CHP Kadın kollarından 1 Eylül açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı’nda Kadın Kolları ve İlçe Yönetimi “Yurt’ta Barış, Dünya’da Barış” açıklaması yaptı. Basın Açıklaması metnini Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Fatma Öztürk okudu.

CHP Kadın kollarından 1 Eylül açıklaması

Açıklamanın Tam Metni Aşağıdadır;
 
Dünya tarihinin en kanlı savaşıdır. 1Eylül 1939 tarihinde, Nazi Alman ordular Polonya’ya saldırarak 20. yüz yılın en kanlı savaşını başlatmıştr. 72 milyon insan ölmüş, tarihin en kanlı, en büyük Soykırımı yaşanmıştır. Milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu savaştan sonra bir daha savaşlar olmasın diye 1Eylü günü Dünya Barış Günü ilan edilmiştir.
 
Barış huzurdur, paylaşmaktır, sevgidir.
Barış en büyük zenginliktir.
Barış insanların ırklarına, dillerine, mezheplerine bakmaksızın kardeşçei bir arada yamalarının adıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar dün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün seslendiği gibi bu günde Türkiye’ye ve tüm Dünya’ya sesleniyoruz;
YURTTA BARIŞ, DÜNYA’DA BARIŞ
Dünya’yı güzellik kurtaracak. Bir insanı sevmekle  başlayacak her şey…  Biz hiçbir ananın, hiçbir çocuğun göz yaşı dökmediği bir Dünya’ya inandık. Bir araya geldikçe güçleneceğimize, çoğalacağımıza inandık. Derdimizi, acımızı, sevincimizi paylaşmaya inandık. Helal ekmek kurulan sofralara, sevgiye yürekle paylaşamaya inandık.
Savaş kadınlar için acıdır, yakandır, kavurandır. Biz kadınlar evlat acısı, kardeş acısı, eş acısı İNSAN ACISI yaşamak istemiyoruz. Savaşlar göçtür, yoksulluktur, şiddettir. Bizler evlerimizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Savaş çocuklarımız için korkudur, çaresizliktir, yok oluştur, evlerinde oynayan, uyuyan çocukları öldüren bombalar hem çocuklarımızı hem biz anaların yüreklerini parçalar. Krezus ‘’barışta oğullar babalarını, savaşta babalar oğullarını kaybeder’’ demiştir.
Savaş yaşamında doğanında Dünya’nın da dengesini bozar. Geldiğimiz süreçte ülkemizde ve Orta Doğu’da barışa her zamankinden çok ihtiyacımız var.
 
Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar;
Ölümün değil yaşamın tarafındayız..
Savaşa karşı Barış’ı, baskı şiddet ve zor karşı özgürlükleri ve demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa, sömürgeye karşı adaletli ve eşitliği savunuyoruz. Dünya barışını tehdit eden her türlü terörü lanetliyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkıyoruz.
Bu yüzden savaşın, ölümlerin bizi birbirimizden daha uzağa savurmaması için
HEMEN ŞİMDİ BARIŞ..
EBEDİYEN BARIŞ.. diyoruz.
1 Eylül BARIŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN, YURTTA VE DÜNYA’DA kalıcı barışa vesile olsun
 
CHP Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi  Fatma ÖZTÜRK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber