Akhisar HAS Parti'de Yeni Başkan Ali Dursun

Halkın Sesi Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi, 11 Mart Pazar günü Akhisar Belediyesi Park içi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.

Akhisar HAS Parti'de Yeni Başkan Ali Dursun

 

 Halkın Sesi Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi, 11 Mart Pazar günü Akhisar Belediyesi Park içi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.


Kongreye HAS Parti Genel Sekreteri Dr. Kazım Arslan, Manisa Kurucu İl Başkanı Ahmet ERDOĞDU, Manisa İl Başkanı Hüseyin Alkan,  siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililer katıldı.


Divan başkanlığını Ahmet Erdoğdu’nun yaptığı kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Dursun  “Sayın Divan üyeleri, Değerli konuklar ve basımızın güzide temsilcileri; Has Parti Akhisar İlçe Teşkilatının I.Olağan kongresine hepiniz hoş geldiniz. Kongremizin özel de Akhisar'ımıza genelde Türkiye ve Dünya insanlığına hayırlara vesile olmasını diliyorum.


2010 yılında kuruluşunu tamamlayan Akhisar İlçe teşkilatımız, hızlı bir şekilde kendi iç örgütlenmesini en kısa sürede tamamlayarak, belde teşkilatlarını kurma çalışmasını başlatmış ve seçime girebilmesi için gerekli olan sayıda belde teşkilatlarını kurarak ilk genel seçimlere girmiştir. Bütün imkansızlıklara rağmen, daha kendini gerektiği gibi tanıtma imkanı bulamadan girdiği bu ilk seçimlerden ilk dört parti arasında yerini almıştır. Alınan bu başarı küçümsenmeyecek bir başarıdır.


Has Parti İlçe teşkilatı olarak yaptığımız faaliyetleri şöyle özetleyebiliriz;


9Beldemizden 6 tanesinde belde teşkilatı kurulmuş olup bunlardan Dağdere ve Akselendi Belde teşkilatlarının açılışları yapılmıştır.


Parti binamızın iç teşrifatını tamamlayarak, güzel bir mekan haline getirdik.


1 Kasım 2011 tarihinde üyelerimizle " Üyeler gününü" aktif bir şekilde kutladık.


İlçemize yeni atanan Kaymakamıza ve İlçe Müftümüze heyet olarak hoş geldin ziyaretine gittik.


Belediye Başkanımızı birkaç kez makamında ziyaret ederek Belediyecilik alanında yaptıkları işler hakkında ilk ağızdan dinleme imkanı bulduk. Yapmayı düşündükleri projeler hakkında bilgi aldık. Bu konuda karşılaştıkları sorunları dinledik. Kendilerine yaptıkları her hayırlı işin arkasında olduğumuzu ifade ettik.


29 Kasım asım öğretmenler günü münasebetiyle İlçe Milli eğitim Müdürümüz ziyaret edilerek, onun şahsında Akhisar merkez,belde ve köylerde görev yapan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlandı.


9 Ocakta "Basın çalışanları günü" etkin bir şekilde kutlandı. Akhisar'daki gazete temsilcileri ayrı ayrı ziyaret edildi.


28 Şubat Post modern darbesiyle ilgili basın açıklaması yapıldı.


Kongre yapan siyasi partiler ziyaret edilerek yeni yönetime seçilenler tebrik edildi.


Partimizin, kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Türk siyasi hayatına damgasını vuracak adımlar atmış, kendi varlığını her alanda hissettirmiştir. Ülke ekonomisine ilişkin programıyla, toplumsal olaylara bakış açısıyla ve projeleriyle, Türk dış politikasına ait fikirleriyle hükümete yol gösterici olmuş, bu hareketlerinin sonucu, haklı olarak,  partili partisiz, genciyle ihtiyarıyla, iktidarıyla muhalefetiyle herkesin takdirini kazanmıştır.” dedi.Kurucu il başkanı Ahmet Erdoğdu ve Manisa il başkanı Hüseyin Alkan, birer selamlama konuşması yaparak, daha önce görev yapan ve yeni göreve gelecek olan yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.


Halkın Sesi Partisi Genel Sekreteri Dr. Kazım Arslan, TBMM’de bulunan Ak parti, CHP, MHP ve BDP’ye çağrıda bulunarak “Millet sizden kavga değil icraat bekliyor. Kavgayı bırakın yeni anayasayı yapın. Çatışmayı bırakın huzur ve barış ortamını tesis edin. Kavgayı bırakın adaleti sağlayın, gelir dağılımındaki adaletsizliği giderin, yolsuzlukları bitirin, yolsuzluğa çare olun.” dedi.


Bugün hala, 2012 bütçe hedefleri itibariyle, toplanan 53 Milyar gelir vergisinin, 51 Milyarı Faiz ödemelerine gitmektedir. Fakir fukaraya yapılan sosyal yardımların toplamı ise, sadece 2,5 milyardır. Bugün Türkiye’deki tablo şudur: dünün mazlumları zalimliğe talip olmaktadırlar.


Bizler fakir sofralarından oy alıp zenginlere ve egemenlere hizmet edenlerin, mazlumların desteğiyle gelip zulme hizmet edenlerin, hatta zalimleşenlerin karşısında durmaya devam edeceğiz” diyen Dr. Kazım Arslan, Has Parti’nin siyaset yapma gerekçelerini anlatırken de şunları söyledi:


“ Bizler siyaseti, makam, mevkii, şan, şöhret, rant, servet sahibi olmak için yapmıyoruz. Birilerinin adamlarını gönderip kendi adamlarımızı iş başına getirmek amacında da değiliz.


Bizim iktidarımızda kadrolar değil, inşallah sistem değişecektir. Filancanın adamları gitsin, bizim partinin adamları gelsin, düşüncesinde değiliz. Ak parti sistemi değil, adamları değiştirmektedir.


Biz farklı şahısları iktidara taşımak için değil, adaleti iktidara taşımak için, yoksulluğu sona erdirmek için, yolsuzlukları bitirmek için, gelir dağılımındaki eşitsizliği gidermek için siyaset yapıyoruz.


Derdimiz, her devrin adamı olmak ve bu şekilde  bir yerlere gelmek değil, her devirde adam olmak, her türlü şartta adam kalabilmektir.”


Konuşmasında, son günlerde yaşanan dindarlık konulu tartışmalara da değinen Dr. Kazım Arslan, bu konuda da şu hususlara vurgu yaptı:


“Türkiye'de 2002 öncesi son 30 – 40 yıl içerisinde yetişmiş idealist, dindar bir gençlik zaten vardı. Büyük mücadeleler içerisinde epeyce olgunlaşmışlardı.


Ancak AKP iktidarıyla birlikte bu gençler  ‘bu günlere gelmek için çok uğraştık, 40 senedir bu günleri bekliyorduk, bizim de hakkımız, devlet imkânlarından biraz da biz istifade edelim’  anlayışının esiri olmuşlardır.


Kısacası, bu yetişmiş idealist insanlar AK Parti eliyle bozulmuş, dünyevileşmiş ideallerinden uzaklaştırılmışlardır. Bir idealist nesli mahveden bir iktidarın başı, şimdi dindar bir nesil yetiştirmekten bahsetmektedir.


Bunlara nasıl ve neden inanalım? Yapılan ortada değil midir?


Ahlaki endişe taşımayan bir dindarlık giderek artmaktadır. Bu endişe duyulması gereken bir husustur.


Mesele dindar nesil yetiştirme değil dindarlıktan ne anlaşıldığındadır! Şekilciliğe karşı dindarlığın içinin doldurulması gerekmektedir.”


Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:


“ Bu yüzden bizim için önemli olan şucubucu olmak, muhafazakar demokrat gibi içi boş kavramları bayrak yapmak değil, maneviyatçılıktır!


Has Parti maneviyatçı bir partidir. Maneviyatcılık ise, bu dünyanın bir de öbür tarafı olduğunu hiç akıldan çıkarmayıp, bunun için haksızlık ve adaletsizliklerden uzak durmak, yetim hakkı yememek, kul hakkı yememektir!”


1.Olağan Kongre de tek aday olan katılan Ali Dursun,yeni dönem de Has Partinin Akhisar İlçesinin başkanlığını üstlendi. 


İlçe Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise, Ali Söyler, Ali Kızıl, Adnan Can, Önder Kenez, İsmail Akgün, Abebekir Karaboğa, Seyfettin Atakan, Abdülselam Yalçın, Yusuf Küçük, Halil Erkan, Murat Çelik, Mustafa Fehmi Us, Ali Şener, Ahmet Mert, Mustafa Bol, Süleyman Sadak, Sadık Kayış, Halil İbrahim Deniz, Halil İbrahim Afşar, Asaf Aksoy, Galip Gürlek, Hüseyin Çelik, Yakup Akkuş, Uğur Güryıldız, Remziye Rizelioğlu, Zeliha Rizelioğlu, İsmail Ağralı, Şerif Bağır, Hüsamettin Sönmezsoy, Zafer Çağan seçildiler.


Kongre sonunda Has Partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı ve fotoğraflar çekildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAKUP RİZELİOĞLU
YAKUP RİZELİOĞLU - 6 yıl Önce

sevgi̇li̇ remzi̇ye ri̇zeli̇oğlu ak parti̇ kadin kollarinda almi̇ş olduğun görevvde
çok sevi̇ndi̇k .biz rizelioğlu ailesi olarak yanındayız
bundan sonraki çalışmalarında başarilar dileriz...
allah yar ve yardımcın olsun.....

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber