CHP Milletvekili Özel, Akhisarspor'u Tebrik Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Özgür Özel, Bank Asya Şampiyonu Akhisar Belediyespor’u basın açıklamasıyla kutladı.

CHP Milletvekili Özel, Akhisarspor'u Tebrik Etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Özgür Özel, Bank Asya Şampiyonu Akhisar Belediyespor’u basın açıklamasıyla kutladı.


Manisa Milletvekili Özgür Özel açıklamasında şu sözlere yer verdi:


“Rizespor’u Rize’de yenerek şampiyon olan ve Süperlig’e yükselen Akhisar Belediyespor’u yürekten kutluyorum.”

Simon Kuper'in dünyaca ünlü kitabının hem isminde vurguladığı, hem de içeriğinde anlattığı gibi “Futbol Asla Sadece Futbol Değildir”.


Özellikle bir ülkede işler yolunda gitmiyorsa futbol biraz siyasettir, biraz ekonomidir, bazen nefes almak, hatta bazen de düşlere dalıp sıkıntıları unutmak demektir. Hele Türkiye’de futbol herkes için daha da çok şey demektir. Durum böyle iken uzun süredir Süper Lig’de bulunan takımıyla bu sezon kaybetmiş bir şehir olarak Manisa’da Akhisar Belediyespor’un, gösterdiği büyük başarıyı Şampiyonluk ile taçlandırması daha da önemlidir.


Akhisarspor’umuz bu zaferi Sayın Başbakan kendi memleketinin takımı Rizespor’a açıktan destek verip, maçtan bir gün önceki siyasi toplantıda maça taraftarları davet edecek kadar işi ileri götürdüğü bir ortamda Rize’deki son maçı kazanarak elde etmiş olması övgü ve takdirlerin en büyüklerine layıktır.


Bu başarı Kaymakamından Belediye Başkanına, Esnafından Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kulüp Başkanından, Teknik Direktörüne, Oyuncusundan Masörüne kadar Akhisar’ımızın tamamına aittir. Ama bu başarı en çokta iyi-kötü günde, iyi-kötü havada, her şartta takımın arkasında olan yeşil-siyah renklere aşık Akhisarspor taraftarına aittir. Hepsini yürekten, candan kutluyorum.


Akhisarsporun bu başarısını Süper Lig’de de sürdüreceğine inanıyor, Manisa'nın hatta Ege'nin tek temsilcisi olarak, şiddetten uzak, centilmence futbolun ve sporun tadını çıkaran taraftarıyla Akhisar’ın tüm takımlara örnek olacağına yürekten inanıyorum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber