AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Uğur Aydemir, görevine yeni başlayan İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar’ı makamında ziyaret etti. 2005-2009 yılları arasında Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğünde Amir olarak görev yapan Engin Pınar, tekrar Akhisar’da görev yapmaktan büyük onu duyduğunu dile getirdi. Akhisar’ın huzurlu bir şehir olduğunu işaret eden Milletvekili Uğur Aydemir ise Emniyet Müdür Engin Pınar ile şehrin daha da huzurlu olacağına dikkat çekti.

Hükümet olarak güvenliğe büyük önem verdiklerini altını çizen AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir; “Emniyet müdürümüz Akhisar’a yakın birisidir, daha önce şehrimizde 3 buçuk yıl emniyet amirliği görevinde bulunmuştur. Allah tekrar müdürümüz ile Akhisar’ımızı buluşturdu. Bu defa amir olarak değil de müdür olarak geldi. Biz kendisine hayırlı olsun diyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Rabbim daha iyi görevlerde buluştursun. İnşallah Akhisar’ımıza en güzel hizmeti sunar, Akhisar’ımız zaten huzurlu bir şehirdir. Müdürümüz ile birlikte daha da huzurlu bir şekilde inşallah Akhisar’ımızda hizmet yapacaktır. Biz hükümet olarak biliyorsunuz güvenliğe büyük önem veriyoruz. Dolayısıyla Akhisar geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi huzur şehri olarak yaşamaya devam edecektir” dedi.

Akhisar’da tekrar görev yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar ise; “şuanda artık daha fazla sorumluluk alarak Akhisar’ın huzuru için görev başına geldik. 13 gündür görev başındayım aldığım intiba ile iyi bir başarı yakaladığımızı düşünüyorum. Bu da benim eskiden burada görev yapmam ve Akhisar’ı iyi bilmemden, vatandaşla tanışmamdan dolayı yabancılık çekmedim. Şuanda da güzel çalışmalara imza atıyoruz. Gerek kask, gerek motosiklet uygulamalarında, ayrıca trafik uygulamalarında bazı değişiklikler yapmayı düşünüyoruz belediyemiz ile beraber. Onları da yaparsak huzurlu bir şehir haline geleceğiz. İnşallah vatandaşlarımız da bundan mutlu olacaktır. Emniyet ve vatandaş iç içe olması gerekiyor, ekip sayımız fazla değil ihbarlarla, yardımlarla desteklerle bizlere destek vererek vatandaşımızın huzuru ve güveni için çalışmaya devam edeceğiz. Akhisar geldiğim için mutluyum. 6 ila 7 yıl bir ayrılık oldu bu süre zarfı içerisinde tecrübe kazandık. Polisimiz halkın içine girerek sorunları yerinde dinleyecektir. Bu doğrultuda vatandaşımızın beklentilerini kaynağından almak istiyoruz” dedi.

Ziyaretin ardından Milletvekili Uğur Aydemir ve AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit ile İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar Akhisar Bölge Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Amirliği bahçesine yapılan yeni ilçe emniyet müdürlüğü hizmet binası inşaatını ziyaret ederek yerinde inceleme yaptı. Müteahhit firmadan alınan bilgilere göre yeni inşaatın 6 ay sonra teslim edileceği bildirildi.

Öten yandan Mobese kameralarının kırtasiye alımının tamamlanması ardından en kısa sürede faaliyete geçeceğini bildiren İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar bu işin de takipçisi olacaklarını işaret etti.