Alışveriş Festivalinde Moda Rüzgarı Esecek

Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası, TYH Tekstil, Akhisar Esnaf Odaları ve Marka Fabrika Reklam Ajansının sponsorluğunda

Alışveriş Festivalinde Moda Rüzgarı Esecek

Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası, TYH Tekstil, Akhisar Esnaf Odaları ve Marka Fabrika Reklam Ajansının sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akhisar Alışveriş Festivaline sayılı günler kala esnaf dört gözle festivali bekliyor.

Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi başkanlığında kurulan ve esnaftan oluşan komisyonun hazırladığı birbirinden farklı ve renkli programlar Akhisarlıları adeta sokağa dökeceği görülüyor. Komisyon tarafından hazırlanan program kapsamında “Stil ve Moda Söyleşisi” festivale damga vurması bekleniyor. Özellikle modayı yakından takip eden Akhisarlıların ilgi duyacağı program 30 Ocak 2015 Cuma günü saat 14’de İkinci Nakliye Caddesi 67 numaralı Alışveriş Festivali Etkinlik noktasında düzenlenecek. Söyleşide Grafik Tasarımcısı ve TYH Tekstil İstanbul Tasarım Ekip Sorumlusu Sertan Arbalı ve Moda Tasarımcısı TYH Tekstil hızlı moda satın alan müşterilere yönelik tasarım ekip lideri Bilge Bulut’un konuşmacı olarak katılacağı bildirildi.

İki bölümden oluşan programın birinci bölümünde 2015 ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış trendleri ile olmazsa olmaz, dolabınızda bulunması gerekenler konuları ele alınırken ikinci bölümde ise Moda ve Grafik Tasarımı nedir sorusuna yanıt verilecek ve Moda ve Grafik Tasarım çalışmalarının tekstil sektörüne katkıları ele alınacak. 

Bilge Bulut Kimdir?

TYH Tekstil hızlı moda satın alan müşterilere yönelik tasarım ekip lideri
2009-2014 yıllarında İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da çalışmış olan Bilge Bulut 1996 yılından beri tekstil sektörünün önde gelen firmalarının bünyesinde dünyanın en prestijli müşterileri ile tasarımlarını paylaşıp çok ciddi bir satış potansiyeli yakalamıştır. Dünyanın en önde gelen markalarına hizmet verebilmek için New York, Miami, Tokyo, Honk Kong, Londra, Milano, Floransa, İsveç, Barselona gibi farklı kültürlere sahip moda merkezlerindeki tüm trend ve fuarları yakından takip ve ziyaret etmektedir.

Sertan Arbalı Kimdir?

TYH Tekstil İstanbul tasarım ekip sorumlusu
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü mezunudur.
1999-2007 yılları arasında Grafik Tasarımcı olarak çalışmış 2007 yılında tekstil sektörüne adım atmıştır.
2011 yılında TYH İstanbul tasarım ekibine katılmış ve 2014 yılından itibaren tasarım ekibin sorumlusu olarak görev yapmaktadır.
Zara, Bershka, Pull&Bear, H&M, Vero Moda, Only, Jack&Jones gibi birçok dünya markasına tasarım hazırlamaktadır.
Tasarımların yapabilmek için tüm dünyayı dolaşmakta tüm fuarları moda showları yakından takip etmektedir.
2014 yılı Anadolu Efes basketbol takımı ponpon kızları “EFES KIZLARI” sahne kostümlerini tasarlamıştır.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber