Kızılay Gönüllülerine Hediyeleri Verildi

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde, kan bağışçılarına ödülleri ve En Çok Kan Bağışına Yönlendiren İlköğretim

Kızılay Gönüllülerine Hediyeleri Verildi

 

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde, kan bağışçılarına ödülleri ve En Çok Kan Bağışına Yönlendiren İlköğretim Öğrencilerine Bisikletleri verildi.


Akhisar Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda gerçekleştirilen programa Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Manisa Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. A. İsmet Nardal, Türk Kızılayı Akhisar Şube Başkanı Orhan Çeçen ve ödül alan bağışçılar katıldı.


Program Türk Kızılay’ı Akhisar Şube Başkanı Orhan Çeçen’in açılış konuşması ile başladı. Çeçen, “Türk Kızılay’ının, değerli kan bağışçılarımıza teşekkürlerimizin ifadesi olarak "14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü "çerçevesinde Kan Bağışçılarımıza Plaket ve Madalya takdimi, Akhisar Belediyesi Sponsorluğunda düzenlediğimiz "En çok Kan Bağışçısı Yönlendiren İlköğretim Öğrencisine Bisiklet hediye etme." törenine Hepiniz Hoş Geldiniz, diyorum.


14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçılar günüde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


Bilindiği gibi Aralık 2011 yılında Türk Kızılay’ı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve  Akhisar Belediyemiz ile yine bu salonda tanıtım toplantısı yapmıştık.


"Küçük Yürekler Büyük Adımlar Atıyor, Hayat Kurtarıyor. Büyüklerini Kan u Bağışlamaya İkna ediyor, Örnek Oluyorlar." Sloganıyla böyle bir kampanya başlatmıştık. İlçemiz Merkez İlköğretim Okullarına karneler verilerek, velilere ve yakınlarına Kan bağışına çağırmaya davet etmiştik. Neticesinde 7 Okulumuzdan kriterlerimize uygun olarak 7 öğrencimizin karneleri geldi. Değerlendirdik bin z sonra kendilerine söz verilen bisikletleri verilecektir.

 

Bu arada bizlere Maddi ve manevi desteğini esirgemeyen daima bizleri destek veren Kaymakamımıza, Sponsor olan Bisikletlerin alınmasında emeği geçen Belediye Başkanımıza Projenin uygulamasında emeği olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve bize emeği geçen bütün daire amirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.


Şunu da belirtmek isterim ki, İlçemiz Manisa ilçelerinin içinde kan bağışı hususunda ilk sıralarda yer almaktadır. Kısaca belirtmek istersek 2009 yılı 3066,2010 yılı 3468,2011 yılı 5163ve 2012 yılı ilk 5.ay sonu itibarı ile 3000 ünite kan toplanmıştır.


Bu hususta Akhisar ilçemizde her ne zaman bir kan bağışı tertip edilse, Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız Daire amirlerimiz resmi ve sivil toplum kuruluşlarımız bizleri canı gönülden destekledikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.


Çeçen’in konuşmasının ardından Manisa Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. A. İsmet Nardal, kürsüye çıktı. Dr. Nardal konuşmasında kızılayın ve Kan Bağışının faydalarını anlattı. 


Yapılan konuşmaların ardından ilk olarak en çok bağışında bulunan 52 vatandaşa 4 gümüş ve 48 bronz madalya verildi.


Madalya töreninin hemen ardından ise Akhisar’da İlköğretim okullarında başlatılan En çok kan bağışına yönlendiren öğrencilere söz verildiği gibi, Akhisar Belediyesinin sponsorluğunda alınan bisikletler hediye edildi.


Toplamda 7 ayrı okuldan katılan 7 öğrencinin hediyeleri Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Manisa Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. A. İsmet Nardal tarafından verildi.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber