Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastahanesi Anne Dostu Oldu

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi olarak Türkiye’de ilk kez verilen bu ünvanı alan üç hastaneden birisi olduğumuz için gururlandık.

Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastahanesi Anne Dostu Oldu

 Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi olarak Türkiye’de ilk kez verilen bu ünvanı alan üç hastaneden birisi olduğumuz için gururlandık.


Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacı ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülen “ANNE DOSTU HASTANE” projesi kapsamında pilot il olarak seçilen Manisa’da bakanlığın belirlediği kriterleri sağlayan üç hastaneye Anne Dostu Hastane Ünvanı verildi.

Anne, bebek ve aile dostu bir proje olan “Anne Dostu Hastane” projesinde, mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri”nin oluşturulması esas alınmıştır. Normal doğumu özendirmek, son yıllarda hızla artan sezaryan ile yapılan doğumları ve müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmektedir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebelerin kendilerini rahat ve ev ortamında gibi hissetmeleri ve yatağa bağlı kalmadan özgürce hareket edebilmeleri, tek kişilik odalarda doğum yapabilmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Hastane Yöneticisi Op Dr Erol Karaca “Anne Dostu Hastane ünvanı alan bir kurum olarak amacımız, tüm gebelerin, gerektiğinde bir yakınının da kalabileceği tek kişilik odalarda doğum yapmalarını sağlamak,gereksiz sezeryan ameliyatlarını önlemek ve doğum yapacağı hastaneyi, personeli, ebe ve doktorunu gebelik döneminde tanımasını ve hastanemizin doğum için en çok tercih edilen hastane olmasını sağlamaktır.Tüm gebeleri hastanemizde takip edilmeye, gebe okulumuzu,doğum salonu ve servislerimizi görmeye davet ediyoruz.En önemli hedefimiz normal doğumu teşvik etmektir.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber