CHP Gençlik Kollarından Geleceğe Yatırım

Geçtiğimiz hafta düzenledikleri basın açıklamasıyla kitap toplama kampanyası başlatan CHP Akhisar Gençlik Kolları topladığı kitapların büyük bir bölümünü 100. Yıl İ.Ö.O. kütüphanesine bağışladı.

CHP Gençlik Kollarından Geleceğe Yatırım

 

Geçtiğimiz hafta düzenledikleri basın açıklamasıyla kitap toplama kampanyası başlatan CHP Akhisar Gençlik Kolları topladığı kitapların büyük bir bölümünü 100. Yıl İ.Ö.O.  kütüphanesine bağışladı.


CHP İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu ve Yönetim Kurulunun da hazır bulunduğu ziyarette Okul Müdürü Ekrem Kurt, Sınıf Öğretmeni Hülya Kazancı ve Okul Aile Birliği üyeleri CHP Gençlik Kollarına katkılarından dolayı teşekkür etti.


Gençlik Kolları Başkanı Tuğrul Köprülü yaptığı açıklamada, “Bizlerde başta Bilgi-Balgöz-Kültür-Kapaklı-Çözüm Kitapevleri olmak üzere tüm bağışçılarımıza ve duyarlı Akhisarlılarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca Gençlik Kolları olarak ne kadar gelişirse gelişsin hiçbir teknolojik ürünün, kitabın yerini alamayacağını düşünüyoruz.Bu bağlamda ilköğretim çağında bulunan kardeşlerimizin kitap okuyabilmelerini sağlamak bizim için çok büyük bir gurur  ve onurdur.Çünkü kitabın, insanın hayal gücünü kuvvetlendirdiğine, gözlem, yorum ve analiz yapabilme yeteneğini geliştirdiğine, kişilik ve karakter oluşumunda önemli  etkileri olduğuna inanıyoruz.. 


Bu konuda en iyi örneği de ulusumuzun, vatanımızın kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ümüzle ilgili Cemal Granada’nın bir anısı anlatıyor.


Boş zamanlarında Atatürk’ün elinden tarih kitaplarının düşmediğini hatırlarım. Yine Atatürk bir gün tarihle alakalı bir kitap okuyordu. Bir sürü yurt meselesi varken devlet başkanının kendini tarihe vermesi Vasfi Çınar’ın biraz canını sıkmış olacaktı ki, Atatürk’e şöyle dediğini duydum:


“-Paşam tarihle uğraşıp kafanı yorma. 19 Mayıs’ta kitap okuyarak mı Samsun’a çıktın?


Atatürk, Vasfi Çınar’ın bu çok samimi yakınmasına gülümseyerek şöyle karşılık verdi.-Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım.”


İşte bu sebeplerden dolayı  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına sayılı günler kala bizlerde Gençlik Kolları olarak kardeşlerimizin Atatürk gibi olabilmeleri, hem ders çalışabilmeleri için test ve konu anlatımlı çalışma kitapları hem de okuyabilmeleri için hikaye-roman ve öykü kitapları hediye etmeyi uygun gördük. 


Bunun için tek dileğimiz kardeşlerimizin bol bol okuyup aydın birer insan-olarak yetişmeleridir. “ diye konuştu.


İlçe Başkanı Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da kitap bağışı ile ilgili şu sözlere yer verdi:


“Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Geleceğimizin inşasında onlara vereceğimiz her türlü katkı aslında ülkemizin aydınlık ve çağdaş geleceğine yapılmış bir yatırımdır. Onun için eğitim hiçbir siyasi partinin tekelinde olmayan ve bir ulusun kaderini doğrudan belirleyen önemli bir konudur. Bu konuda da ilk söz de son söz de siyasilerin değil eğitimcilerin ve bilim insanlarının olmalıdır. Biz siyasiler olarak sadece onların önünü açmakla görevli olduğumuza inanıyoruz.” 


Toplanan kitapların bir bölümünün de ileriki günlerde bir köy okuluna bağışlanacağının da müjdesini veren Gençlik Kolları ve İlçe Yönetimi tüm öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
asdf
asdf - 7 yıl Önce

test

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber