Siyah sarımsağın mucizevi faydaları

Peki faydaları nelerdir?

Siyah sarımsak kansere karşı daha etkilidir. Fermantasyon sonucu kanserlerle savaşa özellikleri yoğunlaştırılmıştır. Kolesterolü düşüren bir madde içerir ve bu maddenin seviyesi normal sarımsağa göre çok daha yüksektir. Enfeksiyonlarla daha iyi savaşıyor. Siyah sarımsak normal sarımsağın içerdiğinden daha antiseptik, antifungal, antiviral, antioksiden ve antibakteriyel bileşenler içerir.

Alzheimer’e karşı etkidir

Siyah sarımsak normal sarımsaktan 19 kat daha fazla antioksiden içerir. Bu sayede kronik hastalıklar, dolaşım sistemi hastalıkları, romatoid arterit ve Alzheimer’a karşı etkilidir.

Siyah sarımsak kuru meyve tadına sahiptir. Daha şekerli ve tütsülenmiş bir tadı vardır. Siyah sarımsak beyaz sarımsağın aksine ağız kokusuna da sebep olmaz. Japonya’daki araştırmalar ise siyah sarımsağın antioksiden seviyesinin normal sarımsağa göre 19 kat daha fazla olduğunu göstermiştir. Siyah sarımsağın içindeki SAC (S-Ally Cysteine) çok zengindir.

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber