KBB Uzmanı Dr. Turgay Bozkurt Özel Akhisar Hastanesi'nde

Yaşam için Sağlık’ sloganıyla hizmetlerine hızla devam eden Özel Akhisar Hastanesi, 2. Kulak Burun Boğaz  Uzmanı Opr. Dr. Turgay BOZKURT’u bünyesine kattı.

KBB Uzmanı Dr. Turgay Bozkurt Özel Akhisar Hastanesi'nde

Uzman Op. Dr.Turgay Bozkurt kimdir ?

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Turgay Bozkurt 19.02.1987 yılında Samsun da doğdu, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2018 yılında Gazi Osman Paşa üniversitesinde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

2011 yılında Tunceli Malazgirt Devlet Hastanesi,2012 yılında Samsun Eğitim Araştırma hastanesi,2014-2018 yılları arasında Tokat Gazi Osman Paşa hastanesi,2018-2019 yılları arasında Bayburt Devlet Hastanesinde ,2019 yılı Eylül ayı Parkhayat Kütahya Hastanesinde görev yapmış, 2021 yılı itibariyle Özel Akhisar Hastanesinde hasta kabulüne başlamıştır.

 Opr. Dr. Turgay BOZKURT; 

Estetik Ameliyatları
- Burun Estetiği ( rinoplasti)
- Kepçe Kulak Estetiği ( otoplasti)

Kulak Hastalıkları
- Duyma ve denge sistemi hastalıkları
- Baş dönmesi
- İşitme kayıpları
- Kulak enfeksiyonları
- Kulak zarı ameliyatı
- Kulak çınlaması
Boğaz Hastalıkları
- Bademcik/geniz eti problemleri
- Çocuklarda ve erişkinde horlama ve uyku apnesi (nefes durması)
- Ses bozuklukları
- Ses kısıklıkları
- Ses telleri, nodül ve polip tedavisi
- Yutma problemleri
- Ağız içi hastalıkları
- Radyofrekans ile horlama tedavisi
Burun Hastalıkları
- Koku alma bozuklukları
- Kronik sinüzit
- Burun tıkanıklıkları
- Burun kanamaları
- Burun kırıkları
- Allerjik rinit(saman nezlesi)
- Tamponsuz burun ameliyatı
- Endoskopik sinüs cerrahisi
Baş ve Boyun Bölgesi Tümörleri
- Kulak tümörleri
- Burun tümörleri
- Gırtlak kanseri (erken tanı)
- Boyun tümörleri
- Ağız içi tümörler
Kulak Burun Boğaz Ünitemizde gerçekleştirilen ameliyatlar
Hastanemizde yukarıda sayılan tüm tedavi ve tetkiklerin yanı sıra;  Kulak Burun Boğaz birimi uzmanlık alanına giren endoskopik sinüzit ve burun ameliyatları, radyofrekans yöntemiyle burun eti küçültme ve damak sertleştirme ameliyatları, bademcik, geniz eti, horlama ameliyatları, baş ve boyun bölgesi tümörü ameliyatları, işitme kayıpları, kulak zarı ameliyatları, ses bozukluklarına yönelik cerrahi müdahaleler başarı ile gerçekleştirilmektedir.
Uyku bozuklukları, horlama ve uykuda solunum yolu tıkanması (uyku apnesi) Bu hastalıklarının tedavisine yönelik hastanın durumuna göre cerrahi yöntemlerle (burun, yumuşak damak ve dil köküne yönelik ağrısız, ameliyat gerektirmeyen radyofrekans uygulamaları ile basit, kısa sürede ve kanamasız olarak ya da ileri ameliyat teknikleri kullanılarak) tedavisi yapılmaktadır. 
Ses ve konuşma bozukluğu şikayeti ile müracaat eden hastalarda endoskopik yöntemlerle ses tellerinin incelenmesini takiben stroboskopik incelemeyle ses kısıklığının nedeni saptanabilmektedir. Fonksiyonel ses bozukluğu olan hastalarda ses terapi teknikleri uygulanmaktadır.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber