama  gibi hakka sahip değilim. İl başkanı kendine rakip gören herkese düşman kesildi. Ben şunu söylüyorum ben sadece Akhisar’da değilim 17 tane ilçe var tek tek sayarım bunların hepsi il başkanına karşı beni arayarak yanımda olduklarını söylediler ilçe başkanları herkesin il başkanına karşı bir tepkisi var. Biz önce partimiz için çalışacağız partimizin çıtalarını ne kadar yükseltebilirsek bizim görevimiz bu bunu yapacağız.
Üye sayımızı arttıracağız  eğer birbirimizi  yemek istiyorsak  il başkanı ilçe başkanı önce ahlaki şekilde yiyeceğiz. Bir il başkanı kendi ilkeleri doğrultusunda ilçe başkanı yiyebiliyorsa  tabiî kide yiyebilir ama bunun doğrultusunda madde 79 a dayanarak işte işlemde usulsüzlük ne yapmış olabilirim çıksın açıklasın disiplin kurulunun bana gönderdiği karar burada sizinle paylaşacağım. Karar gönderiyorlar içeriği yok . madde 79 dan işlem yaptıklarını söylüyorlar 

BENİM ONURUMLA KİMSE OYNAYAMAZ

Akhisar 1800 nüfuslu ilçe burada bütün oda ve dernek başkanları sivil toplum örgütleri hepsi beni aradı birçoğunun telefonlarını açamadım  hiç kimse benim onurum ve şerefimle oynayamaz . 

il başkanı değil yanlış anlamayın feriştahı olsa benim onurum ve şerefimle oynayamaz. Oynatmam ve buna asla müsaade etmem. O yüzden birbirimiz yiyeceksek eğer birbirimize hainlik yapacaksak yani buradan il başkanımıza mesajım şu önce benimle ne sıkıntın varsa kamuoyu ile paylaş ben bun u bileyim kamuoyu bunu bilsin disiplin suçu işlemiştir diye bunu savsaklamaya gerek yok önce net olalım kamuoyu bunu bilsin.
Ben Akhisar’da çoluk çocuk sahibi bir insanım hiç kimseye yanlış yapmadım partime leke getirecek herhangi bir hareket yapmadım geçmişte belediye başkanı ile bir takım sorunlar yaşamıştık hep partinin değerlerini savunduğum için yapmıştım.
Kendi bireysel hiçbir sıkıntım yoktur.yani ne yapmamız lazım il başkanı öyle istedi diye kendi makamımızda sıkıntı olmasın diye her istenilene tamam başkanım olur başkanım diye boyun eğmeliğiyiz. bu olur mu bunu kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.

KAMU OYUNU KARŞISINA BERABER ÇIKALIM

Yarın gelsin il başkanı beraber çıkalım kamuoyunun karşısına basının karşısına benimle ilgili ne biliyorsa söylesin ,  bende onunla ilgili ne biliyorsam söyleyeyim veya  benimle ilgili dilekçe benim yönetimimde yönetim dediğim teşkilat başkanım benim teşkilat başkanımı arıyor il başkanı diyor ki Manisa’ya gel senle özel bir şey konuşacağız, Mustafa’yı oradan alacağız onun yerine sen geleceksin teşkilat başkanım beni arıyor durum vaziyeti anlatıyor. 
Kendisinin de bundan haberi olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 25 gün sonra başka birini arıyor başka biri dediğim kişi il başkanı çağırır çağırmaz başka birinin yanına gidiyor,görüşüyor, o gün bugündür de onlarla birlikte hareket ediyor.

İl başkanı Akhisar’da yada kula’da olur Selendi’den olur Turgutludan olur fark etmez karar defterini istiyorlar benden istemiyorlar. Yönetimden sıradan birini arıyorlar Akhisar’da mevcuttaki ilçe başkanı benim daha ortada hiç birşey yokken hazırlık yada bana karşı kumpas yapılırken benim karar defterim isteniyor. Karar defterim istenir istenmez  benim yönetim kurulu üyelerimden istiyorlar yönetim kurulu üyelerinden ne istenir ya benden istenir yada ilçe sekreterinden istersin karar defterini. Yerel anarşi zaten yok o yüzden il başkanının bana kurduğu kumpası sizinle paylaşmak istedim. 

İTRAZ DİLEKCESİNİ RET ETTİ

Saruhanlı ilçe başkanı Hüseyin baysal beni aradı davet etti ben toplantıya gitmedim çünkü toplantıda bana karşı yapılabilecek hareket benim alehime olur diye ben gitmedim.
İlçe başkanımız Aslı öz geçenlerde millet vekili adayımızdı kendisini Saruhanlı ilçe başkanımız davet etmiş icabet etmiş kendisi kadın arkadaşları ile il başkanı masaları dolaşırken başkanım demiş ki çok güzel dilekçe yazmışsınız itiraz dilekçesi fakat reddettik , hani ben sorunca il başkanına seninle bir sorunum yok benlik bir durum da yok dilekçeler geldi biz bu dilekçeleri disipline gönderdik senin problemin disiplin kurulunla senle ilgili karar disiplin kurulu üyelerinden çıkacak aslında kararı kendisi veriyor .
Benim elime evrak gelmeden basına açıklama yapılıyor , nasıl bir il başkanı  ben şunu söylüyorum soruşturma aşamasındayım hiçbir  şekilde benim savunmam alınmadı bu bir haktır bu benim yasal hakkımdır insanlar cinayet işliyor hakim kamerada görse bili bunu siz mi yaptınız diye savunması yapılıyor ve cezası bu şeklide veriliyor. 
Benim hiçbir şekilde savunmam alınmadan , itiraz etmeme rağmen başkanıma söylenen reddettik demeleri bizde bunun akabinde elime yine ulaşmadan genel merkeze gidip yetkili yerlere itirazımı yapıcam , kendi kişiliğimle mücadelemi vereceğim, hiç bir iyi partilinin, hemşerilerimin sizlerin şüphesi olmasın dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
poyraz
poyraz - 11 ay Önce

hakettigini bulmussun ne diyeyim cok artist olmustun baskann olunca

,0mehmet yol
,0mehmet yol - 11 ay Önce

başkan sen bak zeytinlerine boşver

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber