Akhisar HAS Parti ' Ak Parti İktidarı Tıkanmıştır'

Akhisar HAS Parti İlçe Teşkilatı düzenlediği basın açıklaması ile Ulusal basında Parti ile ilgili çıkan haberlere açıklık geçirdi.

Akhisar HAS Parti ' Ak Parti İktidarı Tıkanmıştır'

 

Akhisar HAS Parti ' Ak Parti İktidarı Tıkanmıştır'


Akhisarpress.com 

 

Akhisar HAS Parti İlçe Teşkilatı düzenlediği basın açıklaması ile Ulusal basında Parti ile ilgili çıkan haberlere açıklık geçirdi. Yapılan açıklamanın yanı sıra parti mensupları iktidar partisini de eleştirdi.

 

İlçe Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına HAS Parti Akhisar İlçe Başkanı Ali Dursun’un yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Açıklamayı İlçe Başkanı Ali Dursun yaptı.

Başkan Dursun, “Ulusal basında birkaç günden beri partimizle ilgili çıkan haberlerden dolayı bu basın açıklamasını yapma zarureti doğmuştur.

 

Bildiğiniz gibi 1 Kasım 2010 tarihinde kurulan partimiz kısa süre içinde ortaya koyduğu medeniyet siyaseti anlayışı ile siyasete yeni bir bakış açısı getirmiş; Yeni Anayasa, Toplumsal barış için Gönüllü Birliktelik, Seçim Beyannamesi ve Ekonomik görüşleri ile toplumda geniş bir yankı uyandırmıştır. Ayrıca siyasette kullanılan kavgacı üslubun yerine yapıcı üslubuyla haklı olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

 

10 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı tıkanmıştır. Türkiye'nin temel sorunları olduğu gibi ortada durmaktadır. 11 Milyon işçiyi ilgilendiren Toplu iş ilişkileri yasa tasarısı, Hükümet söz verdiği halde gerçekleşmemiştir. 200 bin İşçi topiu sözleşme beklemektedir. Eğer yasa çıkmazsa bu yazın sonuna doğru bu sayı 500 binleri bulacaktır. Yine bu hükümet sendikalara karşı anlaşılmaz bir tavır içine girmiş sendikalı işçileri koruyan herhangi bir önlem almadığı için il milyon işçiden sadece 880 bini sendikalıdır. Ayni hükümet kendi Askeri ve Polisi arasındaki özlük alanında adaleti sağlayamamış Polise üvey evlat muamelesi yapmıştır. Memurlarına verdiği sözü tutmamış, Toplu görüşmeleri 6 ay uzatmış, Memur sendikalarına grev hakkı tanımamıştır. Ülkeyi taşeron işçi uygulamasıyla, çağdaş köleler ülkesi haline getirmiştir. Suriye tarafından düşürülen uçak konusunda çelişkili beyanatlar verilmiş, Uçağın önce Türk hava sahasında vurulduğu sonra Suriye karasularına düştüğü gibi çelişkili ifadelerle olay içinden çıkılmaz bir durum almıştır. Demokrasi konusunda alman palyatif tedbirlerin dışında eşit yurttaşlık ve katılımı esas alan temel değişiklikler yapılmamıştır. Türkiye hala 12 Eylül Anayasası ve kurumları ile yönetilmektedir. Abartılı büyüme rakamlarına rağmen gelir dağılımı uçurumu giderek artmakta, toplumsal adalet sorunları büyümektedir. Komşularla sıfır sorun politikasının boş olduğu anlaşılmış Türkiye savaşın eşiğine getirilmiştir. Görüldüğü gibi AKP hükümeti her önemli olayda tökezlemektedir, artık kriz yönetemez hale gelmiştir. Ne yazık ki başta Ana muhalefet partisi olmak üzere parlamentoda grubu bulunan partilerin hiç biri de hükümete alternatif olabilecek bir muhalefet sergileyememektedir. Mevcut siyasi partilerin Türkiye'nin hayati sorunlarını çözmeleri şöyle dursun bizzat sorunların kaynağı olmaları yeni bir siyasi hareket olarak Halkın Sesi Partisi'ni ortaya çıkarmıştır.


Siyaseti seçkinlerin iktidar oyununa dönüştüren egemen siyasi kültüre karşı, halkın söz ve karar sahibi olması gerektiğini söylüyoruz. İmtiyazlara karşı eşitliği temel ilke edinen partimiz, siyasetin her kademe ve sürecinde açıklığı ve insanların aktif katılımını esas almaktadır. Halkın Sesi Partisi, "Ne siyasal devlet ne piyasa, önce insan" sloganı ile yola çıkmıştır. İnsanların ekmeğini ve hürriyetini teminat altına almak, siyasetimizin varlık nedenidir, hiç kimse rızık endişesi ve istikbal korkusuyla kimsenin önünde eğilmeyecek, kimseye kulluk etmeyecektir. Su bizim itikadımızda demişizdir. Gündemi değiştirme, Has Partiyi ve O'nun Genel Başkanını


itibarsızlaşma gayretleri, hangi mahfillerde hazırlandığı belli olmayan partimizle İlgili senaryolar partimizi bölmek yerine, toplumdaki yerini daha da sağlamlaştırırken, güvenilirliğini de arttırmıştır. Partimizin en üstteki yöneticilerinden üyesine kadar hepsi partisine ve onun Muhterem Genel Başkanına sımsıkı bağlıdır.


Aslında bu tür söylentiler % 50 oranında oy almış, 330 dolayında milletvekiline sahip iktidar partisinin, dışarıdan Genel Başkan ithal etme düşüncesi ciddi anlamda itibar kaybetmesine yol açmaktadır. Bu da bu iktidarın artık mecalinin kalmadığını ve yolun sonuna geldiğini göstermektedir. Partimiz ve O'nun değerli Genel Başkanı siyasi mücadelesine bulunduğu yerden devam etmektedir. Partimiz, iktidar partisi de dâhil olmak üzere her kesime açıktır. HAS Parti, bundan sonra Türkiye'nin yeni çekim merkezi olma yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemektedir.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber