CHP'den AK Parti'ye; “Kuru Gürültüyle Ayıbınızı Örtemezsiniz“

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerini dün AK Partili kadınların

CHP'den AK Parti'ye; “Kuru Gürültüyle Ayıbınızı Örtemezsiniz“

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerini dün AK Partili kadınların CHP Genel Merkezi’nin önüne gelerek protesto etmişti.

CHP Akhisar Kadın Kolları başkanı Sevil Ender Büyükyazgan ilçe binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Büyükyazgan; “Kuru gürültü ile ayıbınızı örtemezsiniz” diye başladığı konuşmasında, “AKP’li kadınlar dün CHP genel merkezimizin önüne gelerek, Aileden ve kadınlardan sorumlu bakanları için “Sema Ramazanoğlu yalnız değildir” çığlıkları attılar, epeyce gürültü çıkardılar. 

Neymiş dertleri; Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, “Çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, valisi konuşmuyor, Milli Eğitim bakanı konuşmuyor, Aile bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor” demiş. 

45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluluklarının ve yetkilerinin sessiz kaldığı üstelik Aileden ve Kadından sorumlu bakanın. “Bir defa böyle bir şeyin olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez” söylemi karşısında insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, Genel başkanımız duyarlılık göstermiş, “Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım” demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde.

Sizin bakanınız Rıza Zarrab için “Sana kimse bir şey yapamaz ben senin önüne yatarım” dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadınız, hatta alkış tuttunuz. 

İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem?

Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar vakfına, taciz olayına sahip çıkan, bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız, bugün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz. 

Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ile tecavüz ile anılması, adlarının ya yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan herkes için katlanılmazdır. Bu siyaset üstü bir konudur, bütün kadınların bütün annelerin, ortak amasız, fakatsız, birleşmesi tek sesi tek yürek olması gereken bir durumdur. 

CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz. Çocuklarımıza yapılan her türlü istismara karşı, biz set olacağız. Bu yaptığınız insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe de sığmadı. Biz çocuklarımızın da genel başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız. Bu kuru gürültüyle suçunuzu bastıramazsınız.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber