Füzün, "Cumhur İttifakı Akhisar'ın Geleceğine Sahip Çıktı"

Akhisar Belediyesi’nin 17 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Meclis Toplantısında 6 Milyon TL kredi yetkisi maddesinin AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ret oyu vermesi Belediye başkanı Besim Dutululu, sosyal medyada ve yerel haber sitelerinde eleştirmişti.

Füzün, "Cumhur İttifakı Akhisar'ın Geleceğine Sahip Çıktı"

Akhisar Belediyesi’nin 17 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Meclis Toplantısında 6 Milyon TL kredi yetkisi maddesinin AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ret oyu vermesi Belediye başkanı Besim Dutululu, sosyal medyada ve yerel haber sitelerinde eleştirmişti.

Konunun tarafı olan AK Parti, Belediye başkanı Besim Dutlulu’nun açıklamalarına karşı bugün yazılı bir basın açıklaması yaptı. 

İşte AK Parti Akhisar ilçe teşkilatından yapılan o açıklama; 

“17 Mayıs 2020 tarihinde yapılan Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısı sonucunda Akhisar Belediye Başkanı Sosyal Medya üzerinden ve yerel haber sitelerinde yayınlanan asılsız bir iddia da bulunmuştur. 
Asılsız iddia ;

Olağanüstü Belediye Meclis gündeminin 2. maddesinde 6 milyonluk kredi alımı için yetki istenmiş ve  bu yetki kendisine Ak Parti ve MHP’Li Meclis üyelerinin hayır oylarıma karşılık Chp ve İyi partinin oyları İle kabul edilmiş olduğunu kamu oyuna duyurup  destekçilerine teşekkür ederek Ak parti ve MHP’yi  hizmeti engellemekle itham etmiştir. 

Gerçekler;

6 Milyon liralık borçlanma yetkisi isteğinin  hemen ardından Ak Parti ve MHP Grubu adına söz alan Meclis üyesi “ biz bu konuyu kurulan komisyonda detaylı incelemek isteriz bunun için kaç kez olağanüstü gündemle toplanmamız gerekirse toplanır ve sonrasında Akhisar’ın ihtiyacı ise desteklemekten çekinmeyiz  “diye beyan etmesine karşılık Başkan hiçbir şartta komisyon kurulmasını kabul etmemiş ve kendi Meclis çoğunluğuna dayanarak maddeyi geçirmiştir .

Başkan meclis açılış konuşmasında “sizlerden AKHİSAR için hizmet istiyorum siyaset gözetmeyelim” çağrısında bulunmuştu. 

Şimdi bizlerde Sayın Başkanı siyasi fayda gözetmeden BEYANDA SAMİMİYETE davet ediyoruz. 

Sayın Başkan Belediyeciliğin en önemli etik ilkesi olan Şeffaflığı yok saymış ve denetimi reddederek Akhisar’ı 5 Ayda 16 milyon TL borçlandırmıştır. Daha önceki borçlanmalara Ak Parti grubu ve MHP grubu olarak onay verdik yine de Akhisar’ımıza hizmet için 6 milyonluk krediye ihtiyacı varsa biz Ak Parti grubu ve MHP grubu olarak kurulan komisyonlarca bu istekte belediye haklı görülürse sonuna kadar destekleyeceğimizi dün beyan ettik bugünde arkasındayız. 

Tüm dünya beklenmedik pandeminin etkisiyle ekonomik denge ve istikrar peşinde koşarken başkanımızın taleplerinin istek mi ihtiyaç mı noktasında sorgulanması Akhisar’ımızın faydasınadır. Biz istenilen 6 milyonluk kredi için şeffaf bir beyan İle sorgulama talep ettik ki bu da Akhisarlıların bizden doğal beklentisidir.

Belediye gelirlerinde düşüş gerekçesi ile borçlanma talep edilmektedir. 

Merkezi hükümetten belediyelere gelen vergi gelirlerinde cüzi bir düşüş meydana geldiği belediye başkanı tarafından beyan edilmiştir. Buna karşılık bizler biliyoruz ki  Hazine ve Maliye Bakanlığı Belediyelerin vergi payı ödemelerindeki borçlarına karşılık yaptığı kesintiyi Nisan Mayıs ve Haziran aylarında yapmayarak belediyenin borcu nispetinde yeni  bir kaynak yaratmıştır.  

Ayrıca Hükümetimiz tarafından sadece depremzedeler için kullanılmak üzere 1 Milyonluk hibe Akhisar belediyesine gönderilmiştir. Bununla birlikte Ak Parti  Millet Vekilimiz Uğur AYDEMİR’in katkılarıyla iller bankasından 2 Milyonluk katkı da Akhisar Belediyesine sağlanmıştır. Sayın belediye başkanı bu doğrultuda millet vekilimize belediye meclisinde teşekkür etmiştir. Hal bu ilken kendisinin bugün ki beyanları İle kendisi ile çelişmektedir. 

Saygıdeğer Akhisarlılar, 

Akhisar için son derece önemli olduğunu bildiğimiz esas konuya dikkat çekmek isteriz;

Olağan Üstü Meclis toplantısının 9. gündem maddesine konu olan çok değerli benzin istasyonu ruhsatlı parsel için belediye başkanı satım kiralama vb için yetki istemiştir. 

İlgili parsel Akhisar yeni stadyumun önünde çevre yolunun açılması İle açılacak olan şehir ana arterinin üzerindedir. Bu nedenle ticari kullanımı Akhisar için son derece karlı bu alanın ne için kullanılacağı plan programları Akhisar belediye meclisinin üyeleri ve Akhisarlılarla paylaşılmadan, alelacele başkan tek yetkili kılınmış, denetimden uzak ve şeffaf yönetim ilkesinin dışında davranış sergileyerek Ak Parti ve MHP nin ret oylarına karşılık oy çokluğu ile yetki Belediye başkanınca alınmıştır. 

Bu Parselin her şart altında Akhisarlının faydasına kullanılması gerektiğini düşünüyor CHP’nin geçmiş dönemlerde belediyeye ait taşınmazların satılmaması konusundaki  itirazını hatırlatarak  satışına veya başka bir şahsa kiralama ile tahsisine şerh koyuyoruz. 

Covit-19 salgını  nedeni ile piyasaların durumu göz önünde bulundurularak böyle bir zamanda alelacele yapılması zihinlerde soru işareti yaratmaktadır. Ak parti grubu olarak bu yetkinin kullanılması aşamalarında konu takipçisi olacağımızdan Akhisar halkının hiç şüphesi olmasın.

Akhisar’ın faydasına olumlu ve doğru işlerde hiç bir siyası menfaat gözetmeksizin ortak hareket ettiğimiz Mhp grubuna Akhisarlılar adına teşekkür eder arzu eden Akhisarlıları Akhisar belediyesinin web sayfasından ilgili meclis oturumunu izleyebileceklerini hatırlatırız. 

Saygıdeğer Akhisarlılara Saygılarımızla arz ederiz.”

Akhisar Belediyesi 2020 yılı 1 Olağanüstü meclis toplantısı video linki

 


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mevlüt
Mevlüt - 1 yıl Önce

Füzün haklı akpliler yalan söylemez.. Yalanın en babasını söyler.. Bıktık artık sizin gibi badem bıyıklılardan

Özcan
Özcan - 1 yıl Önce

Gülünç duruma düşüyorsunuz. 15 yıl belediyeyi yönettiniz, kaç kez halka açık ihaleler, bütçe kullanımlarınınzı açıkladınız ki?

Orhan kaçar
Orhan kaçar - 1 yıl Önce

Büyük şehire de bir el at şu su faturalarını bari şu zamanda az alsın göreyim sizi

Şeffaf Belediyecilik Olsa Gerek Bu
Şeffaf Belediyecilik Olsa Gerek Bu - 1 yıl Önce

Kesin o değerli parseli Kayalı peşçeş çekilecek olup aynı gölet de Pehlivanoğlu market nasıl verildiyse el altında bazı Başkan yardımcılarının babasının dostu olduğu için masa dostu ihale bile açılmadan şeffaf belediyecilik anlayışına göre verildiyse bu parsel de yine dost işi bir akaryakıt işletme sahibi aileye tamamen şeffaf belediyecilik anlayışıyla verilir merak etmeyin ya bırakın bu işleri reklam kokan hareketler yaparak hizmet olmaz sayın Dutlulu bence belediye başkanlığımız elinden alınmadan sessiz bakın 5 yılı doldurmaya

has akhisarlı
has akhisarlı - 1 yıl Önce

dutlulu shov yapmayı bıraksın son 13 ayda kac milyon borc kredi aldı kac milyonluk emlak sattı 51 milyon borcla aldıgı belediyenin bu günkü güncel borcunu acıklasın da yigit delikanlı oldugunu görelim tabii bu rakamları belediyenin web sayfasında da paylaşılması gerekir ama hiç bir icraat yatırım yapılmadıgı için web sayfasında paylaşım yok

kentli
kentli - 1 yıl Önce

15 YIL SİZİ GÖRMEKTEN BIKTIK YORULDUK.

İsmail DEMİRGÜL
İsmail DEMİRGÜL - 1 yıl Önce

AKP MHP CHP İYİ partilerini bir kenara bırakın
Akhisar için ne gerekiyorsa elbirliği ile yapın vatandaşın yanında olun esnafın yanında olun
Yarın cenazenizede düğününüzede hayrınızada dükkanınıza da Akhisar lılar gelir
Allah hepizin yar ve yardımcınız olsun
Allah hepinize

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber