Başhekim Karaca, Hemşirelerin Gününü Kutladı

Akhisar Yeni Devlet Hastanesinde 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlandı. Hastane Başhekimi Erol Karaca ve Hekimler 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla tüm hemşirelere karanfil vererek günlerini kutladı .

Başhekim Karaca, Hemşirelerin Gününü Kutladı

 

Akhisar  Yeni Devlet Hastanesinde 12 Mayıs Hemşireler Günü  kutlandı. Hastane Başhekimi Erol Karaca ve Hekimler 12 Mayıs Hemşireler Günü  dolayısıyla tüm hemşirelere karanfil vererek günlerini kutladı .


Hemşirelerin önemini belirten Başhekim Karaca “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında Hemşireler Haftası kutlanmaktadır. Modern hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale'in doğum tarihine denk gelen 12 Mayıs, ülkemizde 1964 yılından beri Hemşireler Günü olarak kabul edilmiştir.


Tüm hemşirelerin Hastalarımıza kaliteli bir sağlık hizmeti sunulmasının temelinde çok yönlü etkin iletişim yer almaktadır. Sağlık hizmeti sunanlar arasında hastalar, hasta yakınları ve sağlık ekibinin üyeleri ile en fazla iletişim halinde olan hemşirelerimizdir. Dolayısıyla hemşireler sağlıkta, sağlıklı iletişimin temel taşlarındandır. Bilindiği gibi son günlerde ülke genelinde sağlık çalışanlarına yönelik sözel ya da fiziksel saldırılar sıklıkla basında yer almaktadır. Sağlık hizmeti sunanların tek amacı, hastalarını iyileştirmek, sağlıklarına kavuşturmaktır. Sağlık hizmeti alanların yani hasta ve hasta yakınlarının bu temel ilkeye inanmaları, bu doğrultuda hareket etmeleri çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki, acil olsun ya da olmasın sağlık sorunlarımız olduğunda bize yardım elini uzatacak yine sağlık çalışanları olacaktır. Bu nedenle hak ararken medeni kurallar ve hukuk ilkeleri çerçevesinde davranılması gerekmektedir. "Şifa veren ele vefa" diyerek bugüne kadar hastanemizde böyle bir olay yaşanmadığı için bundan sonra da yaşanmaması dileğiyle tüm hastalara, hasta yakınlarına ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.


Sağlıkta iletişim, sağlıklı iletişim ilkesiyle tüm hemşirelerimizin Hemşireler Gününü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.” Dedi.


Kutlama ziyaretlerine Başhekim Erol Karaca’nın yanı sıra, Başhekim Yardımcı Erdoğan Arslan, Hastane Müdürü Sultan Taşkıran, Hastane Müdür Yardımcısı Ümit Erarslan, Başhemşire Ayşe Yaşar, Başhemşire Yardımcısı Fatma Yörük, katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber