Özel Akhisar Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi polikliniğine bel ağrısı şikâyetleri ile başvuran hasta İbrahim D.TUNALI’ ya yapılan tetkiklerin ardından bel fıtığı tanısı konuldu, bir diğer hasta Güven AKÇAY’a da gitmiş olduğu dış merkezde bel fıtığı tanısı konulmuş ve ameliyat olması gerektiği söylenmiş. Her iki hasta  Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Çağatay GÜVEN’e muayeneye gelmiş mikrocerrahi yöntemi ile bel fıtığı  (diskektomi) ameliyatını Özel Akhisar Hastanesi’nde olmaya karar vermişler. Hastaların sabah saatlerinde hastaneye yatışı yapılıp ameliyatları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiş ve aynı gün içinde taburcu edilmişlerdir.

Mikrocerrahi yöntemi ile bel fıtığı (diskektomi)  ameliyatını gerçekleştiren  Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Çağatay GÜVEN gerçekleştirmiş olduğu ameliyatla ilgili “ Küçük kesi üzerinden gerçekleştirilen mikrocerrahi uygulaması çevre dokulara minimum zarar verdiği için günümüzde en çok tercih edilen bel fıtığı cerrahi uygulamalarından biridir ve hastanemizde bu teknikle hastalarımızı ameliyat edip herhangi bir problem olmaması durumunda aynı gün içinde hastalarımızı taburcu ediyoruz” dedi. 

Ameliyat olan hastalar İbrahim D. TUNALI ve Güven AKÇAY “ mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat olduktan sonra ameliyat öncesi olan ağrılarının kalmadığını ve sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu söyleyerek, sabah ameliyat olup aynı gün akşamüzeri taburcu olduklarını”  bildirdiler.