Saadet Partisi olağan kongresinin ardından ilk yönetim kurulu toplantısını Paşa Cami yanındaki parti binasında gerçekleştirdi. 13 yıldır başkanlık görevini sürdüren Fikret Aysu, görevini geçtiğimiz hafta olağan kongre ile Ali Dursun’a devretmişti.

Toplantıda öncelikle görev dağılımını açıklayan Saadet Partisi ilçe başkanı Ali Dursun, partisi hakkında son dönemdeki iddialar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Ali Dursun açıklamasında; “Bu ilk basın açıklamasında sizlere, iki yıldan beri süre gelen iftira kampanyasına son noktayı koyarak başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi iktidara mensup kişilerin son yerel seçimlerde üç oy daha fazla alabilmek için “Saadet partisi PKK ile antlaşma imzaladılar” iftirası ağızlarında sakız oldu. Bizler her ne kadar böyle bir şeyin olmadığını söylesek te, Genel merkezimiz tarafından açıklama yapılmış olsa da iktidar ve yandaşları bunu ısrarla gündemde tutarak hem oy devşirmeye, hem de tabanlarını elde tutmaya çalıştılar. Ancak güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi gerçeklerinde üzerini örtmek mümkün değildir. Bu tür iddiaların önüne geçmek için Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu 31.03.2021 tarihinde yaptığı bir basın toplantısıyla son noktayı koymuştur.  “Bizim PKK ile anlaşma imzaladığımızı iddia ediyorlar, bu imzayı getirmeyen şerefsizdir! Bu ülke bunlarla yaşanamaz hale getiriliyor.

Aynı dönemde ben pasaport almaya gittiğimde pasaportumu alamadım, neden?
Çünkü pasaportumun karşısına terör yazılmış. Olay ortaya çıkınca elleri ayaklarına dolaştı, pasaportumu iki gün içinde verdiler.

İftiralarla, baskılarla ve yalanla bizleri sindirmeye çalışanlar bilmeli ki bu çabaları boşa çıkacaktır. Ne olursa olsun biz milletimiz için hizmet etmeye devam edeceğiz. Adil bir düzeni ve Yaşanabilir Türkiye’yi muhakkak kuracağız” dedi. 

Bu basın açıklamasının üzerinden 18 gün geçti karşı taraftan ses yok. Şimdi ne oldu diye İktidara mensup insanlara sormak istiyorum. İki yıldan beri ortamı bu kadar gerdiğinize değdi mi? Üç oy daha fazla alabilmek için, aynı inanca sahip insanları birbirine düşman ettiğinize değdi mi? Şimdi “şeref”ler ortaya kondu. Ya bu imzalı belge ortaya konacak ya da açık olarak özür dilenerek şeref kurtarılacak.

Kıymetli Akhisarlılar Saadet Partisi 50 yıllık bir geçmişe sahip köklü bir partidir. Başta bu ülkemiz insanı olmak üzere tüm dünya insanlığın saadeti için mücadele eden bir partidir. Ecevit’le yapılan ortaklıkta Kıbrıs barış harekâtı gerçekleştirilmiş, yine o dönemde imam hatip liselerinin ortaokul bölümü yeniden açılmış, aynı zamanda 1975'te imam-hatip liseleri genel liselere denk sayılarak, mezunlarının kendi alanlarında üniversiteye doğrudan girmelerine izin verilmiştir. 1973 yılında, o güne kadar İmam Hatip Okulları olarak anılan okulların adı İmam Hatip Liseleri (İHL) olarak değiştirilmiş, Bu dönemde İHL mezunlarına fark dersleri vermeden üniversitelerin edebiyat kollarına gidebilme hakkı tanınmıştır. Çekiç güç bizim zamanımızda ülkemizden kovulmuş, Amerikan üslerine bir gecede el konulmuş, İncirlik üssü kapatılmıştır.

Hiç bir zaman tek başımıza iktidar olmamamıza rağmen yer aldığımız her koalisyon hükümet zamanında, ülkemiz hayrına bir çok önemli projeye imza atmışızdır. Örneğin D-8 İslam Birliğini kurarak Emperyalizmin karşına blok olarak dikinilmiş, Havuz sistemini kurarak halkın emeğinin çalınmasına müsaade edilmemiştir.. Gerek Demirel, gerek Ecevit, gerekse Tansu hanımla yapılan ortaklıklarda ağır sanayine önem verilmiştir. Bu  dönem içinde 18 çimento, 16 gübre,14 şeker, 23 sümerbank,32 ağır makine fabrikası,63 organize sanayi bölgesi,253 küçük sanayi bölgesi,77 büyük sanayi tesisi,10 motor sanayi tesisi,3 araştırma merkezi,11 elektro mekanik sanayi ve 4 elektronik sanayi tesisi ülkeye kazandırılmıştır.

Bunlardan dolayı hiç kimsenin Saadet Partisine ve mensuplarına rol biçmeye hakkı yoktur. Saadet Partisi ne yaptığını bilen ve yaptığını sağlam yapan bir partidir. Kiminle ne zaman, nasıl ortaklık yapılacağı ülke menfaatleri dikkate alınarak belirlenir. Ortaklık yaptığı her dönemde hiçbir zaman İsrail’in OECD ye üye olmasına izin verilmemiş, Allah’ın haram kıldığı domuz etine kasaplık et oluru verilmemiş, zinanın versiyonları olan LGBT gibi ahlak bozucu derneklerin kurulmasına müsaade edilmemiştir.

Kıymetli basın mensupları ve Akhisar’lılar, altını çizerek bir kez daha belirtelim ki Saadet partisi ne yaptığını bilen ve yaptığı işi en güzel yapan bir partidir. Bundan dolayıdır ki 50 yıldan beri hiç kimse tarafından aldatılamamış dolasıyla halkın önüne ikide bir çıkıp özür dilemek zorunda kalmamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayınızı bir kez daha tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.