Akhisar Anadolu Lisesi öğrencilerinden meydana gelen “Marka Takımı”, kentin markalaşma sürecine destek vermek amacıyla çalışmalarına başladı.

Akhisar Anadolu lisesi öğrencileri; Damla Seymen, Selinay Güneş, Devrim Berk Selimoğlu, Bensu Sengel,Şevval İman Yılmaz, Kubilay Çiçekliyer, Hüseyin Kurt, Sinem Şirin, Şevval Kolçe‘den oluşan marka takımı, Bilişim Tek. Reh. öğretmeni Halil Esgici başkanlığında çalışmaların ilk kısmını oluşturan; Akhisar Müzesinde çekimler yaptı.

Marka Takımı sözcüsü ve Akhisar Anadolu Lisesi öğrencisi Damla Seymen projenin tanıtımında “Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz; tüm dev öğrencilere, gönüllü marka elçisi olma misyonunu yüklemiştir. Biz de başta Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz ve Sayın Kaymakamımız Kamil Köten’in bizleri yüreklendirmesi ile ilçemizin marka olma sürecine destek vermek amacıyla Müdürümüz Sayın Ceyhun Fidan’ın desteği ile bir marka takımı kurduk. Marka takımımız ilçemizin markalaşma sürecine destek olmak için bir takım projeler üretti ve bu projeleri bu gün itibarıyla uygulamaya başladık.

Bu projelerin ilkinde; kentimizin tarihi ve kültürel değerlerini “Tiyatral” bir anlatımla kısa film tadında çekmek yer alıyor. Bu filmlerin farkı hem İngilizce hem de Türkçe olarak çekiliyor olmasıdır. Bu gün çekimlerin ilk kısmına Akhisar Müzesinde başladık. Kentimizin “Heredot’u” , yerel tarihçimiz, Sayın Kefaettin Öz’den, “kehanet taşının öyküsü” ile müzedeki antik eserlerin hikayelerini dinledik. Bizim amacımız, tarihimizi ve kültürümüzü popüler kültürle yoğrulmuş bir şekilde, tüm kitlelerin ilgisini çekebilecek halde sunulabilir hale getirmek olacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

“Projenin teknolojik kısmının da olacağı, buna ilişkin çalışmaların da yürütüldüğü, nihai amaçlarının marka kent sürecine destek vererek; Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz’ün bizden istediği üzere tüm öğrenci arkadaşlarımızda “Marka Elçisi” olması duyarlılığı yaratmaktır.

Projemizin gerçekleşmesinde Sosyal Sorumluluk anlayışı gereği; bizlerden yardımlarını esirgemeyen Marka kurulu üyeleri Kefaettin Öz ile Av. Taner Baş’a teşekkür ediyoruz.” dedi.