Manisa İli Tavuk Yetiştiricileri Birliği’nin mevcut Başkanı Hayati Vural ‘ın hayatını kaybetmesinin ardından 18.05.2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısı ile Birliğin yeni başkanı Ali Rıza Şakrak oldu.

Manisa’da faaliyet gösteren kanatlı eti üreticilerini temsil eden Manisa İli Tavuk Yetiştiricileri Birliği (MATYEB) yönetim kurulu başkanlığını 2 yıldır başarı ve özveri ile devam ettiren Hayati Vural ‘ın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmesinin ardından 18 Mayıs 2021 günü saat 13:00 de MATYEB yönetim kurulu yeni başkanını belirlemek için toplandı.

 Yapılan toplantı ve oylama sonucunda 2013 den beri sektörün içinde tavuk üreticiliği yapmakta olan Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF mezunu aynı zamanda Akhisar’ın genç işadamlarından Ali Rıza ŞAKRAK göreve seçilmiştir. Yönetim Kurulunda Recai ÇELİK  Başkan yardımcılığı Yahya AKIN Muhasip üye olarak görevlerine devam ederken diğer üyeler Ferayi ASLAN , Hasan ÖĞÜT, Anıl YOLCU ve Musa TAN görevlerini sürdüreceklerdir.

Ali Rıza ŞAKRAK yeni göreviyle ilgili; ‘’ Manisa daki Kanatlı eti üreticilerini 2004 yılından beri temsil eden, problemlerine çözüm bulmaya çalışan, onlarla sürekli dayanışma içerisinde olan Birliğimiz için çalışmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Bugüne kadar Yönetim Kurulu üyeliğim ve Başkan Yardımcılığım ile var olduğum kuruluşun bugün Kurul Başkanlığı nı yapacak olmam benim için heyecan verici. Yönetim Kurulumuz ve üyelerimizin de destekleri ile sektörümüzü daha iyi yerlere getirmek için güzel işler yapmaya devam edeceğiz.’’ dedi