banner234

ADD Gençlik Konseri Coşturdu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Akhisar Sevgi Yolunda gençlere Gençlik Konseri düzenledi. Gençler Grup Orions Band ile doyasıya eğlendi.

ADD Gençlik Konseri Coşturdu

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Akhisar Sevgi Yolunda gençlere Gençlik Konseri düzenledi. Gençler Grup Orions Band ile doyasıya eğlendi.

Konser öncesinde küçük bir konuşma gerçekleştiren ADD Başkanı Günhan Bakırlıoğlu; “19 Mayıs, Osmanlı topraklarında işgal ve paylaşımlara karşı mevcut saltanat ve hilafet makamı ile hükümetin kayıtsız kaldığı, hatta işgalcilerle işbirliği yaptığı bir ortamda, Türk Milletinin (bağımsızlığına) ve (geleceğine) önderlik edecek olan Mustafa Kemal Paşa’nın doğum günüdür.

19 Mayıs, dünyada emperyalizme karşı kesin bir başarıyla sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşının başladığı gündür.

Ne var ki geçen 96 yılda; önce Atatürk devriminin ilkeleri yozlaştırılarak içi boşaltılmış sonra 12 Eylül darbesi ile yerine; Türk İslam sentezi ideoloji, küreselleşmenin getirdiği neo-liberal sistem etnik-dini ayrıştırma ve terör devreye sokulmuştur. Sonuçları ise bugün bütün çıplaklığı ile ortadadır; Küresel sermaye ve onun yerli uzantılarının iktidar yaptığı bir siyasi parti, kendisine verilen görev yerine getirmekte, kendi özel gündemini yürütmektedir.

Türkiye kötü de işlese ulusal bilinçte var olan demokrasi geleneğinden hızla uzaklaşmakta tek kişinin keyfi, faşizan yönetimi altında bir yandan; her türlü insanlık dışı rant ve kar odaklı bir çalışma düzeni içinde sendikasızlaştırılmış sömürü düzeni ile halk fakirleştirilerek sadakaya muhtaç edilip sosyal devlet niteliği bilinçli olarak yok edilmekte, diğer yandan; laik çağdaş toplum ve hukuk yapısı iğdış edilerek karanlığa, ortaçağa ve fiili bir bölünmeye doğru, her türlü insan hakları ihlalleriyle ve hızla yol almaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk 96 yıl önce Milli Mücadeleyi örgütleyerek Türk milletini bağımsızlığa ulaştırmış ve Batlılara rağmen tam bağımsız bir modern devleti kurmayı başarmıştır. Onun için 19 Mayıs’ın 1919’un 96ncı yılında ve Derneğimizin 26. kuruluş yıldönümünde diyoruz ki, 19 Mayıs ruhunu taşıyan Son kişi yok edilmeden Atatürk Cumhuriyeti de ortadan kaldırılamaz. 19 Mayıs 1989’da kurulan ve 19 Mayıs ruhunu özümsemiş genciyle yaşlısıyla on binlerce umutlu cesur ve kararlı üyesi bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği, ülkemizin içerisinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen kurucusunun fikirlerini ve eserlerini akıl ve bilim temelinde sonsuza kadar taşıyacaktır.

Biz Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bugünü Mustafa Kemal gibi gençlere armağan ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber