AK Parti ilçe başkanı Füzün: 'Yapacak olan arkadaşa koltuğu bıraksın!'

AK Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün, katıldığı bir radyo programında Akhisar’da yarım kalan üniversite binası ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti ilçe başkanı Füzün: 'Yapacak olan arkadaşa koltuğu bıraksın!'

Akhisar’da yerel olarak yayın yapan Radyo Metronom’a konuk olan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün, üniversite binası ile ilgili soruya; “Aslında üniversite konusu çok basit, Akhisar’da bir belediye değişikliği oldu. Bu belediye değişikliği ne için oldu. Akhisar’da bundan önce belediye AK Parti belediyesiydi ve bizim yaptığımız eksikler vardı. Halkımız çok akıllı ve her insanımız çok bilgili, halk dedi ki siz bana üniversite söz verdiniz yaptınız mı? Yapmadınız. 

CHP BELEDİYESİ ÜNİVERSİTEYİ YAPACAĞIZ DEDİ

Ama ne dedi CHP Belediyesi geldi ben size üniversiteyi yapacağım dedi. Beyanatları var, yazılı açıklamaları var. Burada belediye başkanımız Akhisar’a üniversiteyi yapacağız dedi. Gerekirse kapısının önünde yatacağım ben bu üniversiteyi yapacağım dedi. Yapmasını da canı gönülden istiyoruz. Daha sonra son zamanlarda bir sene bir buçuk sene bu olaylar kapandıktan sonra, ben ilçe başkanı olduktan sonra dedi ki ‘bunu yapmak benim görevim değil, hükümet yapsın’ dedi. 

ÇELİŞKİ VAR

Şimdi burada bir çelişki var yalan demeyelim çelişki diyelim. O zaman bizim belediye başkanı açıklamada bulunması lazım. Arkadaşlar ben bunu söz vermiştim, ben bunu yapacaktım şuan da buna imkan olmadığını, ama parasızlıktan ama başka şeyden bilmiyorum. Kendi söyledi, kendi nasıl yapılacağını biliyordu, şuanda nasıl yapılmayacağını kendi biliyor. Bize dese ki biz burada hükümeti temsil ediyoruz. Ben bunu yapamıyorum. Ben burada bir derneğin başkanıyım. Yapacak birisi varsa buyursun gelsin, ya da hükümet yapsın, deyip kenara çekilip açıklamada bulun. Ondan sonra bizde hükümet olarak ne yapmamız gerektiğini, başka dernek başkanı gelir geçer, önce sen Akhisar halkına bir şey açıklaman lazım. 

KOLTUĞU BIRAKSIN, AÇIKLAMA YAPSIN

Bu açıklama da nedir, ben bunu size söz verdim. Ben size bunu söz verdim diye bir çoğunuz bana oy verdi. Ama ben şundan dolayı yapamıyorum. Yapacak olan arkadaşa koltuğu bıraksın. Koltuğu bıraksın derken, Üniversite Yaşatma Derneği koltuğunu bırakıyorum desin, bir arkadaş gelsin buna sahip çıksın. Bizde hükümet olarak ne yapılması gerekiyorsa elimizi taşın altına koyarız. Tabi ki gideriz bakanlarımızla, rektörlerimizle konuşuruz.” Dedi.

AKHİSAR ÜNİVERSİTE BİNASI HAKKINDA

2012 yılında dönemin Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı başkanlığında kurulan Akhisar Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile 1200 dönümlük Sigara Fabrikası alanının 220 dönümü Celal Bayar Üniversitesi’ne eğitim alanı olarak tahsis edildi. Buradaki bulunan fabrikanın tütün depoları modifiye edilerek mevcut yükseköğrenim okuluna tahsis edilmeye çalışıldı. Geçtiğimiz yıl derneğin genel kurulunda çalışmaların yüzde 65’i tamamlandığı geri kalan kısmı için ise 2 buçuk milyon TL civarında ödenek gerektiği ifade edilmişti.

Geçtiğimiz 31 Mart seçimlerinde Akhisar’da yerel yönetimin AK Parti’den Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmesiyle yeni belediye başkanı Besim Dutlulu, derneğin olağanüstü genel kuruluyla başkanlığına seçildi.

YAYININ VİDEOSU;

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 1 yıl Önce

Çok doğru söylüyor ünüversite onların zamanında kuruldu şimdiye kadar aklı neredeymiş şimdi fizuna bir bardak su verin hemde soğuğundan bir daha akhisarda seçim alamazsınız 15 senedir yapmadığınızı 2 yılda yaptı tebrikler besim başkana

Yasin gerekyok
Yasin gerekyok - 1 yıl Önce

İlk 5 yıl çalışan. Sonra 10 yıl yatan parti mi bunları söylüyor. Bırakın Allah Rızası için Besim başkanın nasıl çalıştığına imrenerek bakıyorsunuz. Susun ve sessizce alkışlayın...

halk
halk - 1 yıl Önce

Gülüyorum bu açıklamaya çünkü mantaliteye göre önceki kendinden olan yönetimi halk dilinden sözde objektif olarak eleştirirken şuanki yönetimi de onun üzerinden haklıymışçasına eleştirebiliyor.Gerçekten komiksiniz..Bu eleştirileri yapmak size düşmez çünkü zaten yanlış yapan sizsiniz! Aynı 20 senedir sözde iktidarın yaptığı gibi milleti aptal yerine koyarak birbirlerine suç atıp danışıklı dövüş misali iliğini kemiğini duygularını düşüncelerini sömürdükleri gibi şimdi de aynısını yaparak haklılık payı röportajı verebiliyorlar.Ancak şu bir gerçek ki; ne sizin chp zihniyetinden ne de chp nin sizden hiçbir farkı yok.Yıllardır bu millete KİREÇLİ SUYU AYRAN DİYE yutturuyorsunuz.Koltuk makam mevki için milleti sömüren sömürene. Ama ALLAH insanı kamile akıl vermiş bu milletin aklıyla oynadınız siz,narkozladınız bu milleti gerçekleri,kimin aslında ne olduğunu göremeyecek kadar kör oldu bu millet.Yazıklar olsun!!!

Ege
Ege - 1 yıl Önce

Fatih fuzun baska koltuklar istiyo ama gecti borun pazari bidaha oy alamazlar bizden

dünyada misafir
dünyada misafir - 1 yıl Önce

birilerinin hayalinin bile yetmediği projeleri fatih başkan gerçekleştiriyor rabbim güç versin az zamanları kaldı o makamlarda gidecekler akhisar halkı herşeyi görüyor.

Akisar'lı ev sahibi
Akisar'lı ev sahibi @dünyada misafir - 1 yıl Önce

Dünya da misafir arkadaş.O işleri sayar mısın öğrenelim.Neler miş o işler?

akhisarli
akhisarli - 1 yıl Önce

adam geleli 2-3 yıl oldu bedavadan koltuga cokmeye calısıyor uyanıga bak. hani gidiyosun ya çevre yolunu denetliyosun, bunlara hesap sorma yetkin var ilçe baskanı olarak. madem yetkili bi abimizsin devlete yaptır. 15 yıldır iktidardasınız Akhisar'a çevre yolunu daha yeni getirdiniz, fakülte gelemedi bile. Bilmem kaç ilden büyük Akhisar'da fakülte yok Demirci'de var. Bu kimin suçu şimdi? Soma'ya bile çevre yolu yapılmıstı (o da gec kalındı da neyse) Akhisar'ın hala yoktu. Akhisar sıradan bir şehir değil, İzmir İstanbul yolu üzeri. bunu siz de iyi biliyorsunuz ama işinize gelmiyordur tabi.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber