banner234

TOKİ Özel Eğitim Okulundan Muhteşem Gece

Akhisar Toki Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu muhteşem bir gece ile izleyenleri mest etti.

TOKİ Özel Eğitim Okulundan Muhteşem Gece

Akhisar Toki Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu muhteşem bir gece ile izleyenleri mest etti.

Akhisar Toki Özel Uygulama Merkezi, Engelliler haftası nedeni ile Akhisar İmam Hatip Lisesinde muhteşem bir gece düzenledi.

Sunuculuğunu Gülsüm Akçay ve Merve Nur Vardalı’nın yaptığı Akhisar Toki Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Gecesine, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ve Şube Müdürleri, aynı zamanda da birçok okul müdürü ve misafirin katıldığı program saat: 20.30 da başladı.

İlk olarak saygı duruşu ve istiklal marşının okunduğu gece Okul Müdürü Aygün Yazgan’ın gecenin anlam ve önemine binaen yapmış olduğu konuşması ile devam etti. Aygün Yazgan yapmış olduğu konuşmasında; “Sayın ilçe emniyet müdürüm, sayın ilçe milli eğitim müdürüm, protokolün değerli üyeleri, değerli misafirler, Toki Özel Eğitim Uygulama Merkezi olarak organize ettiğimiz etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyuyoruz. Beyinlerdeki ve kalplerdeki engellerin kalkması dileğiyle hepiniz hoş geldiniz. 

Bu gün burada bu sahnede çocuklarımıza fırsat verildiğinde neler yapabilecekleriniz sizlere göstermek istedik. 

Çocuklarımız belki yaşıtlarının yaptıkları şeyleri yapamıyor ama onların yürekleri o kadar geniş ki gözlerinde gördüğümüz tebessüm bizlere dünyanın en büyük fedakarlık dersini veriyor. 

Değerli misafirle, lütfen farklı gelişen çocuklarımıza destek verelim unutmayalım ki engelli olmak kaderse, engelleri yıkmakta azimdir. Toplumun engellere olan olumsuz yaklaşımını yıktığımızda en büyük engeli ortadan kaldırmış olacağımızı unutmayın. Farklı gelişen çocuklarımızın sosyalleşme sürecinde ihtiyacı olan tek şey eğitim. Küçük yaşlarda eğitim alan çocuklarımızın büyük ilerlemeler gösterdiğini bu gün göreceksiniz. Bu geceyi kocaman yürekler sayesinde hazırladık. 

Yoğun çalışma saatlerine rağmen kendi özel hayatlarından vakit ayırarak, yoğun çalışmalar yaparak bu gösteriyi hazırlayan öncelikle öğretmenlerimiz ve stajyerlerimize, yürekleri ve çocuklara duydukları sonsuz sevgi ve saygı için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmalara destek veren herkese teşekkürlerimiz sunuyorum. 

Bir yıl önce milletimizi yasa boğan Soma maden şehitlerimizi de buradan anıyor, şehit olan madencilere Allahtan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyorum.” dedi.

Ardından okul öğretmenleri ve stajyerler tarafından hazırlanan ve okulun öğrencilerinin rol aldığı gösteriler sunuldu. Hazırlanan gecede Şirinler gösterisi, Ateş böceği oyunu, Roman tiyatrosu, Palyaço gösterisi, Zeybek(Harmandalı) Gösterisi, Aşık Veysel gösterisi, Ritim gösterisi, Okul tanıtım slayttı, Nasrettin hoca tiyatro gösterisi, Azat Yıldız ve Kaan Ölmezler den türkü dinletisi, Şemsiyeli oyun gösterisi, Futbol taraftar gösterisi, Hababam sınıfı gösterisi, Cumhur Başkanlığının hazırlamış olduğu engelli sine vizyonu, Türkiye bölgeler adlı halk dansları ile hazırlanan gösteri sergilendi. Aynı zamanda da Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği resim ve şiir yarışmasında derece giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Gecenin sonunda Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürleri sunarken, “Engellerin aşılması ve mücadele edilmesi için çaba sarf etmeliyiz. Onlara fırsat verince neleri yapabileceklerini hepimiz gördük. Herkesi tebrik ediyorum.” Dedi.

Gecenin sonunda geceyi hazırlayan öğretmenler, stajyer öğrenciler ve öğrenciler sahnede müzik eşliğinde dans etti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber