TOBB Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz hayatını kaybetti
İş dünyası bir vefat haberiyle daha sarsıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Koşmaz yarın Hatuniye Camii'nde kılınacak olan öğle namazı sonrasında Çatal Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Bülent Koşmaz'ın vefatı üzerine bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Camiamızın saygın isimlerinden değerli iş insanı, TOBB Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz'ın vefatından büyük bir üzüntü duyduk. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm iş dünyasına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

Koşmaz'ın 2000-2013 yılları arasında TOBB yönetiminde Sayman Üyelik ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye ekonomisi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası için önemli çalışmalar yaptığını ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, "Ekonomide değer yaratan, insanlara iş ve aş veren her iş insanımız gibi Sayın Koşmaz'ın da ismi her zaman gönüllerde yaşayacaktır. Ailesinin, yakınlarının ve iş dünyamızın acısını gönülden paylaşıyorum. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun" dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, Bülent Koşmaz için taziye mesajı yayınladı. Ergün, "Manisa'mızın sanayisinin gelişimi için gecesini gündüzüne katan, Organize Sanayi Bölge'mizin bugünlere gelmesinde çok önemli bir payı bulunan değerli büyüğümüz, ağabeyimiz Bülent Koşmaz'ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Manisa, önemli bir değerini kaybetti. Manisa iş dünyasının seçkin ismi Bülent Koşmaz, memleketimize hizmet yolunda büyük bir sevdayla çalışmış, ilimiz sanayisinin gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetiminde yer alarak Manisa'mızı en iyi şekilde temsil eden değerli ağabeyimiz, Türk sanayisine ve ihracatına da katma değer sağlamış bir isimdir. Çok yönlü hizmetleriyle gönüllerde müstesna bir yer edinen Koşmaz'ı her zaman sevgi ve saygıyla hatırlayacağız. Bu duygularla merhum Bülent Koşmaz ağabeyimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Manisalı hemşerilerime başsağlığı ve sabırlar diliyorum" dedi.

Bülent Koşmaz kimdir?

1951 yılında Manisa'da doğan Bülent Koşmaz, evli ve iki çocuk babasıydı. 2000-2005 yılları arasında TOBB Sayman Üyeliği, 2005-2013 yılları arasında TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2001-2013 yılları arasında ICC Türkiye Milletlerarası Ticaret Odası Muhasip Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 2001-2014 yılları arasında Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012-2013 yılları arasında Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerini yapan Koşmaz, Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, DEİK Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı (TOBEV) Mütevelli Heyeti Kurucu Üyeliği, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Mütevelli Heyeti Kurucu Üyeliği, BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Odalar, Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Genel Kurul Teşekkül Delegeliği ve Endüstri Bölgeleri Koordinasyon Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyordu.