Doktorlar 6 ay ömür biçti, bitkisel tedaviyle ayağa kalktı

İstanbul’da doktorların 6 ay ömür biçtiği gırtlak kanseri Selami Kul (60), aradığı şifayı Manisa’da buldu.

Doktorlar 6 ay ömür biçti, bitkisel tedaviyle ayağa kalktı

İstanbul’da doktorların 6 ay ömür biçtiği gırtlak kanseri Selami Kul (60), aradığı şifayı Manisa’da buldu. Kalp rahatsızlığından dolayı kemoterapi ve radyo terapi tedavisi sonlandırılan ve yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren Kul, Ege Lokman Şevki Güngör’ün bitkisel tedavisi sonrası sağlığına kavuştu. 

İstanbul’da yaşamını sürdüren Selami Kul, geçtiğimiz yıl boğaz ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede gırtlak kanseri olduğunu öğrendi. Talihsiz adam, kemoterapi ve radyo terapi tedavisi ardından zaman içerisinde güçsüz düşerek, 70 kilodan 50 kiloya düştü. Kalp rahatsızlığından dolayı kemoterapi ve radyo terapi tedavisi sonlandırılan Kul’a, PEG takıldı. 1 yılın neredeyse tamamını hastanede yatarak geçiren Kul’un hayatı karardı. Neredeyse yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren ve yaşama umudunu diri tutan Kul, Ege Lokman Şevki Güngör’e ulaştı. Hastane raporlarını gören Güngör, Kul için bitkisel kür ayarladı. Tekrar ayağa kalkan ve günlük işlerini herhangi bir destek almadan yapabilen Kul, sağlığına kavuşarak, kendisine 6 ay ömür biçen doktorları da şaşırttı. 

Dünyaya yeniden gelmiş gibi mutlu olan Kul, Güngör’e teşekkür etti. Kul yaşadıklarını şöyle anlattı: “Boğazımdan ışın tedavisi alınca 70 kilodan 50 kiloya düştüm. Hiç yürüyemiyordum. Tutan olmayınca ayağa kalkamıyor ve tuvaletime dahi gidemiyordum. Şevki Güngör hocamdan ilaç aldım. Onun sayesinde şuanda yürüyebiliyorum. 6 ay ömür biçtiler, yapabilecek bir şey yok dediler. Bitkisel ilaçları kullandıktan sonra iyileştim. 8 ay çorba dahi içemezken, şimdi ağzımdan yemeye başladım” diye konuştu. 

Şevki Güngör ise, “Selami beyin raporlarına baktık. Boğazının tamamen tıkalı olduğunu, su dahi içemediğini söylediler. Kullanabileceği şekilde bitkisel ürün seti hazırladık. Mamasının içerisine koydular. 1 ay içerisinde boğazının açıldığını ve su ile çorba içmeye başladığını söylediler. Ondan sonra dönüş başladı. Yemeğini şuan az da olsa yiyebiliyor. Sağlığına daha da kavuşacak. Sabırlı olmak lazım. Tedavisi 6 ay kadar sürebiliyor. Kimisi kısa sürede, kimisi uzun sürede sağlığına kavuşuyor ama önemli olan sonuç alabilmesi. Zamanla tamamen sağlığına kavuşacaktır. Şuan da gayet iyi durumda” dedi. (HABER: HASAN YILDIRIM)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber