A. Vehbi Bakırlıoğlu Güven Tazeledi

Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı olağan seçim kongresini Otel Tütün Düğün salonunda gerçekleştirdi.

A. Vehbi Bakırlıoğlu Güven Tazeledi

Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı olağan seçim kongresini Otel Tütün Düğün salonunda gerçekleştirdi. Seçim kongresinde tek liste ile seçime giden eski Başkan A.Vehbi Bakırlıoğlu tekrar başkanlığa seçildi.


Çok sayıda davetlinin katıldığı Kongrede Divan Başkanlığına CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören seçilirken divan başkan yardımcılığına ADD Başkanı Günhan Bakırlıoğlu üye olarak ta Mustafa Akkuş seçildi.


Seçim Kongresinde konuşma yapan İlçe Başkan Adayı A.Vehbi Bakırlıoğlu, “ Değerli Misafirler Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kongresine Hepiniz Hoş geldiniz. Bu salonu dolduran yüreği çağdaş ve bağımsız bir Türkiye için atan sizlerinde gayet iyi bildiği gibi ülkemiz iyi yönetilmiyor.  Bugün gerçekten Çiftçimiz Memurumuz Emeklimiz haklarını alamamaktadırlar. Bu dar günlerde halkımızın yanında olması gereken iktidar tersine “Ananı da al git” diyor. Ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimiz sıkıntılarını belirirken zorbalıkla engelleniyor.  Parasız eğitim isteyen öğrencilerimiz okullarından ve ailelerinden uzaklaştırılarak aylarca tutuklu bırakılıyor. Sizlere yüzlerce üniversite öğrencimizin tutuklu olduğunu söylesem Ülkemizi geleceği ile ilgili bir ipucu vermiş olurum herhalde.


10 yıldan beri bir yapboz haline getirilen eğitim sistemimiz gene bir bilinmezliğe yelken açmış durumda. Dünyanın hiçbir ülkesinde eşi benzeri olmayan ve hiçbir üniversite tarafından hakkında olumlu bir görüş beyan edilmeyen 4+4+4 eğitim sistemi AKP zihniyeti ile bizlere dayatılıyor. Ayrıca dindar nesil, tinerci nesil söylentileri ile gençlerimiz bölünmek isteniyor. Ordumuzun komuta kısmının nerdeyse tamamı tutuklu veya zanlı sıfatından yıllardan beri tutuklu durumda bulunmaktadırlar.


Bu kadar olumsuzluğun yaşandığı memleketimiz daha da zorluklara gebe durumdadır. İktidarın yaptıklarını düşünen veya yapacaklarını tahmin edenleri kaygılandıran bu tehlikeli virajdan ülkemizi kazasız bir şekilde çıkarabilecek olan yegane kuruluş Cumhuriyet Halk Partisidir.


Bizi ve partimizi çok zorlu bir süreç beklemektedir. iki yıl sonra yapılacak olan yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendimizi ve vatan sevgimizi ortaya koyarak düşünmeliyiz. Yaşı Cumhuriyetten bile büyük olan Cumhuriyet Halk Partisi ulu bir çınardır ve bu ulu çınarın gölgesinde herkese yetecek kadar yer vardır.


Belediye Binamızda Partimizin bayrağının dalgalanacağı günleri görmek dileği ile ..İyi ki varsın Cumhuriyet Halk Partisi, İyi ki Varsınız Cumhuriyet Halk Partililer.” Diyerek sözlerini bitirdi. 

Kongrede konuşma yapan CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören iktidarı eleştirdi., “  Öncelikle siz değerli Cumhuriyet Halk partililer hepiniz hoş geldiniz. Sayın ilçe başkanımızın da belirttiği gibi ülkemiz kötü bir yönetim anlayışı ile yönetilmektedir. Ama bu yönetime ve bu iktidara artık dur demenin vakti geldi. Onları hep beraber durduracağız.” Dedi.


Kongreye katılan bütün delege ve misafirleri kapıda karşılayan A.Vehbi Bakırlıoğlu 403 delegeden 242  delegenin oyunu kullandığı seçimde 234 delegenin oyunu alarak güven tazeledi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber