CHP; Yurtta barış, dünyada barış istiyoruz

Chp Akhisar İlçe Teşkilatı Parti Lokalinde basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya İlçe Başkanı Vehbi Bakırlıoğlu ,yönetim

CHP; Yurtta barış, dünyada barış istiyoruz

 

Akhisarpress.com

 

Chp Akhisar İlçe Teşkilatı Parti Lokalinde basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya  İlçe Başkanı Vehbi Bakırlıoğlu ,yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Selver  Goral ,yönetim kurulu üyeleri  katıldı. Açıklama yapan Vehbi Bakırlıoğlu:

 

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki insanı mutlu kılan tüm değerler ve kavramların temelinde barış yatmaktadır. Barış olgusu, insanın sağlıklı bir gelişim ile mutlu yarınlara ulaşması ve sağlıklı kuşaklar yetiştirilmesi için yaşamsal önem taşımaktadır.


Tarih boyunca insanı temel alan tüm düşünceler barışı vurgulayarak savaşa, şiddete, baskıya ve insan onurunu kıran uygulamalara karşı çıkmışlardır.


Şiddetin beslediği savaşlar, çatışma ortamı insanlık tarafından şiddetle kınanırken, barışı vurgulayan insancıl öğretiler çağları aşarak günümüze ulaşmıştır.Barışın sağlanamadığı bir dünya düzeni ve insan yaşamını yok ,sayan davranışlar, mutlu ve huzurlu bir dünya yaratmanın önündeki en büyük engeldir.


Bugün milyonlarca insanın açlık ve salgın hastalıklar karşısında yaşam savaşı vermekte olduğu bilinirken, bu çaresiz insanlara yardım eli uzatmak yerine, kaynakların silâhianmaya ve savaşlara ayrılması, insanlığın büyük çelişkisidir.


Kalıcı bir dünya barışı insanlığın ortak amacıdır. Bu amacın gerçekleştirilmesi, tüm bireylerin, ülkelerin ve kurumların olağanüstü çaba göstererek başaracakları yüce bir amaç olarak algılanmalıdır.


Şiddetin önlenmesi, çatışma yerine uzlaşma kültürünün benimsenmesi ancak eğitimle olanaklıdır. İnsan yaşamını kutsa. eden, barışı tüm değerlerin üzerinde gören insancıl düşünce tüm insanların bu anlayışı özümsemesiyle gelişebilir.


İnsanlık, artık geçmişte yaşanan savaşlardan ve yıkımlardan gereken dersleri çıkararak mutlu bir gelecek için güçlü barış ortamının temellerini atmak zorundadır.


Bizler Ulus olarak dünya barışına katkıda bulunmak için insan sevgisini ve barışı vurgulayan büyük düşünürlerimizin iletilerini dünyaya duyurmalıyız.


Büyük Önder Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış" anlayışını ilke edinerek dünya barışının gerçekleştirilmesi, Türkiye'nin çevresindeki sorunların çözümü için, üzerine düşeni yapmamız her zaman gerekmektedir.


İçte ve dışta barıştan söz edenler eylemleriyle, söz ve davranışlarıyla barıştan yana tavır almalı, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne saygı duymalı, insan haklarını ayaklar altına almamalı, özellikle de emperyal emellerin temsilcisi veya savunucusu olmamalıdırlar.


Barıştan yana olmanın bir diğer kriteri de ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı duymak ve halkları, milletleri emperyal emellerle birbirine düşürmemek, düşürenlere alet olmamaktır.

Mazlum milletlere bağımsızlığı kazanmanın ve onurlu yaşamanın ne olduğunu gösteren Gazi Mustafa Kemal'in Türkiyesi’ne yakışan da budur.

Barış kültürünün bir yaşam biçimi olarak özümsenmesi ve benimsenmesini diliyor, savaşların, şiddetin olmadığı bir dünyada tüm insanların barış içinde kardeşçe yaşamasını umut ediyor, başta ulusumuz olmak üzere komşularımıza, mazlum milletlere ve tüm insanlık dünyasına barış dolu yarınlar diliyorum.

Yurtta barış, dünyada barış ilkesinden hareketle, barış arzumuzu, analarımızın gözyaşı dökmeyecekleri yarınlar umuduyla yineliyoruz.

Şunu herkesin çok iyi bilmesi için yüksek sesle haykırıyoruz:  yurtta barış , dünyada barış istiyoruz; analar ağlamasın diyoruz.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber