banner113

İYİ Parti, Akhisar Belediyesi önüne siyah çelenk bıraktı

İyi Parti Akhisar ilçe teşkilatı, Akhisar Belediyesi önünde basın açıklaması yaparak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP ve İyi Parti il başkanlarıyla karşılıklı imzalanan protokol şartlarının yerine getirilmediğini söyledi.

İYİ Parti, Akhisar Belediyesi önüne siyah çelenk bıraktı

İyi Parti Akhisar ilçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu yaptığı açıklamada “İttifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütü’nü kınıyorum” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Akhisar ilçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“31 Mart Yerel Seçimlerine CHP ile birlikte Millet İttifakı olarak katıldık ve seçim sonucunda hem partimizin hem de ittifak ortağımız CHP’nin oylarını arttırdığına şahit olduk. Seçim sürecinde teşkilatlarımız ve meclis üyesi adaylarımız maddi manevi her imkanlarını ortaya koyarak canla başla çalıştılar ve Millet İttifakı olarak Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerinde Belediye Başkanlığı kazandık. Yunusemre, Köprübaşı ve Şehzadeler ilçelerimizde ise % l’in altındaki farklarla seçimi kaybettik.

İYİ PARTİ ve CHP İl Başkanları 31 Mart Yerel Seçimiyle ilgili karşılıklı bir protokol imzalayarak Meclis üyeliği sıralaması ve seçimin kazanılması durumunda Belediye Başkan Yardımcılığı konularında anlaşmışlardır. Yapılan bu protokole göre Belediye Başkanı Adayı gösterilmeyen parti, meclis üyeliği sıralamasında 1. - 3. - 6. sıraları alacak ve seçimin kazanılması durumunda bir adet Başkan Yardımcılığı alacaktı. Yapılan bu protokole Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerimizde uyulduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Ancak Akhisar ilçemizde üzülerek bu protokol şartlarının yerine getirilmediğine şahit olmaktayız.

Akhisar’ da seçimlere girilirken CHP’nin tüm isteklerini İttifak ruhuna ters düşmemek ve seçimi kazanmak adına kabul ettik. 1. Sıra olan hakkımızı 2. Sıra, 9. Sıra olan hakkımızı ise 14. Sıra olarak değiştirmeyi seçimi kazanacağımıza inancımızın tam olmasından dolayı kabul ettik. İlçe yönetimimiz ve meclis üyesi adaylarımız seçim kampanyası boyunca hiç aralık vermeden CHP ile birlikte çalıştılar. Seçim sonucundan da görüldüğü gibi İYİ Parti oylarının bir tanesini bile dışarıya kaçırmadan hepsini CHP adayına verilmesini sağlamıştır.

Akhisar Belediye Başkanının 18 Temmuz 2019’da sosyal medya üzerinden yaptığı talihsiz açıklama ile İlçe teşkilatımıza söz hakkı doğmuştu ancak Belediye Başkanı, yaptığı hatanın farkına varıp İttifak ruhuna zarar verecek bir girişimde bulunmaz ümidiyle sessizliğimiz koruduk. 10.09.2019 tarihli Akhisar Belediyesi 3. Belediye Başkan Yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır büyük emek verdiğimiz ittifakın, ortağa verilen sözün tutulması yerine yakın arkadaşların makama oturtturulması şeklinde siyasi etiğe ve dürüstlüğe sığmayan bir uygulamayla sarsıldığını belirtmek isterim.

Akhisar Belediye Başkanı, yaptığı açıklamada protokolün gıyabında yapıldığından bahsetmişti, şimdi size soruyorum siyasi partilerin İl Başkanları, Genel Başkanlık makamının ildeki temsilcisi değil mi? Peki Belediye Başkan adayı belirlenirken de kimin başkan adayı olacağına Akhisar Belediye Başkanı mı karar verdi? Madem ki gıyabında yapılan işlemlerden rahatsız oluyordu neden seçimden önce Genel Merkezine gidip ben seçime ittifaksız gireceğim demedi? Seçimde ittifak ortağının oyu olmadan kazanamayacağını mı düşündü?

Başkan, yine yaptığı aynı açıklamada İYİ Parti'nin kendi içinde karışıklık olduğundan bahsetmiş, bu tamamen asılsızdır, İYİ Parti demokrasiye tam inanan bir partidir ve Akhisar’da ki Başkan Yardımcılığı ile ilgili olarak hem ilçe Yönetim Kurulunda hem de Belediye meclis grubunda yapılan oylamada hangi arkadaşımızın bu görev için önerileceği seçildi ve bu kişinin ismi belediye başkanına bildirildi. Bu oylamalarla ilgili tutanaklar mevcuttur.

Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütü’nü kınıyorum. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ve seçmenleriyle demokrasi ve ülkenin hayrı için yaptığımız ittifakın devam ettiğini belirtmek istiyorum”

Yapılan basın açıklamasının ardından İyi Parti Akhisar ilçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu ve partililer, Akhisar Belediyesi önünde ‘Adalet’ yazılı siyah çelenk bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakin genç
Sakin genç - 9 ay Önce

Herşey çok güzel oluyor...

Tarık
Tarık - 9 ay Önce

Buraya kadar...

hasana
hasana - 9 ay Önce

Hizmet paylaşımı değil, koltuk paylaşımı yapılmış. Şimdi de biri bütün koltuklar benim diyor, öbürüde mızmızlanıyor haklı olarak. Bu işi çözse çözse Necmi İşci çözer.

Suat korkmaz
Suat korkmaz - 9 ay Önce

Bizim oylarımızı zebil ettiniz ne bekliyor dunuzki CHP zihniyeti belediyede kanunsuzluklar almış başını gidiyor umurlarinda değil Ahmet dutlulu kendini Kaf dağında zannediyor artık Akhisar belediyesi için yapılacak bir şey yok Allah sabır versin inşAllah

Suat korkmaz
Suat korkmaz - 9 ay Önce

Bizim oylarımızı zebil ettiniz ne bekliyor dunuzki CHP zihniyeti belediyede kanunsuzluklar almış başını gidiyor umurlarinda değil Ahmet dutlulu kendini Kaf dağında zannediyor artık Akhisar belediyesi için yapılacak bir şey yok Allah sabır versin inşAllah

yasar goksu
yasar goksu - 9 ay Önce

cok dogru her dediklerini ve isteklerini yerine getirdiginizi malumun ilani olarak acikladiniz
ve utanmadan milliyetcilikden dem vuran gafiller
ihanet edenede ihanet ederler
chp yi tebrik ediyorum
davasinin geregini yapmistir

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber