Akhisar MHP İlçe Başkanlığına 3 Aday..

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Türkiye genelinde il ve ilçe kongre sürecine girerken, Akhisar İlçe Başkanlığında da seçim süreci hızla başladı.

Akhisar MHP İlçe Başkanlığına 3 Aday..

 

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Türkiye genelinde il ve ilçe kongre sürecine girerken, Akhisar İlçe Başkanlığında da seçim süreci hızla başladı. 

 

12 Şubat Pazar günü yapılacak olan Akhisar kongresi için, göreve devam eden Ali Çavdar, Belediye Meclis Üyesi Osman Oktay ve İbrahim Uğurlu aday olduklarını açıkladılar. 

 

Akhisar İlçe binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Ali Çavdar; “Milliyetçi hareket partililerinin küskünlükte, birlikte, beraberlikte buluşacağı tek bir yer vardır; tek bir mekan vardır,  o da Milliyetçi Hareket Partisinin çatısıdır. Bu bodrum katı da olabilir, çatı katı da olabilir. Sayın İbrahim başkanım dedi ki: ‘Ali Başkanım, ben ilçe başkanı adaylığımı açıklamak istiyorum.’ dedi. Bende kendisine, ‘Ben bundan gurur duyuyorum ve duyarım.’ dedim. Bu sebeple böyle bir karar verdiği için Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında adaylığını açıkladığı için teşekkür ediyorum.”dedi.

 

İlk açıklama İbrahim Uğurlu’dan; “Hepinizin bildiği gibi, MHP, Ülkemiz genelinde, il ve ilçe kongrelerini yapma sürecine girmiştir. Bu süreç içerisinde de Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi'nin 12 Şubat 2012 Pazar günü gerçekleştirilecek olağan kongrede bizlerde arkadaşlarımla beraber Akhisar Milliyetçi Hareket partisi yönetime aday olduğumuzu ilan ediyorum.

 

Partimizi bulunduğu yerden daha da yukarılara götüreceğimiz iddiasındayız.

 

Yarım asra yaklaşan bu kutlu yolda; Liderimiz Başbuğ Alpaslan Türkeş Bey'in Tabutluklarda başlayan çilesi, birçok arkadaşımızın şehit olması, bir çok arkadaşımızın 12 Eylül darbesi ile hapishanelerde çektiği çile, çok değerli bazı ülkücü arkadaşımızın idam edilerek dava uğruna şehit olması ile devam etmiştir. Devam eden bu süreçte ise; dava ve ülküye yakışmayan bazı insanların kötü emel ve oyunları ile bu hareket sonlandırılmak istenmiştir. Bizler ise; Bu kutlu yolun hiçbir kişi veya kişiler tarafından sonlandıramayacağını, tek bir ülkücü yaşadığı müddetçe bu üç hilalin yaşayacağını buradan bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bizler yönetim adayı olarak diyoruz ki; ziyaretine gitmediğin, elini sıkmadığın, elini öpmediğin yaşlının, hastasını ziyaret etmediğin, cenazesinde son görevini yapmadığın, mutluluğunu paylaşıp çoğaltmadığın, üzüntüsünü paylaşıp; azaltmadığın kimse seninle olamaz.

 

Bütün dünyadaki leş kargalarının ülkemizdeki birlik ve beraberliğini bozmak için yaptığı oyunların hızla devam ettiği bir zamanda; bizler birbirimizle daha sıkı ilişkiler içinde olmalıyız. Hz. Mevlana'nın ifade ettiği gibi "cömertlikte ve yardım etmede akarsu gibi ol, şefkat ve merhamette güneş gibi ol, başkalarının kusurlarını örtmede gece gibi ol, hiddet ve asabiyette ölü gibi ol, tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol, hoşgörülülükte deniz gibi ol, ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol,"buyuruyor. Bizlerde Hz. Mevla'nın dediği gibi olmaya gayret edeceğiz.

 

Türk Milleti, Milliyetçilerden doğruluk, dürüstlük, güzel ahlaklılık, saygı, sevgi, hoşgörü ve anlayış, alçak gönüllülük, tevazu sahibi olmayı, insanları kucaklamayı ve kucaklaşmayı bekliyor.

 

Bizler değerli dava arkadaşlarımızın ve delegelerimizin desteği ile yönetime talibiz

 

Yönetime geldiğimizde öncelikli hedeflerimizden bazıları şunlardır.

 

1-)Bütün teşkilat üyeleriyle iletişim ağı kurarak haberleşmeyi sağlayacağız. Bu sayede gönüldaşlarımızın sevincini ve üzüntüsünü paylaşacağız.

2-)Parti teşkilatımızı, ilçe lokaline kavuşturarak birlik ve beraberliği sağlayacağız.

3-)Bütün şehitlerimiz adına, Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikip. Ülkücü şehitler hatıra Ormanlığı'nı gerçekleştireceğiz.

4-)Her yıl Geleneksel Sünnet Töreni düzenleyerek fakir çocukları sünnet ettireceğiz.

5-)İstişare toplantıları yapılarak, gönüldaşlarımızın görüş ve önerilerini dikkate alarak parti çalışmalarımıza yön vereceğiz.

6-)Parti içi eğitim seminerleri yapılarak üyelerimizi bilgilendireceğiz.

7-)Danışma Meçlisi kurularak görüş ve önerileri dikkate alınacak.

 

Bizler,2023 yılında ülkemizin, dünyadaki Lider ülkeler arasına girmesini sağlayacak olan kadroya sahip bir hareketin, Akhisar'daki Milliyetçi Hareket partisinin, ilçe yönetimine talibiz.

 

Ben ve Ekibimde bunu yapacak güç, enerji ve potansiyelin var olduğunu söylüyor, oylarınıza ve desteğinize ihtiyacımız olduğunu belirtiyoruz.

Ne mutlu bu kutlu davada olabilene, ne mutlu bu kutlu davada mücadele edebilene. Ne Mutlu Türküm diyebilenlere.

 

Sevgi ve saygılarımla bütün katılanlara teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah Yar ve Yardımcınız Olsun.” dedi.

 

Diğer başkan adayı olan Akhisar Belediye Meclisi üyesi Osman Oktay’ın Çarşamba günü saat 12.00'de parti binasında adaylığını açıklaması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber