Erkan Akçay, Akhisar'da partililerle buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Akhisar’da partililer ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

Erkan Akçay, Akhisar'da partililerle buluştu

Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk ile birlikte Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatında partililerle buluşan MHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Suriye’deki Fırat Kalkanı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akçay’ı Akhisar İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu, Ülkü Ocakları Başkanı Çağlar Arabacı, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları yönetimi ve partililer karşıladı.
 
Akçay; “Geniş bir sınıra sahip olduğumuz Suriye eskiden olduğundan daha fazla terör örgütünü barındırıyor. Eskiden PKK Suriye’de barınıyordu, şimdi PKK’nın oluşturduğu PYD Suriye’nin kuzeyinde koridor oluşturdu. Bu Türkiye’ye karşı düşmanca saldırı anlamındadır. 2012-2013’te PYD Irak’tan Türkiye toprakları üzerinden Suriye’ye geçişi sağlandı. Hatırlarsanız onların yeme içmeleri Türkiye tarafından karşılandı. Türkiye kendi düşmanına yardım eden durumuna getirilmiştir. Şimdi bunların acılarını çekiyoruz. Türkiye’yi yöneten sorumluların şikayet etmeye hakkı yok. Ortada bir bela varsa giderilmesi lazım. Ancak biz Fırat’ın doğusuydu, batısıydı biz bilmeyiz. Bir düşman varsa hepsini bertaraf edeceğiz. Türkiye NATO üyeleri arasında en fazla teröre maruz kalan bir ülke, biz hem içimizde hem de dışımızda tehdit altındayız. Sadece doğuda değil, Ankara’da da İstanbul’da da terör eylemleri meydana geliyor. Topyekûn bir saldırıyla karşı karşıya, saldırı böyleyse bizimde mücadelemiz topyekûn olacak. Savunmada değil taarruzda olacağız. Nihayet başbakan bunu telaffuz etmeye başladı ama biz uzun yıllardır söylüyoruz. Terörü bekleyerek mücadele olmaz, teröristin nerede ne yapacağını bilemezsiniz. O bakımdan Fırat Kalkanı hareketı bugüne kadar başarıyla devam etti” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber