Akhisar CHP Anneler Gününü Kutladı

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı Parti Lokalinde düzenlediği Basın açıklaması ile tüm Annelerin Anneler gününü kutladı. Manisa CHP Milletvekili Sakine Öz’ünde katıldığı basın açıklamasında kadın kolları tarafından katılan herkese karanfil armağan edildi.

Akhisar CHP Anneler Gününü Kutladı

 

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı Parti Lokalinde düzenlediği Basın açıklaması ile tüm  Annelerin Anneler gününü kutladı. Manisa CHP Milletvekili Sakine Öz’ünde katıldığı basın açıklamasında kadın kolları tarafından katılan herkese karanfil armağan edildi. 

  

Toplantıda ilk açıklamayı konuşma yapan Manisa CHP Milletvekili Sakine Öz konuşmasında anne olmanın önemini dile getirdi. 


Manisa CHP Milletvekili Sakine Öz; “Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, değerli gazeteci dostlarımız hepinizi saygıyla selamlamak istiyorum. Bir anne olarak bugünün önemi hakkında gerçekten, çok önemli bir gün olduğunu ama bu önemli günde bizi ulu önder Atatürk’ün vermesiyle, kadınlar bugün özgürce, rahatça, kendilerini ifade edebilir durumdalar. Anneler gününü özgür bir biçimde kutlayabilir durumdalar. Bize bu koşulları sağlayan Ulu Önder Atatürk’e sonsuz saygılarımı sunmak istiyorum. Ardından Genel Başkanımızın kadınlara verdiği önemin, tekrar altını çizmek istiyorum. Ülkemizde hiçbir annenin çocuğunu ısıtmak için, yaş odun alabilmek için son parasını vermesi durumuna gelmediği bir ülke olmasını istiyoruz. Annesinin çocuğunu aç yatırmadığı bir ülkede anne olmak istiyorum ve tüm annelerin gününü kutluyorum.” dedi.


“Milletvekili Sakine Öz Akhisarspor’uda Unutmadı”


Öz, “Akhisarsporun bugün saat 16:00’da Rizspor ile oynayacağı maç hakkında başarı dileklerinde bulunurken; “Bugün anneler günü ancak, bugün Akhisar içinde çok anlam ifade eden bir gün Akhisarspor Rizespor ile karşılaşmaya çıkıyor. Bu oynanacak maçta kendilerine başarılar diliyorum. Bize güzel haberler göndermelerini istiyorum. Akhisar’ımızın Ege’yi Süper Lig’de temsil etmesini istiyorum. Hepsine buradan başarılar diliyorum.” dedi.
Yapılan basın açıklamasında konuşma yapan Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanı A.Vehbi Bakırlıoğlu Anneler günü yanı sıra ülke gündemine de değindi. 


Bakırlıoğlu,  “Sevgili Anneler. Bu gün Anneler günü. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da anneler gününde ziyaretinize gelinecek, elleriniz öpülecek, sizler için söylenmiş en güzel sözleri söylenecek, kaybettiklerimiz özlemle anılacak, sizlere sağlık ve mutluluklar dilenecek. Bunlar her evladın görevi, sizlerin de hakkı. Çünkü sizler, yeri asla doldurulamayacak, paha biçilemeyecek değerlerimizsiniz. .


Öylesine kutsal bir değersiniz ki, Peygamberimiz Hazreti Muhammed "Cennet anaların ayakları altındadır " demiş.


Yetim hakkı yemeyen, kul hakkına göz dikmeyen, yalan söylemeyen, insan ve yurt sevgisiyle dolu herkesin gitmeyi dilediği cenneti, anaların ayakları altına sermiş.

Peki, böylesine kutsal, böylesine saygın, yemeyip, yediren, içmeyip içiren, canından can veren anneler günümüzde neden mutsuz?


Neden, çoğunun çocuğu işsiz? Neden, çoğunun gözü yaşlı,

Neden, boşanmalar artıyor, kadına şiddet durmuyor?

Neden, çocuğu askerde olanın her gün yüreği titriyor?

Neden, kimsesizlerin kimsesi olması gereken sosyal devlet anaları sahipsiz bırakıyor?

Neden, son günlerde kız çocukları gelin, erkek çocukları olsa olsa çırak olacak diye anaların yüreği sıkışıyor. Neden anaların gözü gibi koruduğu çocuklarına bir bardak sağlıklı süt bile içirilemiyor? ve, neden, ayakları dibine cennet serilmiş analar sesini çıkarmıyor? Neden bu kadar sessiz analar?


Yeter artık, biliyoruz ki anaların bu sessizliği sürdükçe, daha çok anneler günü kutlar, annelerle ilgili çok, ama çok övücü söz söyler, sevgiler, saygılar sunarız fakat, sorunlarımız sıkıntılarımız, üzüntülerimiz devam eder.

O nedenle, bu anneler gününde, anaları seslerin yükseltmeye, önce evlatlarına, sonra Türkiye'ye sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Biliyoruz ki, kavgada bile puşusunu, leçeğini, yazmasını ortaya atan ana kavgayı bitirir.

Öyleyse haydi anneler, artık söz de karar da sizin olsun. Çıkın ortaya, biz de varız deyin, sesinizi yükseltin ve sorunlara el koyun.


Bilin ki sizin el koyduğunuz sorun çözülür ve gelecek anneler günü çok daha mutlu, çok daha huzurlu kutlanır..

Bu inanç, duygu ve düşüncelerle, yurt içinde, yurt dışında, işli, işsiz, mutlu, mutsuz bütün annelerin gününü kutluyor, sağlık dilekleklerimizle sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz" diyerek sözlerini bitirdi.

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber