banner234

Akhisar BBP; 'Bu Hükümet Hangi Milletin Hükümeti'

Büyük Birlik Partisi Akhisar İlçe Başkan Yardımcısı Tuncay Özfidan, BBP İlçe binasında bugün basın mensuplarıyla birlikte kahvaltıda bir araya geldi.

Akhisar BBP; 'Bu Hükümet Hangi Milletin Hükümeti'

 

Büyük Birlik Partisi Akhisar İlçe Başkan Yardımcısı Tuncay Özfidan, BBP İlçe binasında bugün basın mensuplarıyla birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltından sonra basın mensuplarına basın açıklaması yapan Özfidan:  Azerbaycan'ın Karabağ Bölgesinin Hocaali kasabasında 25-26 Şubat 1992 tarihinde Ermeniler tarafından önceden planlanarak yapılan ‘Soykırım'ın insanlık tarihi için büyük bir ayıp olduğunu belirtti.

 

Uluslararası hukuka ve sözleşmelere göre de insanlığa karşı suç kapsamında olduğunu ifade ettiği Hocaali Katliamı ile ilgili konuşan Özfidan, “Azerbaycan Türklerine karşı yapılan bu katliamın acılarını kardeş Türk milleti olarak yüreğimizde hissediyor ve bu katliamı kınıyoruz” dedi.

 

Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Büyük Birlik Partisi Akhisar İlçe Başkan Yardımcısı Tuncay Özfidan; “Soykırım sadece burada yapılmadı, o hepimiz Ermemiyiz diyen kitle bir kere olsun Srebrenitsa’da yapıldı soykırım. Bir gecede 8 bin Müslüman Boşnak katledildi, çoluk çocuk bir gecede ve bu 8 bin kişinin hepside Hollandalı barış gücünün koruması altında bulunan bir kamptaydı. Hollandalı askerler bu Sırplara yol verdi ve orada katliam yapıldı.  Aynı şeyi daha önce Lübnan’da gördük, iki kamptada şuanda orada hala 5 seneden beri bitkisel hayatta olan Ariel Sheron denen ş….zn, emriyle o zaman ki Hristiyan Faranziştler Lübnan’da Beyrut’ta iki kampta soykırım yaptılar. İnanın bu iki kamptan kedisinden köpeğine bir tek canlı bırakmadılar. Bütün bunların hepsi dünyanın gözü önünde oluyor, halada olmaya devam ediyor. Irak’taki soykırımın halini görmeye devam ediyorsunuz, ve bugün maalesef yine Suriye’de de başka bir soykırım var. Yine dün Humus’ta ateşkes oldu, Suriye kızılayı gitti bir Türkmen mahallesine ve Suriye ordusu bu mahalleye saldırıyor. Tank ve top ateşine tutuyor. Suriye ordusu orada Türkmenlere soykırımı devam ettiriyor. 

 

AKP Hükümeti ne yapıyor,  İstanbul’da Suriye Ulusal Meclisi diye bir meclis oluşturuluyor, bu meclisin içersinde Araplar var Kürtler var ve bu Kürtleri de Barzani ve PKK seçip getiriyor. Bu meclisin içinde bilimum insan var olsun biz bundan hiçbir şekilde rahatsızlık duymuyoruz ama 20 milyonluk Suriye nüfusunun milyondan fazlasını oluşturan Türkmenlerden bir tane bile temsilci yok. AKP hükümeti bugün Müslüman kardeşlere silah ve cephane yardımı yapıyor Suriye’de ama oradaki Türkmen kardeşlerimizi organize edip onlara herhangi bir şekilde ne silah yardımı ne cephane yardımı ne gıda yardımı nede ilaç yardımı hiçbir yardımda bulunmuyor. Bu hükümet hangi milletin hükümeti bunu anlamakta çok zorluk çekiyoruz. Öncelikle bu hocalıda ve diğer bütün İslam coğrafyasında katledilen bütün Müslüman kardeşlerimizin, soydaşlarımızın Cenab-ı Allah hepsine rahmet etsin, taksiratlerini affetsin, mekanlarını cennet eylesin. Bunları şiddetle kınıyoruz ve bu insanlık adına işlenmiş bir suçtur. Bizim geçmişimizde soykırım arayanlar gitsinler bu dünyanın gözleri önünde yapılan son 20 yılda yapılan soykırımları iyice incelesinler. Ondan sonra çıksınlar bu millete küfretsinler.”dedi.

 

‘Bu işler sıcak koltukta oturarak yapılmaz’

 

İlçemizde de halkın tinerciler yüzünden güvenli olarak sokakta gezemediğini, evinden de hırsızlıkların artması sebebi ile huzur içinde çıkamadığını ve asayişin bozulduğunu iddia eden Özfidan, kaymakamlık ve emniyet yetkililerini göreve çağırdı. Özfidan; “bu işler sıcak koltuklarda oturarak yapılmaz. Çıkın sokağa vatandaşın halini görün. Sıkıntısını bir dinleyin.” Dedi.

 

‘Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı’

 

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Özfidan, Akhisar Esnaf kefalet kooperatifi seçimleri ile ilgili bir soru üzerine, “ Esnaf kefalet kooperatifi ciddi bir bütçeye sahip. Burası profesyonellerce idare edilmeli. Seçilenler ise denetleyici olmalı. Maalesef siyasi beklentiler ve siyasi rekabet buraya da girmiş. Şu an seçimlerle ilgili üç farklı gurup var. Bu guruplar, siyasi görüşlere bölünmüş. Bu şekilde girilen seçimlerden sağlıklı sonuç çıkmaz ve seçilen yönetimlerin de şehrimiz esnafına faydalı olması beklenemez.” Dedi.

 

‘Basın Mensupları da Objektif Hareket Etmeli’

 

Akhisar’ın Türkiye’deki birçok ilden büyük bir ilçe olduğunu ve kaliteli işler yapılması gerektiğine değinen İlçe Başkanı Nurettin İbaş, basın mensuplarına tarafsız ve objektif habercilikten ödün verilmemesi gerektiğini söyledi. İbaş; “davetimize katılarak bizim sesimize kulak verdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Toplantıya BBP ilçe başkanı Nurettin İbaş, başkan yardımcısı Tuncay Özfidan, yönetim kurulu üyeleri ve bazı yerel medya temsilcileri katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber