Has Parti'den Memur-Sen'e Ziyaret

HAS Parti İlçe Başkanı Ali Dursun, seçimlerden sonra kendilerine tebrik ziyaretinde bulunan Memur-Sen İlçe Temsilcisi Rıza Bahar ve Yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Has Parti'den Memur-Sen'e Ziyaret

 

HAS Parti İlçe Başkanı Ali Dursun, seçimlerden sonra kendilerine tebrik ziyaretinde bulunan Memur-Sen İlçe Temsilcisi Rıza Bahar ve Yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.


Ziyarete HAS Parti İlçe Başkanı Ali Dursun,İlçe Başkan Yardımcı Yardımcıları Ali Kızıl, Önder Kenez

Abebekir Karaboğa, Seyfettin Atakan, Abdülselam ve Ali Şener katıldı.


Ali Dursun ziyarette, Son günlerde hükümete karşı sendikaların göstermiş olduğu tepkileri doğru bulduklarını ve 23 Mayıs'ta Başta Eğitim-Bir-Sen ve diğer sendikaların özlük ve sosyal hak mücadeleleri için yapmış oldukları Bir günlük iş bırakma eylemlerine destek verdiklerini ve her zaman ülke kaynaklarının memurumuza,işçimize,çiftçimize ve tüm insanımıza eşit ve adil bir şekilde dağıtılmasının elzem olduğunu vurguladı.


Hükümetin Gelir dağılımında adaleti gözetmesi gerektiğini vurgulayan Dursun, "Hükûmet, rantiyeye karşı bonkör, memura ise cimri" diye konuştu.


Dursun ,konuşmasını şöyle sürdürdü:"Rantiyeye 50 milyar dolar veren hükûmet, zam pazarlığında memuru ve emekliyi hüsrana uğrattı. Rantiyeye karşı bonkör olan hükûmetin memura karşı cimri davranmasına anlam veremiyoruz.


AK Parti iktidarı, gelir dağılımında adaleti gözetmeli. Fatura zamları ile vatandaştan alırken şahin kesilen hükûmet, maaş zamları karşısında Yunanistan örneğinin arkasına sığınıyor. Kahrı çekenler, nimetlerden istifade etmeye sıra geldiğinde dışlanmamalı.


Eğer mevcut ekonomik düzen bu kadar hassas ise bu milletin değerlerine uygun bir ekonomik programa geçilsin."dedi.


HAKEMİN YETKİSİ BAKANLARDA YOK


Akhisar Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Rıza Bahar, Toplu sözleşme masasına katılan Memur-Sen'i eleştirenlerin de şunları bilmesini isterim."Eğer görüşmelere katılmasa idik, Bakanlar Kurulu sadece yüzdelik zammı açıklar,diğer sosyal hakların hiçbirini uygulayamazdı. Çünkü hakemin yetkisi Bakanlar Kurulu'nda yok. Hakemden çıkan kararlar, bütçede ödenek olsun ya da olmasın uygulanmak zorunda. Aksi durumdaysa her bir hak için yasa çıkarılması gerekecekti."dedi.


Bahar, "Memurların taleplerini Toplu Sözleşme masasında tek tek dile getirdik.Fakat İlk defa yapılan Toplu Sözleşme sürecinin memurlar açısından tam bir hayal kırıklığına dönüştüğünü söyledi.Elde edilen kazanımların da kesinlikle yeterli olmadığını ifade etti.


Eğitim çalışanları ile ilgili olarak da 13 kazanımın elde edildiğini.Toplu sözleşme, sadece ek ödeme den ibaretmiş gibi yalan yanlış propaganda yapan malum sendikacılarında cemaziyülevvellerinin tüm eğitim camiasınca tekrar gözden geçirilip sorgulanmasını isterim.dedi.


Tüm Israrlarımıza ve Eylemlerimize rağmen Toplu sözleşmede Öğretmenlerimizin ek ödeme mağduriyeti giderilmedi. Bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması için mücadelemize devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


Bahar, Ayrıca H.z. Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum' sözünün neyi ifade ettiğinin başta Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer olmak üzere siyasiler tarafından anlaşılamadığını,Öğretmene ve Öğretmenlik mesleğine karşı sergilenen vefasızlığın kabul edilemez olduğunu vurguladı.


Dün olduğu gibi bugünde yarında "Haklarımızı demokratik sınırlar içerisinde aramaya devam edeceğiz" diyen Bahar, konuşmasının ardından HAS Parti İlçe Başkanı Ali Dursun'a Eğitim-Bir-Sen üyelerinin Öğretmenlik mesleğindeki anılarını içeren 'Son Mahnı' adlı kitabı hediye etti.


Ziyarette Memur-Sen yönetim kurulunda bulunan Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi a.Mehmet Dal,Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Ümit Eraslan ,Büro-Memur-Sen İlçe Temsilcisi Nazlım Taşcı,Adliye İşyeri Temsilcisi Mete Ulaş ve Birlik-Haber-Sen İlçe Temsilcisi Akli Rıza Çelik hazır bulundular.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber