banner234

Nerde O Eski Akhisarspor

İki hafta arka arkaya, puan cetvelinin zirvesini zorlayan Adana Demirspor’dan evinde, düşme potasından kurtulmak mücadelesi veren Adanaspor’dan  deplasmanda 3’er gol yiyen Akhisarspor adeta  2.lige düşmüş bir takım gibi sahaya çıkıyor. Ruh yok, tekmeye kafa koyacak futbolcu yok, adeta kaleciler yok, 90 dakika özellikle gol yollarında başarılı futbolcu yok. Ayrıca alınan  yabancı futbolcular neden bu formayı giyiyorlar diye de sormak lazım. Acaba ne zaman ikili mücadeleleri kazanacak ve gol  atacaklar. 

Adanaspor karşısında daha maçın 1. dakikasında kalesinde gol gören yeşil siyahlıların penaltıdan ve duran  toptan  kaç golü  ağlarında gördüğünün sayısını unuttum. Ve bu iki nedenden  dolayı kaç müsabakadan sahadan yenik ayrıldığını da hatırlayamıyorum.

Bir yığın  dedikodu ve  kaostan sonra yapılan Kongre sonrası umutlanan taraftarlar da  ligin bitimine 4 hafta kalmasına rağmen umudunu yitirmiş görünüyor. Çünkü Play Off için mücadele eden Altınordu ve Altay ile kendi evinde arka arkaya oynadıktan sonra ligin lideri Giresun ile deplasmanda  mücadele edecek ve son maçını evinde Ümraniyespor’u konuk edecek.

Akhisarspor’un tekrar eski coşkulu, birlik, beraberlik havasına tekrar dönmesi gerekiyor. Çünkü bunları yaşamış bir camia yeşil siyahlılar. 3.ligden amatör kümelere düştükten sonra liglerin basamaklarını  tekrar çıkarak, çoluk çocuk tüm aile fertlerinin katıldığı binlerce kişi  gece yarısı Süper  Lige  çıkan  takımı bir karnaval havasında karşılamıştı.

Aynı coşkuları yaşamak, birlik  beraberlik içinde olmanın bir tek yolu var. Süper ligden bu güne kadar  başkanlık yapmış, Hüseyin Eryüksel, Fatih Karabulut, Harun Eryüksel ve son olarak  kongrede başkan  seçilen Evren Özbey mutlaka  birlikte kamu oyunun önüne çıkıp, hiçbir art düşünceye saplanmadan, geçmişi kurcalamadan, öz eleştiri yapmaları gerekir. Bu gerçekleşirse  yine coşkulu ve birlik beraberlik  havası yakalanır düşüncesindeyim.

Haldun AKYÜZ 

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber