banner234

Eski ortaklardan Doğuş Hastanesi'ne haciz!

Akhisar’da yaklaşık 25 yıldır faaliyet gösteren Özel Doğuş Hastanesi, hastane ortaklarından Ali Polat, Ergün Polat ve Mehmet Duman tarafından hastane aleyhine haciz işlemi başlatıldı. 

Eski ortaklardan Doğuş Hastanesi'ne haciz!

Erişkin Yoğun Bakım ünitesinde ve Güzellik Merkezinde haciz işlemleri başlatılırken servisler yine de hizmet vermeye devam edecek. Sağlık Bakanlığına bağlı Akhisar ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri ise kamu hizmeti vermeye engel olabilecek her türlü aletin götürülmesine izin verilmediği bildirildi. 

KURTUL; “ÖZEL DOĞUŞ AKHİSAR’IN BİR DEĞERİDİR”

Özel Doğuş Hastanesi yönetim kurulu üyesi Özgür Kurtul, “25 yıldır varıyla yoğuyla çalışan bir sürü hekim ve sağlık çalışanının olduğu bir hastanedir. Burası Akhisar’ın bir değeridir, yıllarca Akhisar’a hizmet verecek bir değer. Bizim bütün çabamız ve tavrımız bu hastanenin ayakta kalması için. Daha önceki yönetim kurulu üyeleri hastanede fatura kesmeden haksız bir kazanç yaratmışlar. Bu haksız yaratılan geliri kendi banka hesaplarına aktarmışlar. Buradan hastaneye borç vererek borçlandırmışlar. Daha sonra kendi yönetimdeyken bir icra takibi başlatıyorlar. Kendi kendilerini icraya veriyorlar. Gelen icra tebligatını kendi kendilerine teslim alıp bir haftalık itiraz süresini geçirip hiçbir ortağa ve çalışana bilgi vermiyorlar. İcra kesinleşiyor ve icra haciz aşamasına geliyor. Biz yönetime gelince bunu bir tehdit olarak önümüze sunuluyor. Yönetime gelirseniz bunu kullanacağız diye. Biz yine de tüm bu yolsuzluklara ve bildiğiniz ahlaksızlıklara göz yummamak için hastanemizle anılmaması için bu insanları hastanemizden uzaklaştırdık. 

“9 MİLYONLUK BİR BORÇ YARATILDIĞI SÖYLENİYOR”

Uzaklaştırdıktan sonra bu haciz işlemi başlatıldı. Gelinen noktada artık sağlık hizmeti veremez durumdayız. 9 milyonluk bir borç yaratıldığı söyleniyor. Bunu 2 yıl içerisinde 2 doktorun hastaneye 9 milyon TL kendi kazançlarıyla borç verdiklerini iddia ediyorlar. Bunun olası olmadığını hepimiz biliyoruz. Bununla ilgili zimmete para geçirme, görevi kötüye kullanma ile ilgili bir sürü suç duyurusunda bulunuldu. Bir kısmı inceleme aşamasında bir kısmına da savcılık soruşturma başlattı. Yakında mahkemeleri görülecek. Mehmet Ulusoy o dönem yönetim kurulu başkanıydı. Kendisine o dönem ricalarda bulunduk. Lütfen buna engel olun, siz Ticaret Odası başkanısınız. Nasıl ki Akhisar’daki ticareti korumakla yükümlüyseniz yönetim kurulu başkanı olarak da bu hastaneyi korumakla yükümlüsünüz. Olan biten yolsuzluğa göz yummayın dedik. Ama ricalarımızı dinlemedi. Ali Polat ve Mehmet Duman’ın yaptığı hiçbir yolsuzluğa engel olmadı ve bu 9 milyon haciz işlemi gerçekleşti. Biz bununla ilgili mahkemeye başvurduk. Bunun haksız bir tebligat olduğunu borcu veren kişinin kendisinin icra başlatıp tebligatını kendisi alamayacağı konusunda başvurduk. Türkiye’de adaletin yavaş işlediğini biliyorsunuz. Bununla ilgili bir sonuç alamadık. 

“AMAÇLARI İNTİKAM ALMAK”

Bu arkadaşların buradaki amaçları para kazanmak değil. Bugün yaptıkları olayla artık hastaneyi işlemez hale getirmek faaliyetini durdurma noktasına getirmek. Bütün sağlık hizmeti verdiğimiz cihazları, ultrasonları ve makinelere el koymaya çalışarak hastaneyi işlemez hale getiriyorlar. Bu noktada amaçları sadece para olsa kasa dairesine giderler. Amaçları üzüm yemek değil bağcıyı dövmek ve buradaki faaliyeti durdurmak. Burada hizmet bekleyen binlerce insan ve yukarıda yatan yüzlerce insanın başına ne geleceği umurlarında değil. Önemli olan faaliyeti durdurmak, intikam almak ve rezilliklerin üstünü örtmek. 

“TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ”

Akhisar kamuoyundan bizim isteğimiz şu; bizim arkamızda olun 250 kişi buradan ekmek yiyor. Burası kapandığı vakit binin üzerinde insan ekmek yiyemeyecek. Onca insan sağlık hizmetini karşılayamayacak. Biz Türk adaletine güveniyoruz. Hakimlerimizin doğru karar vereceğinden eminiz. Hakimlerimizin bir an önce kararını vermesi için Akhisar halkının zor durumda olduğunu görmesi ve bir an önce adaletin yerini bulması. Tüm isteğimiz budur. 

“BU İCRANIN BİR AN ÖNCE DURMASI GEREKİR”

Bizim isteğimiz bu arkadaşların borcu varsa silinsin değil, ne ise ortaya konsun. Eğer gerçekten hak ettikleri bir para verdilerse hastaneye, bir borç verdilerse biz bunu vermeye hazırız. Fakat biz bunun yolsuzluk ve hırsızlıkla sağlandığını iddia ediyoruz. Mahkeme görülsün, mahkeme sonucunda kim haklıysa o kazansın sorun değil fakat bu icranın bir an önce durması gerekir. Başka türlü burası işlemez hale gelecek” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber