Online diyet, gelişen teknoloji ve günümüz şartlarında her geçen gün daha da önem kazanıyor. Teknoloji her geçen gün daha farklı amaçlara yönelik kullanılıyor. Sağlık sorunlarına yönelik çözümler de internette bulunabiliyor. Sağlık alanında internette en çok aranan konuların başında ise online diyet geliyor. Bu yazımızda online diyete dair tüm merak edilen soruları Uzman Diyetisyen Esra Aktan yanıtladı.

Online Diyet Nedir?

Online diyet günlük hayatın temposunda kendine zaman ayıramayan kişilerin yaşamını kolaylaştıracak profesyonel ve sağlıklı bir diyet hizmetidir.

Online diyet hizmeti ile diyetisyene gitmeden internet veya telefonunuzla beslenme danışmanlığı alabilirsiniz. Bu hizmet ile diyetisyeniniz siz nerede olursanız olun size sağlıklı beslenmeyi öğretir ve ideal ağırlığınıza kavuşmanıza yardımcı olur. Günlük yaşam temposu içerisinde yüz yüze görüşmeye vakit bulamayanlar, bulundukları yerden telefonları ile diyetisyen kontrolünde diyet hizmeti alabilir ve hedeflerine pratik ve konforlu şekilde ulaşabilir. Ayrıca sağlıklı, farkındalıklı beslenmek ve beslenme alışkanlıklarımızı kolayca değiştiremeyebiliriz. Ancak bunu keyifli bir süreç haline getirebiliriz. Öğün takipli online diyet programı ile diyetisyeniniz siz neredeyseniz yanınızda. Bu süreçte yüksek motivasyon ile sağlıklı beslenmeyi öğrenip sürdürülebilir alışkanlıklar kazanacak ve ideal ağırlığınıza ulaşacaksınız.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Online diyet hizmetinden faydalanmak isteyenlerden, öncelikle sağlık durumunu, alışkanlarını ve yaşam düzenini öğrenmeye yönelik soruların yer aldığı danışan tanıma formunu doldurmalarını istiyorum. Danışan tanıma formundan edindiğim bilgiler doğrultusunda, hedeflerine ve yaşam standartlarına uygun olarak ‘kişiye özgü’ beslenme programını hazırlıyorum. Daha sonra ihtiyaç duyulduğunda programı yeniliyorum, diyet sürecini sağlıklı tarifler ile keyifli hale getiriyorum. Günlük olarak WhatsApp üzerinden öğünleri ve diyet sürecini takip ediyorum. Motivasyonu sağlama konusunda destek oluyorum. Haftalık olarak ölçümleri istiyorum. Gidişatı değerlendiriyorum. Güncel ölçümler ve talepler doğrultusunda diyet planını yeniliyorum. Süreçte akla takılan bir soru olduğunda en kısa sürede yanıtlıyorum.

Online Diyetin Yüz Yüze Diyetten Farkı Nedir?

Yüz yüze danışmanlık hizmetiyle online diyet danışmanlığı başarı oranı aynıdır. Online diyet ile yüz yüze diyet arasındaki tek fark ölçümlerin evde alınıyor olmasıdır. Online diyet için ihtiyacınız olan tartı ve vücut ölçülerinin belirlenmesi için mezuradır. Hatta online diyet ile zamandan tasarruf sağlarsınız. Online diyetisyeninize hızlı bir şekilde ulaşırsınız. Online diyet ile diyetisyeniniz ile iletişiminiz daha sık olur. Bu da sizin motivasyonunuzu artırır. Online diyet ile nerede yaşarsanız yaşayın internet ve telefon sayesinde diyetisyenize ulaşmak rahat bir şekilde gerçekleşir.

Online Diyet Fiyatları Ne Kadar?

Online diyet fiyatları genel olarak yüz yüze diyet fiyatları ile yakın olmakla birlikte çoğu zaman daha uygundur. Çünkü online diyette klinik ve ekipman gibi harcamalara gerek yoktur. Ayrıca online diyet, uzun süreli programlarda daha uygun fiyat seçenekleriyle çok daha hesaplı hale gelmektedir. Online diyetleri ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uzman Diyetisyen Esra Aktan iletişim:

www.esraaktan.com

www.instagram.com/uzm.dyt.esraaktan