Yaşlılardan Ahşap Boyama ve Karma Resim Sergisi

Halk Eğitim Merkezi önderliğinde Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesi, Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yaşlıları tarafından yapılan Ahşap Boyama ve Karma Resim Sergisi açıldı.

Yaşlılardan Ahşap Boyama ve Karma Resim Sergisi

 Halk Eğitim Merkezi önderliğinde Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesi, Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yaşlıları tarafından yapılan Ahşap Boyama ve Karma Resim Sergisi açıldı.


Serginini açılış kurdelesi Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Kezban Keskin, Akhisar Huzurevi ve Yaşıl Bakım Rehabilitasyon Merkezi müdürü Recep Sarıavcı, Ahşap Boyama ve Karma Resim Usta Öğreticisi Yeliz Özkilimci ve kursiyerlerin katılımı ile kesildi.

Yaşlılar Haftası dolayısıyla düzenlenen sergide 65 ile 92 yaş arasında bulunan kursiyerler hünerlerini sergiledi. Açılış konuşması yapan öğretici Yeliz Özkilimci; uzun uğraşlar sonucu çok güzel eserler meydana getirdiklerini, 65 ile 92 yaşa arasındaki kursiyerler arasında ilk kez kalem tutan olduğunu ifade ederek hatta kurs boyunca bazı kursiyerlerin hayatını kaybederek aralarından ayrıldığını belirtti.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ise yaptığı konuşmada; “Sanat Atölyemizin yaptığı her türlü faaliyete her zaman şahitlik ediyorum. Çünkü anlamı çok farklı işler yapılmaktadır. Bu defa ki ise çok daha farklı ve değerli. Burada Rehabilitasyon Merkezimiz, Halk Eğitim Merkezimiz, Huzurevimiz çok güzel işler yapılıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların hepsi bu kadim şehrin tarihinde çok değerli yer alıyor. İnşallah geriye dönüp baktığımızda buradaki fotoğraf, arşiv kayıtlarına baktığımızda yıllar sonra bugünleri çok güzel yad edeceğiz. Sizler çok güzel taşlar koyuyorsunuz, onların üzerine inşallah yükselmeye devam edecektir. Buradaki çalışmaları destekliyorum, bu şekilde kardeşçe, barış içerisinde şehrimize sahip çıkarak yol almaya devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber