Besim Dutlulu, AKGİAD'ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe başkanı Av. İsmail Fikirli, Belediye başkan Adayı Ecz. Besim Dutlulu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Akhisar Genç İş Adamları Derneğini (AKGİAD) ziyaret etti. 

Besim Dutlulu, AKGİAD'ı ziyaret etti

AKGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kalın, Başkan Vekili Bilal Özükırmızı, Başkan yardımcısı Burçin Karakuş, yönetim kurulu üyeleri Noyan Bayraktar, Durmuş Şahanoğlu, ziyarete gelen CHP İlçe teşkilatını kapıda karşıladı.

Ziyarette konuşan AKGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kalın;" 27 yaşlarında genç iş adamları derneğine üye olarak geldiğimde kurucu başkanımız İsmail Tatar demişti ki; “Burası bir okul” şimdi buranın okul olduğunu daha iyi anlıyorum. Öyle ki geçmiş yönetimlerde birçok siyasi partiye meclis üyesi olarak yönetim olarak buradan yetişen birçok iş adamı birçok odalara ve derneklere arkadaşlarımız, kardeşlerimiz ve ağabeylerimiz oldu. Ne güzel ki şuan ki bizim yönetimimize rast geldi. Ticaret borsası meclis başkanı Bahattin Alkın arkadaşımız devamında Ticaret odası yönetim kurulu başkanı Mehmet Ulusoy kendileri de bu dernekten çıkmış ve devamında milletvekilimiz Vehbi Bakırlıoğlu burada kurucularımızdandır. Sizin Cumhuriyet Halk Partisi aday adaylık sürecinizde, Alkan Tavlı, Engin Erdem ve Besim Dutlulu arkadaşımız bunların hepside AKGİAD derneğinin çeşitli yönetiminde, kuruculuğunda yer aldılar. Bu bizi ve yönetim kurulu arkadaşlarımızı onurlandırdılar. Biz genç iş adamları derneği olarak bu okuldan devamlı mezun veriyoruz ve mutluyuz. Şuan ki yönetimdeki arkadaşlarda siyasi parti olarak, oda olarak nerde olurlarsa olsun biz dernek olarak arkalarındayız. Biz herkesle bu zamana kadar iyi geçindik tüm siyasi partilerde iyi geçindik. Ankara’ya gittiğimizde tüm siyasi partilerin genel başkanlarını ziyaret ettik. Buradaki amaç hep Akhisar idi. Biz Akhisar’a ne yapabiliriz neler katabiliriz diye konuştuk. Akhisar’daki STK’larla da dönem dönem birçok projede beraber çalıştık. Tabi bu dönem belediye seçimleri geldi. Besim kardeşimiz bu dernekten çıkmış bir aday onunla bu zorlu yolda yürüyecek herkese yolları açık olmasını diliyorum. İlçe başkanımıza da Akhisar’dan bir Milletvekili çıkarttığı için nasip olursa belediye başkanı da çıkarırlarsa kendisi ayrıyetten yönetim kurulunla beraber tebrik ederiz. Tabi bizim belediye başkanımızdan istediğimiz ileriki dönemlerde bir yıllardan olan bir amfi tiyatromuz var. Burada artık sanatçılarla müzik dinlemek, tiyatro izlemek dönem dönem seminerler ve konferanslar düzenlemek istiyoruz. Belediye başkanımızla bir çay bahçesinde çay içip, çarşıda yürümek istiyoruz. Manisa’ya Büyükşehir’e ve Ankara’ya siyasetin olduğu yere birlikte Akhisar’ın sorunlarını orda tartışmak istiyoruz" dedi.


Ziyarette konuşan CHP Belediye başkan Adayı Ecz. Besim Dutlulu;" Benim bu derneğe hem üye olduğum bir dernek hem de siyaseten çok geldiğim bir dernek. Şunun farkındayım derneklerimiz siyaset üstü her siyaset partilerden üyeler var. Mutlaka gönlünüzde bir siyaset vardır ama bunu hiç yansıtmıyorsunuz. Akhisar’a hizmet için birleşiyorsunuz. Gerçekten Akhisar’ın her alanında çok ciddi işler imza atmaya çalışıyorsunuz. Gerçekten üniversite konusunda devlet bizi yarı yolda bıraktı, belediye gerçekten sahiplenememiş siz genç iş adamları derneği olarak bayrağı elinize aldınız elinizden geleni yaptınız bazı şeylerde imkan meselesi güç meselesi bu işler bazı kurumlar omuz vermediği sürece olacak iş değil. Biz bunun bilincindeyiz bize göre üniversite hala en önemli unsurlardan. Akhisar’da 4 yıllık bir üniversite olmaması çok üzücü. Mesela Isparta dediğimiz yer 250 bin nüfusu var çok güzel çok büyük bize göre ama bunun 90 bini öğrenci. Öğrencileri çıkardığın zaman geriye Akhisar kadar bir yer kalıyor. Sanayi yok, tarım çok zayıf sadece ve sadece o üniversite bir fabrika gibi. Ama siz üniversite konusunda çok yalnız kaldınız. Akhisar haklıda olaya çok sahiplenemedi ve maalesef bir siyasal parti üniversiteyi çok fazla kullandı. Bu üniversite bizim hepimizin. Ben seçimlerde iktidara gelirsem biz bu üniversiteyi başaracağız. Ama yine en önemli şey sizin gibi derneklerin desteği. Biz ilk günden beri Akhisar’ı Akhisarlılarla yönetmek istediğimizi söylüyoruz. Ama siz sivil toplum örgütleri ve odalar bizim için çok değerlisiniz. Çünkü sizin yapacağınız yorumlar bizim için çok önemli. Ben sizden daha özel bir toplantı talep edeceğim. Bunda Akhisar için ne gibi projeler istiyorsunuz ne amacınız var onları konuşuruz. Beraber neler yapabiliriz, belediyeden beklentileriniz ne bunlar hakkında konuşuruz. Akhisar Belediyesi sıkıntılarını herkes biliyor Akhisar Belediyesini çok fazla konuşmak istemiyorum. Bizim çok farklı belediyecilik bakış açımız olacak. Akhisar’da düzgün bir tiyatro salonunuz dahi yok" dedi.  
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber