Kadınlar Manisa’yı Tanıyacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından başlatılan ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya projesinin startı verildi. Proje kapsamında Manisa’ya gelen kadınlar Manisa’nın tarihi ve kültürel noktaları...

Kadınlar Manisa’yı Tanıyacak
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından başlatılan ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya projesinin startı verildi. Proje kapsamında Manisa’ya gelen kadınlar Manisa’nın tarihi ve kültürel noktaları ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı hizmetleri yakından görme fırsatı buldu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz dönem hayata geçirdiği ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya projesi bu yıl tekrardan başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından uygulamaya konulan proje kapsamında her gün 5 ilçeden kadınlar Manisa’ya gelecek.
Proje kapsamında ilk olarak Kula, Selendi, Sarıgöl, Salihli ve Alaşehir’den Manisa’ya gelen kadınları ağırladıklarını dile getiren Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şube Müdürü Sevil Şekercioğlu, “Her gün 5 ilçeden birer otobüsle kadınlarımız Manisa’ya gelecek. Kadınlarımız Gönüllü Rehber Canan Çağlayan Akyüz eşliğinde Manisa’nın tarihi yerlerini ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri görecekler. Her gün dönüşümlü olarak 5 ilçeden gelen kadınlarımızı Manisa’da ağırlayacağız. Proje kapsamında ilk olarak Kula, Selendi, Sarıgöl, Salihli ve Alaşehir’den gelen kadınlarımızı misafir ettik. Bugün de Turgutlu, Köprübaşı, Ahmetli, Gördes ve Demirci’den kadınlarımız Manisa’ya gezme fırsatı buluyor” diye konuştu.
MANİSA’YI YAKINDAN GÖRME FIRSATI BULDULAR
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere tahsis ettiği otobüslerle Manisa’ya gelen kadınlar, Gönüllü Rehber Canan Çağlayan Akyüz’ün rehberliğinde kentin tarihi ve kültürel noktaları ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı hizmetleri görme fırsatı buldu. İlk olarak Ulucami’yi ziyaret eden kadınlar ardından, Niobe Açık Hava Tiyatrosu’nu gezdiler. Burada Gönüllü Rehber Canan Çağlayan Akyüz’den Manisa tarihi hakkında bilgiler alan kadınlar daha sonra Muradiye Camii, Sultan Camii, Hatuniye Camii, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Sergi Salonu’nu gezdiler.
KADINLARDAN MANİSA’YA TAM NOT
Proje kapsamında Manisa’ya gelen kadınlar Manisa’ya yapılan hizmetleri çok beğendiklerini ifade ettiler. Projeye Turgutlu’dan dahil olan Türkan Kurtuluş, “Çok güzel, çok temiz ve başarılı işler yapılmış. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye başkanımızın Turgutlu’ya da faydalarını bekliyoruz” dedi. Neşe Güneş ise, “Manisa’ya Turgutlu’dan geldim. Manisa’yı çok güzel bulduk. Daha önce Manisa’ya çok defa geldim. Ancak buraları gezme fırsatı bulamamıştım. Büyükşehir Belediyemizin sayesinde gelip görebildik. Hepsi çok güzel yerler” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber