Mehmet Akif Ersoy

Değerli Akhisar Press okuyucularım. Öncelikle merhabalar diler, hepinize esenlikler dilerim. Bir süredir çalışmalarımdan dolayı sizlere yazı paylaşamamıştım. Bu yüzden sizlere karşı mahcubum ve sizlerden özür diliyorum. Fakat bundan sonra yazılarıma devam edeceğim.

Bugün sizlere İstiklal Marşı'nın kabul edilen günü olduğu için bu konu hakkında yazı paylaşmak istedim. Bugün 12 Mart. Tam 97 yıl önce 1921'de Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı'mızın mecliste kabul edildiği gündür. Kendisine T.B.M.M. tarafından verilen ödülü ( 500 Lira) orduya bağışlayan Mehmet Akif'in o günlerdeki fedakarlığı şüphesiz tartışılmaz.

Ayrıca camide vaaz verirken sen veteriner değil misin orada ne işin var diyen birisine bir yeriniz mi ağrıyor diye hazır cevap vermesi onun ne kadar akıllı olduğunu da göstermektedir. Ayrıca ödülü orduya bağışlaması ve sıradan bir evde oturması da onun vatanseverliğini, insanlığını ve mütevaziliğini de göstermektedir. Benim gözümde mi Mehmet Akif Bey; tabi ki vatansever, alim bir kahramandır. 

Bir kez daha Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun...
YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber