Akhisar'da Türkçülük Günü Coşkuyla Kutlandı

Akhisar Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlama gecesi Selçuk Restaurantta yapıldı.

Akhisar'da Türkçülük Günü Coşkuyla Kutlandı

 

Akhisar Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlama gecesi Selçuk Restaurantta yapıldı.


Pilav Hayrı ile başlayan geceye Mehteran gösterisi ve Hüseyin Nihal Adsız belgeseliyle Türkçülük-Turancılık temasının işlendiği gecede konuklara adeta bir tarih dersi verildi.


Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Turgutlu Has Mehteran Takımının gösterisiyle devam etti. Birbirinden güzel eserleriyle Türklüğün şanını, Osmanlının muhteşemliğini hissettiren Mehteran Takımı konukların takdirini topladı.

 

Mehteran gösterisinin ardından Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Gencer duygu ve düşüncelerini dile getirdi.


Gencer, “Türk dünyasının bu özel gecesine katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu davaya hizmet etmiş tüm büyüklerimi saygıyla anarken bu mukaddes toprakları ve şanlı Türk kültürünü tertemiz bir şekilde Türk gençliğine inşallah devir edeceğiz.” Dedi.


Akhisar’da Ülkücülüğe hizmetlerinden ve katkılarından dolayı Selçuk Restaurant işletmecisine ve Ülkücülükte sembol bir isim olan Telgül Şakşak’a teşekkür plaketleri Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Gencer tarafından verildi.


Program Hüseyin Nihal Adsız’ın tanıtıldığı belgeselinin sinevizyon gösterimiyle devam etti. 1900’lü yılların başından yakın tarihe kadar bir dönemi işleyen belgesel konuklar tarafından ilgiyle izlendi. Program Ülkü Ocakları yararına düzenlenen çekiliş ve hediye dağıtımı ile sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber