Özel Akhisar Hastanesi 1. Yaşını Kutladı

1 yıldır hizmet veren sağlığın yeni adresi Özel Akhisar Hastanesi 1 yaşını kutluyor. Akhisar halkına çağdaş dünyanın sağlık

Özel Akhisar Hastanesi 1. Yaşını Kutladı

 

1 yıldır hizmet veren sağlığın yeni adresi Özel Akhisar Hastanesi 1 yaşını kutluyor. Akhisar halkına çağdaş dünyanın sağlık hizmetlerini sunan Özel Akhisar Hastanesi aynı zamanda bölgede de sağlık hizmetlerinde 1 yılda büyük yol kat etti.


SGK (SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur) mensubu ve yakınlarına Özel sağlık sigortaları, banka mensuplarına 24 saat hizmet vermenin mutluluğunu yaşayan Özel Akhisar Hastanesi yönetimi 1 yılını hastanenin yemekhanesinde kestiği pasta ile kutladı.


Basın mensupları ile de bir araya gelen Özel Akhisar Hastanesi Başhekimi Halit Talas yaptığı açıklamada “İç hastalıkları, kadın hastalıkları, üroloji, nöroloji, genel cerrah, ortopedi, fizik tedavi rehabilitasyon, göz hastalıkları, KBB, çocuk hastalıkları, diyetisyen doktorları ile hafta içi ve tam gün saat 08.30 ile 17.00 arası hafta sonu Cumartesi günü ise 09.00 ile 13.00 saatleri arasından 1 yıldır hizmet veriyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler ile imzaladığımız sözleşmeler ile Akhisar ve çevre halkının talep odağı olmuş bulunmaktayız. Tüm Akhisar ve çere halkıyla nice sağlıklı senelere ulaşmak istiyoruz.


Bir Yıl İçerisindeki Hizmetler 125 personelimiz ile Son 1 yıl içerisinde 70 bin 69 hastaya hizmet verildi, Bin 770 adet operasyon yapıldı, 67 Bin 310 hastaya poliklinik hizmeti verildi, 2 Bin 763 hasta yatarak tedavi edildi, 11 Bin 957 hasta acil servisimize başvurdu, 300’e yakın doğum gerçekleşti, yüzde 94.5 ayaktan hasta memnuniyet oranı ve yüzde 95.9 yatan hasta memnuniyeti oranını yakaladık. Bizler 1 yıl önce hedeflediğimiz amaçlarımıza ulaştık, bundan sonra da bu hedeflerimizi büyüterek kalitemizi daha da arttırmak istiyoruz” dedi.


Hemşirelik hizmetleri hakkında bilgi veren Özlem Asarkaya “Sağlık hizmeti sunmak bir ekip işidir. Bu ekibin en etkin ve olmazsa olmazlarından biri hemşiredir.  Bu doğrultuda ekip anlayışını benimseyen, güleryüzlü, hasta haklarına saygılı, profesyonel hizmet anlayışına hakim, uluslar arası kalite standartları doğrultusunda hemşirelik hizmeti sunmak en temel hedefimizdir.


Hastanemizde hasta bakımında örnek alınacak bir model olan hemşirelik süreci yöntemi kullanılmakta ve hemşirelik bakımımız bilimsel temellere dayandırılmaktadır. Hastamız hastaneye yattığı andan itibaren her vardiyada hemşirelerimiz tarafından sistematik olarak değerlendirilmekte ve hastanın mevcut ya da olası problemleri tespit edilmektedir. Bu problemlerin giderilmesine yönelik uygun hemşirelik girişimleri planlanmakta, uygulanmakta ve değerlendirilmektedir. Elde edilen veriler diğer ekip üyeleri ile paylaşılarak hastaya interdisipliner bakım verilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca hastalarımız hastaneye yattığı süre içinde bası yarası, düşme riski, IV infiltrasyon (hücre fonksiyonunun bozulması) gibi riskler yönünden değerlendirilerek özellikle risk altındaki hastalar için uygun önlemlerin alınması ve bakımın verilmesi sağlanmaktadır.


Hemşirelerimiz, hastaların hastaneye yatışından taburculuğuna kadar olan bütün süreçte hastanın ve ailesinin eğitim ihtiyacına göre eğitimler vermekte ve psikolojik destek sağlamaktadır.


Hemşirelik hizmetlerinin hastanemizin her bölümünde kesintisiz ve aynı kalitede verilebilmesi için JCI standartları ve uluslararası hasta güvenliği hedefleri doğrultusunda hazırlanmış hemşirelik uygulamaları ve bakımına ilişkin yazılı prosedür, talimat ve formlar kullanılmaktadır. Bu amaçla hemşirelik hizmetlerine yönelik 127 prosedür, 96 talimat ve 106 formumuz bulunmaktadır. Ayrıca hizmetin aksayan yönlerini görerek, iyileştirme noktalarını belirlemek ve daima kaliteyi yükseltmek amacıyla kalite indikatörleri (Herhangi bir maddenin test edilen ortamda varlığını gösteren ayraç) kullanılmaktadır.


Kanıta dayalı uygulamalar gerçekleştirmek ve otonomi sahibi hemşireler yetiştirmek amacıyla hizmet içi eğitimler ve kişilerin çalıştıkları bölüme özgü spesifik eğitimler düzenlenmektedir. Geçtiğimiz bir yıl boyunca 98 farklı konuda eğitim düzenlenmiştir. Ayrıca sosyal sorumluluk bilinciyle bir anaokulunda çocuklara yönelik “El Hijyeni ve Beslenme”ile Çağlak Festivali’nde gebelere yönelik “Anne Sütünün Önemi” konunda eğitimler verilmiştir.


Mutlak hasta memnuniyetini hedefleyen hastanemiz hemşirelerinin sahip olduğu yetenekler, hastanemiz tıbbi cihaz ve donanımı ve bizi her konuda destekleyen yönetimle bölgenin en iyi hastanesi olmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi.


Birinci yıl kutlama toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Özçelik, Başkan yard. İdris Özçelik, Başhekim Halit Talas, Hastane Müdürü Okan Aktaş, Halkla İlişkiler Müdürü Akın Çakır, Baş Hemşire Özlem Asarkaya, İnsan Kaynakları Müdürü Neşe Aktaş, Kalite Koordinatörü Sevim Hızlı, Mali Müşavir Evren Özkale, Medikal Muhasebe Müdürü Çisem Yörük, Muhasebe Müdürü Eyüp Mermer, Satın Alma Müdürü Mübarek Ertekin, Bilgi İşlem Müdürü Necmi Çabuk, Sekreterya Şefi Güzin Çılgasıt, Radyoloji Sorumlusu Kevser Çağan, Hemşire Ayşe Kılıkçı katıldı.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber