Aydemir; Sağlıkta Birinci Sınıf Hizmeti Getirdik

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Uğur Aydemir, Akhisarlılar ile buluştu.

Aydemir; Sağlıkta Birinci Sınıf Hizmeti Getirdik

 AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Uğur Aydemir, Akhisarlılar ile buluştu. Akhisar merkez programında Milletvekili Adayı Uğur Aydemir’i ilk olarak AK Parti İlçe Teşkilatı konuk etti. Aydemir’i İlçe Teşkilatında Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Kadın Kolları Başkanı Arzu Kokaz, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Karaoğlu ve partililer karşıladı.

Belediye Başkanı ve İlçe Teşkilatı ile birlikte Milletvekili Uğur Aydemir Akhisar esnafını ziyaret ederek hayırlı işler diledi bazen ise kısa sohbetler yaptı. Esnaf ziyareti ardından Aydemir ve ekibi Akhisar Halk eğitim Merkezini ziyaret etti. Aydemir ve ekibini burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem ve personeli karşıladı. Milletvekili Uğur Aydemir akşam programında yine Akhisar’ın merkez Reşatbey ve Seyit Ahmet Mahallesi sakinleri ile buluştu.

Aşırı yağmura aldırış etmeden yoğun bir kalabalık eşliğinde iki mahalle seslenen Milletvekili adayı Uğur Aydemir Manisa milletvekili döneminde gerçekleşen projelerden bahsetti.  Özellikle eski Türkiye’nin sancılı olduğu Sağlık alanında büyük yatırımlar yaptıklarının altını çizen Milletvekili Adayı Uğur Aydemir; artık herkesin aile hekimi olduğunu belirtti. Aydemir yaptığı açıklamada; “2010 yılında yurt çapında uygulamaya koyduğumuz aile hekimliği ile birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirdik. Türkiye çapında görev yapan 21.386 aile hekimi, aynı zamanda ailelerimize sağlık danışmanlığı hizmeti veriyor” dedi. Artık hastaları evinde tedavi ettiklerini kaydeden Aydemir; Yatağa bağımlı hastaların, hastanede yapılması zorunlu olmayan tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının ev  ortamında yapılması ve hastanede kalış sürelerinin kısaltılması amacıyla 2010 yılında “Evde Sağlık Hizmeti” uygulamasını başlattık. 2010 yılından bugüne Manisa’da 7.754 hastanın evde bakım ve rehabilitasyon hizmetinden yararlanmasını sağladık” dedi.

BİRİNCİ SINIF SAĞLIK HİZMETİ GETİRDİK

Aydemir sözlerine şöyle devam etti; “2002 yılında Manisa ili sağlık kurum ve kuruluşlarına toplam müracaat sayısı 4,6 milyonken 2014 yılında 12,8 milyona yükselmiştir. 2002 yılında aşılama oranı %81 iken 2014 yılında bu oranı %100’e çıkardık. Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Oranı 2002 yılında %40 iken 2014 yılında bu oran %96’ya ulaştı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber