Uzm. Dr. Gülgün TUNÇAY Akciğer Kanseri Hakkında Bilgilendiriyor

Akciğer Kanseri Farkındalık  Ayı kapsamında bilgiler veren Özel Akhisar Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülgün TUNÇAY akciğer kanserinin tüm dünyada ve Türkiye’de en ölümcül kanserler arasında yer aldığını belirtmiştir. 

Uzm. Dr. Gülgün TUNÇAY Akciğer Kanseri Hakkında Bilgilendiriyor

Akciğer kanserinin en önemli nedeni SİGARA’dır. Hastaların %90 ını sigara kullanıcısıdır. Pasif içicilik şeklinde tütün dumanına mazuriyet de hastalığın oluşumunda etkilidir. Sigara içen bir bireyin akciğer kanserine yakalanma riski, içmeyene göre 10-30 kat fazladır.

 Akciğer kanserinde belirtiler genellikle ileri evrelerde ortaya çıkar. Hastalık sinsi ilerlerve tanı genellikle rastlantısal olarak konur.

Uzun süren öksürük, göğüs ağrısı, omuz ve sırt ağrısı, kanlı balgam, ses kısıklığı gibi belirtiler görülebilir.

 Akciğer kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğunun altını çizen Dr. Gülgün TUNÇAY ‘ Hastalıktan korunmada en önemli faktör sigaraya başlamanın önlenmesi ve içenlerin de bıraktırılmasıdır ’ diyor.

Detaylı Bilgi ve Randevu için 0236 404 0 404
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber