CHP'de örgütün kararı Gülşah Durbay

İlçe kongrelerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde il başkan adayları konuşulmaya başlandı. 

CHP'de örgütün kararı Gülşah Durbay

Yeni seçilen ilçe başkanlarının tamamına yakını bir araya gelerek il başkan adaylarını değerlendirdi. İki günlük bir çalışmanın ardından ilçe başkanları il başkan adaylığı için CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay üzerinde uzlaştı. 

2015 yılından bu yana CHP İl Gençlik Kolları başkanlığını başarılı şekilde yürüten Durbay örgütte sevilen bir isim. İki defa gençlik kolları başkanı seçilmesi, gençlik örgütlenmesine sağladığı katkı ve seçimlerde gösterdiği performans ile göz dolduran Gülşah DURBAY’ın kadın ve genç olması önemli bir avantaj gibi görünüyor. 
İlçe kongrelerinde mevcut başkanların büyük çoğunluğunun değişmiş olması, bu değişimin il kongresine de yansıyacağı CHP kulislerinde konuşuluyor. 
İl başkan adaylığını yeniden açıklayan Semih BALABAN’ın adaylık açıklamasına sadece merkezdeki iki ilçe başkanının katılması Balaban’ın örgüt desteğini kaybettiği yorumlarına neden oldu.  
Gelişmeler 23 Şubat tarihinde yapılacak olan CHP Manisa il kongresinin şimdiden hareketli geçeceğini gösteriyor.

Gülşah Durbay kimdir?

1988 yılında Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere Kasabası’nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini Manisa’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğreniminin ardından Yaşar Üniversitesi’nde de yüksek lisansını tamamladı. Uluslararası bir firmada Kalite Müdürü olarak çalışan
Sosyal Demokrat, Cumhuriyet Halk Partili bir ailede yetişen Gülşah Durbay, 2013 yılında Saruhanlı İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ve ardından 2 dönem üst üste seçimle Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerini üstlendi.

CHP’nin 2017 referandumuyla Manisa’da başlayan yükseliş sürecinde de vermiş olduğu mücadele ve emek örgütünün takdirini topladı.
Örgütün evladı olarak gördüğü Durbay’ın 2013’te aktif siyasi yaşamı,  örgütün talebi üzerine başlamıştı.
CHP Manisa’da büyük bir değişime imza atan İlçe Başkanları, örgütün her kademesinde görev alıp yetişen evlatlarının İl Başkan Adaylığında birleşti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber